Skocz do zawartości

Ładowarka dwukanałowa?


Andrzej93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.  Przymierzam się do kupna ładowarki dwukanałowej do co najmniej ładowania pakietów 6s. Szukam opini i doświadczeń z takimi ładowarkami,  jaką kupić?  Potrzebuję porady. 

 

Znalazłem coś takiego 

https://www.akumulatoryrc.pl/pl/p/Ladowarka-Junsi-iCharger-308-DUO-1300W-2x30A-LiPo-8s/470

 

https://www.akumulatoryrc.pl/pl/p/Ladowarka-Junsi-iCharger-4010-DUO-2000W-2x40A-LiPo-10S/474

 

Może ktoś zna coś w tym stylu ale może trochę tańszego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

używam tej drugiej zarąbisty sprzęt , bardzo łatwa w obsłudze, wymaga mocnego zasilacza - kwestia co będziesz ładował ?????

 

jest jedno ale pakiety 12S ładuję inną Pulsarem ta tego nie obsługuje.

 

Dwa lata (może 3 ) dział bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w giełdzie był raytronic c60, używam od 3 lat, co prawda nie ta klasa co icharger, ale 500W/kanał to dość sporo. Do tego także mocny zasilacz trzeba, żeby wykorzystać potencjał. Tak jak kolega wyżej napisał, zależy co chcesz ładować. Dobry markowy zasilacz to kolejny 1000, chyba że tańsza opcja - zasilacze serwerowe, używany dużej mocy za kilka dych kupisz, tylko trzeba trochę przerobić. Ja tak zrobiłem i zasilacz 12V 55A wyszedł około 50 zł, tak samo jak ładowarka 3 lata dzielnie służy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ładowanie głównie pakietów lipo od 6s do 8s od 5000mha do 12000 na tą chwilę .  Chodzi o sprzęt żeby posłużył dosyć sporo i z myślą ładowania dużych pakietów,  na lotnisku coraz więcej gigantów i taki sprzęt będzie dosyć często używany.  

 

A co do zasilacza jakieś propozycje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak "Na bogato" to https://rcpro.pl/product-pol-4155-Zasilacz-SkyRC-eFuel-50A-1200W.html
Ale można i tak:
https://pfmrc.eu/topic/73285-zasilacz-serwerowy-jak-to-uruchomi%C4%87/
Był jeszcze jeden dosyć rozbudowany wątek o zasilaczu z serwerowego, ale na telefonie ciężko go znaleźć.
Po drodze są różne inne, ale też mało nie kosztują.
Generalnie dla mnie zasilacze dużej mocy kosztują za dużo, i to nie chodzi o to że mnie nie stać, tylko nie jestem przekonany nad wyższością kupna np e-fuela nad tym co zrobiłem (no może poza walorem estetycznym)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic skomplikowanego. Trzeba zrobić włącznik - znaleźć 2 piny które trzeba zewrzeć i dolutować jakieś sensowne wyjścia, ja zrobiłem xt60 i trochę większe banany. Można też popracować na designem ;). Ot cała przeróbka. Dołożyłem jeszcze wyświetlacz napięcia, (taki z aliexpress za 5 zeta), do monitorowania napięcia, ale niepotrzebnie, bo trzyma się stabilnie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już nie chodzi o estetykę tylko jeśli jest to fajnym i sprawnym rozwiązaniem to po co przepłacać. Fajne rozwiązane będę próbował z zasilaczem serwerowy.  Dziękuję za wskazówki co do zasilacza super porada. 

Czyli przeróbka jak w zasilaczu komputerowym.  Zawrzeć dwa kable,  wstawić włącznik i do przodu ? miałem z tym do czynienia więc myślę że podałam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w zasilaczu ATX powinno się obciążyć linię 5V, tu tylko włącznik i wyjście. Można kupić 2 takie same i połączyć szeregowo, wtedy masz zasilacz 24V, moc się sumuje jeżeli oczywiście potrzebujesz tak dużej mocy.

 

EDIT:

Poniżej drugi temat.

Jakbyś się zdecydował, to szukaj ze złączem które wiadomo jak uruchomić, jest kilka standardów, więc i uruchamia się je w różny sposób, żebyś nie musiał przeszukiwać internetów, najlepiej wybrać "sprawdzone rozwiązanie" jak poniżej, lub takie jak w moim zasilaczu. Te z poniższym rozwiązaniem są chyba najbardziej rozpowszechnione tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeszcze nie wiem na którą ładowarkę się zdecyduje więc napięcie wyjdzie w trakcie.  A przy podłączeniu szeregowym jeśli takie będzie potrzebne to napięcie się sumuje a moc wyjściowa też? 

Powiedzmy że z czegoś takiego idzie uzyskać 100a mocy? 

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-serwerowy-hp-hstns-pa01-337867-501-1300w-8588180364

EDIT: 

Dokładnie tego samego nie ma ale znalazłem co takiego,  ale ma coś więcej pinów. 

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-dell-atsn-7000679-0000-8141271641

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc to nie ampery, moc to waty i tak, sumuje się. Inna jest moc prądu 100A przy 12V i inna 100A przy 24v, bo moc (P) jest wprost proporcjonalna do iloczynu napięcia (U) i natężenia(I) (P=U*I), ale to tak BTW. Nie wiem jak duże pakiety chcesz ładować, ale załóżmy że 12AH i 12s, czyli

12cel * 4,2V = 50,4V

Ładując prądem 1C czyli 12A mamy

50,4V*12A= 604,8W

To już tak ze by dokonczyc

604,8W / 12V = 50,4A czyli taki prąd popłynie z zasilacza 12V, przy zasilaczu 24V prąd będzie o połowę mniejszy(25,2A).

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna mała uwaga. Ładowarki mają zazwyczaj ograniczenie na prąd na wejściu. Aby bezpiecznie długotrwałe ciągnąć 70A to potrzeba na prawdę grubego przewodu i wtyków. Aby poprawnie wykorzystać moc ładowarki dwukanalowej dużej mocy potrzebujesz zasilacza 24V. 

Ja użytkuje tylko zasilacze serwerowe. DELL,  Emerson, HP o mocy od 500 do 930W. Jedyna przeróbka to połączenie PS On i GND i po prostu należy wiedzieć które piny co robią. Niektóre zasilacze na rynku są rozpracowane inne nie.

 

Żeby uzyskać 24V można zasilacz połączyć szeregowo ale wtedy wymagana jest już konkretna ingerencja w środku bo trzeba odizolować/odłączyć masę od uziemienia. Ma to też pewne skutki uboczne w postaci ryzyka porażenia w przypadku uszkodzenia w zasilaczu i dotknięcia obudowy - ale to też można obejść odpowiednio izolując zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Andrzej93 napisał:

A przy podłączeniu szeregowym jeśli takie będzie potrzebne to napięcie się sumuje a moc wyjściowa też? 

Powiedzmy że z czegoś takiego idzie uzyskać 100a mocy? 

kolego, serdecznie radzę nie brać się za zabawy z takim pojęciem nt. napięcia/prądu/mocy z takimi mocami podłączonymi do sieci, można sobie na prawdę krzywdę zrobić

 

 

Godzinę temu, dimmus napisał:

Można kupić 2 takie same i połączyć szeregowo, wtedy masz zasilacz 24V, moc się sumuje jeżeli oczywiście potrzebujesz tak dużej mocy.

kolego, czy ty robiłeś taki projekt?

Proponujesz koledze zupełnie bez pojęcia nt. elektryczności zabawy potencjalnie niebezpieczne dla życia!

Czy jest na sali ktoś odpowiedzialny, kto zakończy ten horror BHP?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie bez nerwów.  Ja błędę próbował zrobić ten zasilacz ale oczywiście nie sam.  W mojej miejscowości jest gość co zrobi z pilota od telewizora radiostacje więc bez obaw życie i sieć elektryczna nie zostanie naruszone.  Poprostu szukam porad jakie rozwiązanie jest najlepsze. A wykonawcę tego projektu mam z wielkim pojęciem i zamiłowaniem do tego typu prac.  

 

Dziekuje za wszelkie porady.  

Temat uważam za zamknięty 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, czy ty robiłeś taki projekt?
Proponujesz koledze zupełnie bez pojęcia nt. elektryczności zabawy potencjalnie niebezpieczne dla życia!
Czy jest na sali ktoś odpowiedzialny, kto zakończy ten horror BHP?
 
Zakładam że jak ktoś zabiera się za jakiś projekt, to zapozna się z "technologią". A jak podejmie próbę wykonania, to ma świadomość zagrożeń. Napisałem że jest taka możliwość... .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.