Skocz do zawartości

KST X08 losowe przerwy w pracy


samolocik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim Albatrosie F3K podczas ostatnich zawodów korespondencyjnych przestał mi działać ster kierunku. Na łące na szybko sprawdziłem, czy wtyczki są dociśnięte i nie ma uszkodzonych przewodów ale nic to nie pomogło. Serwo przestało pracować w położeniu neutralnym, więc kontynuowałem loty. Dzisiaj znalazłem trochę czasu, więc posprawdzałem połączenia jeszcze raz, przepiąłem na iny kanał w odbiorniku, sprawdziłem ustawienia w nadajniku i nic. Serwo martwe.

Nie było wyjścia, więc rozerwałem taśmę którą okleiłem serwo przed przyklejeniem go na CA do półki a potem za chwytając za dźwignię delikatnie oderwałem od pozostałej na dolnej części taśmy.

Serwo zostało podłączone do testera na automat i nic, zero ruchu. Potem przypadkowo trąciłem go i zaczęło pracować! Lekko się zdziwiłem również dlatego, że po kilkudziesięciu sekundach serwo zamarło, potem po ponownym trąceniu ręką znowu zaczęło działać aby powtórnie stanąć po około 2 minutach. Potem było parę prób od 3 do 6 minut i serwo pracowało bez żadnych postojów. Nie wiem, czy nie ma w środku jakiegoś zimnego lutu. Będę próbował reklamować jak uda mi się nagrać jeszcze jeden film jak serwo przestaje samo pracować, inaczej w serwisie nikt mi nie uwierzy...

 

Pozostałe 3 serwa na razie pracują bez zarzutu.

Wszystkie serwa są nowe i nie mają za sobą więcej niż 3 godziny pracy w szybowcu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale KST od jakiegoś dłuższego czasu są bardzo nierówne jakościowo. Ja osobiście się nie dziwię takiemu zachowaniu. Jak nie jest wina braku cyny na lutowaniu kabelka do elektroniki to po prostu serwo do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze były. Choć kiedyś głównie mechaniczne. Dlatego kupowałem serwa z rynków na których KST nie pozwalał sobie na wpadki - czyli z USA :)

Kiepskie serwa z wbudowanym luzem kupiłem zarówno w Polsce jak i w UK. Elektronika u mnie zawsze działała, choć nowych serw serii X nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Miałem podobne objawy. Co prawda nie takie serwo, ale problemem była tasiemka, a dokładnie przedłużka. Wszystko działała ok, trochę turbulencji i brak reakcji. Za chwile znowu działa. 

Pół wieczoru telepałem, przeginałem aż znalazłem. Źle zaciśnięty jeden pin na wtyczce.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.