Skocz do zawartości

Ładowarka do 200zł


rubesom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, zipp napisał:

(najlepiej poustawiać w aparaturze by zliczała czas włączonego drążka gazu)

Chciałem zaktualizować aparaturę używając Arduino Uno (też ma moduł CH340) ale nie wykrywa mi aparatury.

W sieci proponują podpiąć TX <-> RX i RX <-> TX ale nic nie dało. Mam spięty reset i GND, do aparatury też podpinam uziemienie.

Ustawiałem port na 115200 bitów, próbowałem wszystkie porty USB w komputerze i dalej nic. Jedyna rzecz której nie próbowałem to zmiana kabla, którym podpinam do komputera. Wątpię, że to by pomogło, bo komputer wykrywa na porcie CH340.

 

Miałeś może podobny problem? Bo już nie wiem co robić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rubesom napisał:

Chciałem zaktualizować aparaturę używając Arduino Uno (też ma moduł CH340) ale nie wykrywa mi aparatury.

 

Nie mam tej aparatury(flysky FS-i6), ale pomysł nie wydaje się dobry. Niby jakim cudem? Arduino ma swój bootloader, który załatwia sprawę wgrywania własnego programu do flasha procesora z komputera przy pomocy usb..

CH340 to tylko interface konwersji USB na serial i że dwa urządzenia go mają nie znaczy, że można w ten sam sposób je przeprogramować..

Czy nie ma jakiegoś firmowego sposobu aktualizacji tej aparatury?

Czemu w ogóle miałaby służyć ta aktualizacja - coś nie działa prawidłowo w wersji firmware którą masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obecną wersją oprogramowania nie mam np. stopera liczącego ile trzymałem drążek gazu.

Widziałem filmiki jak ludzie aktualizowali aparaturę przez arduino czy inne urządzenia z CH340 (na trzy piny).

Kupię oryginalny kabel i zobaczę czy nic się nie przepaliło.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
19 godzin temu, Krzyś63 napisał:

Czy taki zestaw będzie działać? ZASILACZ MONTAŻOWY 12V 200W SLIM do LED taśma CCTV oraz Toolkit RC M6

I jeszcze dodatkowe pytanie, czy kupowalisci Toolkit na Aliexpresie?

Oczywiście, że będzie. Jednak jeśli będziesz ładował dużo pakietów powyżej 4s warto użyć zasilacz o wyższym napięciu niż 12V - gdy zasilasz ładowarkę niższym napięciem musi ona przetwornicą podnieść to napięcie do potrzebnego i niepotrzebnie się grzeje i hałasuje wentylatorkiem..(dodatkowo, nie uzyska się prawdopodobnie max. prądu ładowania=10A przy potrzebie podbijania napięcia przetwornicą ładowarki, tak jest na pewno w przypadku ładowarki ISDT Q6)

Ja swoją M6 kupiłem na BG, przy czym dopiero druga sztuka dotarła , pierwsza zaginęła w transporcie.. (warto ewentualnie dopłacić te kilka złotych do gwarancji dostawy, ja miałem i zadziałało. Innym sposobem jest płatność kartą(np. virtualną VISA) z opcją chargeback, ale osobiście nie używałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, zipp napisał:

 

Ja swoją M6 kupiłem na BG, przy czym dopiero druga sztuka dotarła , pierwsza zaginęła w transporcie.. (warto ewentualnie dopłacić te kilka złotych do gwarancji dostawy, ja miałem i zadziałało. Innym sposobem jest płatność kartą(np. virtualną VISA) z opcją chargeback, ale osobiście nie używałem)

Pytanie dotyczące Aliexpresie w kontekście jakości produkty. Czytałem, że zdarzają się podróby. Z dostawami nie miałem problemu. Wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Krzyś63 napisał:

Pytanie dotyczące Aliexpresie w kontekście jakości produkty. Czytałem, że zdarzają się podróby. Z dostawami nie miałem problemu. Wszystko było ok.

no nie, podróby Toolkit M6? Nie sądzę, prawdę mówiąc. Obawiasz się, że Chińczycy podrabiają Chińczyków? Nie słyszałem o takim procederze no ale w sumie, czemu nie:D..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zipp napisał:

no nie, podróby Toolkit M6? Nie sądzę, prawdę mówiąc. Obawiasz się, że Chińczycy podrabiają Chińczyków? Nie słyszałem o takim procederze no ale w sumie, czemu nie:D..

Myślę, że coś jest na rzeczy bo widziałem ten sam produkt z nazwą producenta, różnicę się kształtem naklejki.... przypadek?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Krzyś63 napisał:

Myślę, że coś jest na rzeczy bo widziałem ten sam produkt z nazwą producenta, różnicę się kształtem naklejki.... przypadek?  

linki poproszę :)

Te chińskie ładowarki (ToolkitRC, ISDT) często robione są dla innych i mogą się inaczej nazywać, mimo, że mają identyczne wnętrze.

ToolkitRC M6 nie ma nalepki:D

Wersja sprzedawana na BG jest 100% oryginalna;) i za 124zł masz z wysyłką z magazynu w Hiszpanii..(czyli szybka dostawa)

Na aliexpress za bardzo oszukują z cenami ostatnimi czasy i jakoś mniej chętnie tam kupuję..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Krzyś63 napisał:

#Aliexpress 102,25 zł  31%OFF 
https://a.aliexpress.com/_dYHtNK6.....

To nie dotyczyło ładowarki, ale innych produktów.

link nie działa.

100,32 - to jest cena na BG +10,04 wysyłka z Chin z trackingiem..

 

OK, ta wersja za 102,25 jak dla mnie wygląda jak oryginał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.