Skocz do zawartości

Ładowarka do 200zł


rubesom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Na wstępie, krótka dygresja - wiem, że temat opisany jest już na forum ale dalej nie wiem co się opłaca kupić z punktu bezpieczeństwa.

 

Na początku chciałem kupić model "SKYRC S60 60W 6A" z allegro za 150zł ale nie wiem czy jest oryginalna i przez to bezpieczna.

IMAX B6 z allegro to ponoć podróbki, więc odpada.

 

Zacząłem przeglądać sklep HobbyKing i znalazłem takie modele:

1. Turnigy Accucel-6 80W 10A Balancer/Charger LiHV Capable,

2. IMAX B6

 

IMAX B6 cenowo wygląda bardzo dobrze ale czy to oryginał w tej cenie? Czy będzie dobrze ładował (nie będzie przeładowywał)?

 

SKYRC S60 60W 6A ma ponoć wbudowany zasilacz, nie wiem jak to jest z pozostałymi modelami? 

Kupować coś innego czy coś z tego co podałem? Może nie warto w tej cenie i lepiej kupić coś lepszego/droższego? Zależy mi głównie na bezpieczeństwie, np. żeby nie przeładować akumulatorów.

 

Zdecydowałem się kupić szybowiec Volantex PhoenixS 742-7 i to do niego będę ładował akumulatory. Myślę, że maksymalnie co kupię to 2200mAh, 3S, 11.1V.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczna - czytałem, że podróbki IMAX B6 potrafią naładować o 0.1V więcej niż pokazują. Domyślam się, że 4.3V akumulatora nie rozsadzi ale wolę uniknąć takiego ryzyka.

 

Jaki zasilacz do Toolkitrc M6? Nie interesowałem się tym tematem, bo zawsze szukałem z wbudowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę użyć np. zasilacza do laptopa, czy raczej są jakieś dedykowane zasilacze?

 

I jak się wpina do takich ładowarek? Chodzi mi o to złącze, jak się nazywa? I czy jest jakaś przejściówka ze standardowych zasilaczy laptopowych?

 

@EDIT: Znalazłem informację, że to chyba XT60 ale ciężko znaleźć zasilacze pod to. Myślałem, że będą bardziej popularne (tak jak ładowarki), skoro większość ładowarek wymaga takiego zasilacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na znanym portalu aukcyjnym zasilacz impulsowy 24V/150W w cenie 35zł. Dolicz do tego przewód sieciowy 3 żyłowy (z przewodem ochronnym) wraz z wtyczką + dwa przewody 2,5 mm kwadrat (najlepiej takie modelarskie w izolacji silikonowej) zakończone  wtykiem żeńskim XT60. Całościowo koszt około  60zł. Zaryzykuj, odważ się, idź na całość, dasz radę. W razie czego masz koło ratunkowe w postaci tego forum. Pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, arek1989 napisał:

ISDT Q6 Pro
a zasilacz 12V ze starego zasilacza komputerowego można zrobić.

Z komputera PC. Z serwera. Z laptopa. Od LEDow. Wszystko co wpadnie w ręce.  Byle miało moc większą niż planujesz obciążać ładowarkę. Inaczej zasilacz szybko padnie i może uszkodzić ładowarkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości czy kolega rubesom poradzi sobie z przystosowaniem zasilacza od PC. Jednak od czego jest to forum.Pomożemy. W przypadku proponowanej przez kolegę arek1989 ładowarki ISDT rozsądniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie zasilacza o napięciu 24V lub większym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za liczne wypowiedzi.

Coś postaram się złożyć, pewnie pozamawiam z BangGood i trochę potrwa zanim dam aktualizację.

 

Dopytuję tak dokładnie o ładowarkę, bo z tego co widziałem i czytałem, to można się dosłownie spalić przy złym naładowaniu akumulatorów. 

 

@EDIT: Mam pytanie do konkretnego przykładu. Powiedzmy, że mam zasilacz 19.5V i 6.7A. Do tego ładowarkę ToolkitRC M6 DC 150 W 10A. Będę chciał ładować akumulator ZIPPY Compact 2200mAh 3S 25C Lipo Pack.

Wychodzi na to, że zasilacz na ładowarkę trochę za słaby, bo 130W ale ładowany akumulator to 2.22A*3S*4.2V = 27W. Dobrze to liczę? Bo ładuję do 4.2V i tak powinienem liczyć?

Czy w takim ustawieniu (o ile dobrze liczę moc akumulatora) nie uszkodzę lub nie będę przeciążał w jakiś sposób ładowarki czy akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rubesom napisał:

Wychodzi na to, że zasilacz na ładowarkę trochę za słaby, bo 130W ale ładowany akumulator to 2.22A*3S*4.2V = 27W. Dobrze to liczę? Bo ładuję do 4.2V i tak powinienem liczyć?

Czy w takim ustawieniu (o ile dobrze liczę moc akumulatora) nie uszkodzę lub nie będę przeciążał w jakiś sposób ładowarki czy akumulatora?

Dokładnie tak, nic nie przeszkadza, że ładowarka ma zapas mocy, a zasilacz jest słabszy.

Ważne by moc potrzebna do ładowania danego aku była wystarczająca. Czyli 3s*2,2A=12,6*2,2=27,72W + trochę trzeba dodać na nie 100% sprawność ładowarki. Czyli teoretycznie wystarczyłaby ładowarka o mocy ok. 30-35W oraz podobnej mocy zasilacz. Oczywiście zapas mocy ładowarki lub zasilacza nie jest wadą :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką ciekawostkę o której wspominałem, odnośnie bezpieczeństwa:

"Be careful with this charger. After charging first 3s lipo with this charger after taking it out of the box, I measured each cell with multi meter. Values where: 4.14, 4.09, 4.37 so battery was outputting 12.6 as it should, but cells were unbalanced and one of them way overcharged. I had to calibrate this charger, there is a way to do it, that is described in the manual here: https://www.toolkitrc.com/filedownload/106227 However nothing about calibration was mentioned in the small manual that is added in the box. I am not sure if all of them are so not calibrated, but if I would have been using mine without checking I would have been killing one cell of my batteries not considering other risk charging a cell to almost 4.4 volts. Delivery to Europe took 2 months which also did not make me very happy. Now after calibration it seems to be working fine."

 

Będę sprawdzał po naładowaniu multimetrem, bo spać mi to nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czy na dzień dzisiejszy warto kupować w Banggood (no chyba, że Ci się nie spieszy). Ceny mocno poszły w górę a czas oczekiwania znacznie się wydłużył. Robię dużo zakupów w Banggood ale ostatnio jest kiepsko. Towar zamówiony w styczniu otrzymałem w kwietniu. Towaru zamówionego w kwietniu nie otrzymałem do dzisiaj.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.