Skocz do zawartości

DLG linki i napinacz


Zuberek23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Buduje właśnie swoj pierwszy model szybowca DLG, czy mógł by ktoś wyjaśnić mi jak zamocować sprężyny żeby móc użyć linek zamiast bowdenow i popychaczy?
Wiem ze sprężyna powinna być z drutu 0,3mm ale nie mam pojęcia jak ją zamocować i jak ma być wygięta.  Jakich linek najlepiej użyć? 
 

pozdrawiam, Artur 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artur, zbudowałem Buga jakiś czas temu i powiem, abyś nic nie laminował. Budowa z planu w zupełności wystarcza aby kadłub był sztywny.W pierwszej wersji miałem cięgła do usterzeń z dynnemy i zastosowane "sprężynki" z drutu 0.3 m/m.Miałem serwa 3.7grama.Zrezygnowałem z tych cięgien i sprężyn, w ich miejsce dałem popychacze z drutu 0.8. Serwa  3.7 gr/ Tower Pro / chodziły cichutko bez obciążenia.Model pokrywałem japonką.

Moja rada, nie laminuj, nie dodawaj wagi a będziesz zadowolony.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100_1179.JPG

100_1186.JPG

100_1195.JPG

Edytowane przez mayster8405
poprawka do nazwy serw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mayster8405 napisał:

Artur, zbudowałem Buga jakiś czas temu i powiem, abyś nic nie laminował. Budowa z planu w zupełności wystarcza aby kadłub był sztywny.W pierwszej wersji miałem cięgła do usterzeń z dynnemy i zastosowane "sprężynki" z drutu 0.3 m/m.Miałem serwa 3.7grama.Zrezygnowałem z tych cięgien i sprężyn, w ich miejsce dałem popychacze z drutu 0.8. Serwa  3.7 gr/ Tower Pro / chodziły cichutko bez obciążenia.Model pokrywałem japonką.

Moja rada, nie laminuj, nie dodawaj wagi a będziesz zadowolony.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100_1179.JPG

100_1186.JPG

100_1195.JPG

Dzięki :) jakich rurek do bowdenow użyłeś ? Dysponuje tylko 2/1mm. W takim razie wzmocnie tkanina tylko tył, a resztę kadłuba pociągnę caponem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nic nie laminuj!?.Statecznik pionowy jak i podstawę poziomego wraz z nim, wkleiłem na 5-cio minutową żywicę .Popychacze jak Ci pisałem są z drutu 0.8m/m podparte na środku  białą "przelotką" i to wystarcza. Nie ma potrzeby dawać koszulki na całej długości./ patrz na fotkę/ Serwa dałem tak ?.Odbiornik zasilany był przez stabilizator napięcia / z akku 2S do 5-ciu volt/ który sobie sam zrobiłem.

Ważne żeby robić lekko i solidnie- pochwal się z prac?.

100_1167.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, postaram się zrobić go jak najlżej. Dlaczego odradzasz linki? Jaka waga wyszła u Ciebie? 
 

Jeśli chodzi o model to zamówiłem krótki zestaw, żeberka i kilka drobnych elementów. W tej chwili  walczę z mocowaniem płata, następnie biore się za mocowanie stateczników. Niestety mam trochę większe serwa niż twoje. 

DE919F10-1D03-4560-9551-6A06106AB682.jpeg

7767D04E-21B7-4F53-A317-C756751F7349.jpeg

BD3F16EE-C77E-42CB-A7BC-AFC6E3F69E13.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia z budowy podobnego modelu (mimi dlg) są 2 wnioski ;

1 Postarać się o zrobienie b.lekkiego ogona ! Brak konieczności doważania, 

2. Całość zrobić możliwie lekko, 

Równa się więcej frajdy podczas latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.