Skocz do zawartości

Jakie koszty żeby zacząć latać rc?


flymisiek

Rekomendowane odpowiedzi

pierwszym modelem zawsze się trudno lata. na szczęście wymyślono symulatory RC

Ściągnij to sobie - MUltiflight  Multiplex i polataj napierw na padzie komputerowym

https://drive.google.com/open?id=0B4zPUzg538Y9N1JxWDR1M0hoTU0

 

To z mojego dysku googla, bo z oruginalnej strony często nie działa http://multiflight.multiplex-rc.de/MULTIFlight_setup.exe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, flymisiek napisał:

Dzięki, no to przygotowuje się do toto ? Latał ktoś z Was na tych modelach ? Trudno się na nich lata ?

Dziesiątki modelarzy wychowały się na modelach ToTo Motylastego. To są świetnie przemyślane oraz świetnie latające modele.

Czy się łatwo lata? To jest trudne pytanie, jak nie umiesz latać to na pewno trudno, jak już latasz to na pewno łatwo. Dużo też zależy od tego czy sam czy ktoś ci będzie pomagał w oblocie.

 

Podjąłeś decyzję o budowie ToTo i świetnie. Moim zdaniem to dobra decyzja ponieważ podczas budowy poznasz sztukę budowy modeli. Nie mniej chciałbym Ci zwrócić uwagę, że podejmując się budowy musisz być super dokładny i budować dokładnie jak plany i autor przewidział. Tu nie może być żadnych odstępstw (przynajmniej na razie jak jesteś jeszcze niedoświadczony) ponieważ inaczej model nie będzie latał poprawnie.

 

Załóż nowy wątek i tam pokazuj jak budujesz, fotki są obowiązkowe. Na pewno otrzymasz niezbędną pomoc w czasie budowy swojego pierwszego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Konrad_P napisał:

Dziesiątki modelarzy wychowały się na modelach ToTo Motylastego. To są świetnie przemyślane oraz świetnie latające modele.

Czy się łatwo lata? To jest trudne pytanie, jak nie umiesz latać to na pewno trudno, jak już latasz to na pewno łatwo. Dużo też zależy od tego czy sam czy ktoś ci będzie pomagał w oblocie.

 

Podjąłeś decyzję o budowie ToTo i świetnie. Moim zdaniem to dobra decyzja ponieważ podczas budowy poznasz sztukę budowy modeli. Nie mniej chciałbym Ci zwrócić uwagę, że podejmując się budowy musisz być super dokładny i budować dokładnie jak plany i autor przewidział. Tu nie może być żadnych odstępstw (przynajmniej na razie jak jesteś jeszcze niedoświadczony) ponieważ inaczej model nie będzie latał poprawnie.

 

Załóż nowy wątek i tam pokazuj jak budujesz, fotki są obowiązkowe. Na pewno otrzymasz niezbędną pomoc w czasie budowy swojego pierwszego modelu.

 

Konrad , a wiesz moze co stalo sie z MOTYLASTYM ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, sbogdan1 napisał:

W sumie to nic się nie stało...Tomek ( Motylasty )ma się dobrze, żyje, funkcjonuje, nawet ostatnio obchodził urodziny.
Rozmawiając z nim nie dalej jak kilka dni temu nie stwierdziłem aby coś mu dolegało ;)


 

 

Bogus ; bardziej chodzilo mi o to , DLACZEGO zniknal z naszego forum ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie czy macie jakies kody rabatowe do sklepow modelarskich? Możecie polecić jakiś tani ?

I jeszcze powiedzcie mi czy dobrze rozumiem, czy tą ładowarką rodox combo można ładować też akumulator do samochodu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, flymisiek napisał:

I jeszcze powiedzcie mi czy dobrze rozumiem, czy tą ładowarką rodox combo można ładować też akumulator do samochodu

 

oczywiście, jedynie trzeba zwrócić uwagę, że ma jedynie 50W co do ładowania aku samochodowego może być trochę mało (tz. duży aku długo będzie się ładował)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, flymisiek napisał:

Mam pytanie dotyczące toto 2. Czy zamiast depronu mogę użyć balsę 1 mm lub grubszą ?

Chciałbym zrobić coś trwalszego jak już robię ? i taki pomysł

 

Jeśli to model do nauki latania to zupełnie nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, flymisiek napisał:

Mam pytanie dotyczące toto 2. Czy zamiast depronu mogę użyć balsę 1 mm lub grubszą ?

Chciałbym zrobić coś trwalszego jak już robię ? i taki pomysł

Użyj EPP 10mm to zbudowania samolotu. Oczywiście musisz uwzględnić różnicę grubości w wymiarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jak jesteś chętny, to mam do sprzedania model Pioniera,nówka nie śmigany,Kupiłem go dla chrześnika pare lat temu,ale jakoś odeszła mu chęć do latania więc kurzy się u mnie.Ja latam innymi modelami?.Do modelu trzeba dokupić akumulator,chyba 1300mA lipol,stary nie był ładowany ok. 3 lat i padł,nowy kosztuje  ok.40 zł.Cena za model 300zł.

PIONIER.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tytan12 napisał:

Witam,jak jesteś chętny, to mam do sprzedania model Pioniera,nówka nie śmigany,Kupiłem go dla chrześnika pare lat temu,ale jakoś odeszła mu chęć do latania więc kurzy się u mnie.Ja latam innymi modelami?.Do modelu trzeba dokupić akumulator,chyba 1300mA lipol,stary nie był ładowany ok. 3 lat i padł,nowy kosztuje  ok.40 zł.Cena za model 300zł.

PIONIER.jpg

 

To jest model do  latania !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, flymisiek napisał:

no chce nim dłużej polatać. Na symulatorze już całkiem dobrze sobie radzę

Michaś bierz ten model od Witka będziesz zadowolony .

 

Jarek a Ty musisz wszystko wypaplać że do nauki ;)

Edytowane przez sbogdan1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, flymisiek napisał:

no chce nim dłużej polatać. Na symulatorze już całkiem dobrze sobie radzę

Latanie na symulatorze często nie przekłada się na rzeczywistość.

Model fizyczny RC nie chce tak ładnie latać jak ten z symulatora i często po pierwszym, drugim locie trzeba go lepić z małych kawałków..

 

Ten model, który proponuje tytan będzie dobry na początek(jeśli w cenie jest to kitowe radio to brać i nie zastanawiać się. Żadne toto - jeśli chcesz sam zacząć latać to tylko gotowa pianka typu Pionier. Chyba, że chcesz poznawać tajniki budowy modeli to toto jak najbardziej się nadaje.

Musisz sobie odpowiedzieć czy chcesz zacząć budować czy zacząć latać, po to dwie oddzielne sprawy (chyba, że masz bardzo dużo cierpliwości).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.