Skocz do zawartości

Long-Ez - fotorelacja


r2r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czasy takie, że nawet trenerek za duży, żeby polatać i nie narażać się korona-strażnikom. Trudno. Potrzeba matką wynalazków więc zabrałem się do zrobienia czegoś kompaktowych rozmiarów, co umożliwiłoby mi polatanie w okolicy zamieszkania.

Jest tu taki całkiem fajny kawałek przestrzeni do zagospodarowania. Trafiłem w sieci na projekt, który przykuł na dłużej moją uwagę i postanowiłem , że to będzie odpowiednie. Tak więc do dzieła. W planach jest model samolotu Long-Ez. 

 

IMG_8581.JPG.4ff60fb217918b083bf39952920bc652.JPG

 

Tak więc - drukuję i działam. Materiał konstrukcyjny - depron.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przemek - smacznego, mam nadzieję że nie zaśniesz ? 

Najistotniejszym elementem tego układu konstrukcyjnego jest  to:

 

IMG_20200411_201352-1.jpg.17155f2e8b1f80f0564b113adb19ffae.jpg

 

? niepozorne,ale jednak. Ster wysokości tzw. canard umiejscowiony w dziobowej części przed skrzydłami powoduje dodanie wartości parametrów wzniosu.

Wykonanie trywialne więc kolej na kadłub. Mam pytanko. Jaką polecacie alternatywę dla kleju UHU-Por do styropianu? Nie miałem w domu kleju polimerowego, markety budowlane pozamykane w sobotę

i poratowałem się klejem od sąsiada Primacol Professional "Polimex", ale szczerze to czas jego reakcji bardzo kiepski.

 

IMG_20200412_210426-12.thumb.jpg.564d91b94365bf2acec0fee0189f7e0d.jpg IMG_20200412_210448-13.thumb.jpg.4ab7170bd7ace53e4724eea2fcd0e2c5.jpg IMG_20200412_210501-14.thumb.jpg.c22a32a6d20c9e3690421816e0e9bedf.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taka mała wrzutka w międzyczasie. Komentarz odrobinę polityczny. Jest koncepcja taka, aby robocza nazwa dla tego modelu (jako, że jest on w układzie "kaczki") brzmiała : "KACZYNSKY".

Mam nadzieję, że ten model tak jak i ten "z księżyca" równie wysoko odleci. Przynajmniej w tym przypadku byłoby to pożądane.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, r2r napisał:

Pisząc ster głębokości masz na myśli statecznik? Świetne fotki , wszystko się prawie zgadza - kolorystycznie i to logo  ?

Pisząc ster głębokości mam na myśli ster głębokości lub wysokości - ruchomą powierzchnię sterową na skrzydle przednim (canard)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to właśnie miałem na myśli, ale ta nomenklatura nie była mi znana . Ta wersja jest bez tego "steru głębokości" aczkolwiek autor planu skonstruował też wersję z tym właśnie.

Zastanowię się po oblocie czy może warto byłoby dodać jedno dodatkowe servo.

 

12 minut temu, robertus napisał:

:)

image.png.3780798b0518b35f18890f37df85a5c5.png

 

raczej trudno się do tego odnieść, no ale cóż ... jak najbardziej, można i tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, r2r napisał:

a to właśnie miałem na myśli, ale ta nomenklatura nie była mi znana . Ta wersja jest bez tego "steru głębokości" aczkolwiek autor planu skonstruował też wersję z tym właśnie.

Zastanowię się po oblocie czy może warto byłoby dodać jedno dodatkowe servo.

raczej trudno się do tego odnieść, no ale cóż ... jak najbardziej, można i tak

Nie chcę studzić Twojego zapału, ale zabrałeś się za jeden z trudniejszych układów.

 

Bez steru na przednim skrzydle canard, zatem będziesz musiał stabilizować model tak jak latające skrzydło, czyli zrobić elevony.

W samolotach i w modelach wszystko jest po coś.

 

Może poczytaj opis budowy TOTO 14 i TOTO 20 (zwłaszcza TOTO 20) tutaj http://www.motylasty.pl/modele.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.