Skocz do zawartości

Ładowarka do 200zł


rubesom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Komuś chyba się przecinek nie w tym miejscu postawiło.

Kolega używa od lat SkyRc dwukanalową, drugi 4 kanałową, działają bez awarii. Ja mam raytronic C60, do tego zasilacz serwerowy i jestem bardzo zadowolony. Zależy jakie pakiety chce się ładować, jeżeli nie mamy potrzeby lądowania np 12S, albo np 10000mah, to nawet rozsądnym wydaje się kupienie np trzech imaxów B6.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dimmus napisał:

Komuś chyba się przecinek nie w tym miejscu postawiło.

To jest klasyka. Jak nie ma gość towaru to żeby nie zakładać nowej aukcji zmienia na cenę z kosmosu. Jak towar będzie miał w magazynie to cena znormalnieje.

Już kilka razy się spotkałem z tym procederem. Dlaczego tak, pojęcia nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2020 o 18:16, Konrad_P napisał:

To jest klasyka. Jak nie ma gość towaru to żeby nie zakładać nowej aukcji zmienia na cenę z kosmosu. Jak towar będzie miał w magazynie to cena znormalnieje.

Już kilka razy się spotkałem z tym procederem. Dlaczego tak, pojęcia nie mam.

 

 

Żeby miał ciągłość aukcji i "gwiazdki klientów" leciały dalej.Wtedy jest u góry w opcji "najpopularniejsze" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybowiec dotarł więc zamówiłem zestaw IMAX B6 i do tego bateria Redox 11,1V 2200mAh 20C.

Bateria ma wtyk XT60 a w zestawie jest zestaw przejściówek DEAN. Uda się podłączyć przejściówkami z zestawu baterię do ładowarki?

 

Ze zdjęcia widzę, że bananki mają końcówkę z wtykiem Dean. Muszę kupić jakąś konkretną przejściówkę czy uda się podłączyć (a może uda się coś z tego zlutować?)?

 

@karambolis8 Wracając jeszcze do skrzynki po amunicji. Warto zerwać uszczelkę, bo jak będzie w niej kilka baterii lub nawet jeden pakiet 5000mAh, to skrzynka jest na tyle szczelna, że eksploduje od ciśnienia. Niektórzy nawet nawiercają skrzynię.

Dodatkowo warto wyłożyć ją w środku czymś co pochłonie ciepło, bo bardzo się nagrzeje jak lipo się zapali i stojąc na podłodze z np. drewna może ją zapalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ale wygląda na to, że w zestawie nie ma nic do ładowania XT60. Np. w Imaxie B6 Mini miałem w zestawie T-Dean->XT60. Ale będziesz musiał chyba sobie coś załatwić, albo kupić coś w stylu T-Dean->XT60, albo od razu Goldy(banany)->XT60, mógłbyś też przerobić to co masz (bo w zestawie dostajesz komplet XT60 i Dean z tego co widzę) i odlutować Deana a przylutować XT60 tylko wtedy tracisz jakby resztę przejściówek, jeszcze inna opcja to wziąć żeńskiego T-Deana i na krótko przylutować go do męskiego XT60 wtedy masz przejściówkę do ładowania baterii. Możliwości sporo :). Myślę, że jednak najwygodniej zrobić/kupić sobie Goldy->XT60 bo domyślam się że z tego najczęściej będziesz korzystał. 

A i akumulatorek Redoxa może Cię niestety trochę zawieść, bo z mojego doświadczenia są one słabe. Jeden szybko spuchł drugi stracił wydajność (oba używane ze sporo mniejszym prądem niż teoretyczna wydajność, ładowane jakieś 0.5C i przechowywane na około 3.8V), to było w czasie moich początków (może teraz są lepsze) i wtedy wolałem taniej, jednak teraz już mogę stwierdzić że nie warto iść w tanie aku, np. droższy Gens Ace mimo lat nie okazuje oznak zużycia i silnik nie słabnie zaraz po starcie :) (no i nie puchnie w ogóle, ale one chyba mają jakieś blaszki dodatkowo :D). Ale w sumie do pierwszego modelu (bo tak chyba jest?) pewnie się nada i ewentualnie nie będzie tak szkoda jak trochę się poobija :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rubesom napisał:

Ze zdjęcia widzę, że bananki mają końcówkę z wtykiem Dean. Muszę kupić jakąś konkretną przejściówkę czy uda się podłączyć (a może uda się coś z tego zlutować?)?

W rzeczywistym zestawie powinna być przejściówka T-dean na XT60.

W ostateczności gdyby na prawdę nie było, można obciąć tą z Tamiya i przylutować XT60 bo raczej Tamiyi w życiu jej nie użyjesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już wszystko, dzisiaj dotarła ładowarka z baterią.

Mam jeszcze pytanie do dwóch opcji ładowarki. Mam do wyboru opcję rozładowania i storage.

Storage to zapewne 3.8V. Co w sytuacji kiedy mam w akumulatorze np. 3.95V? Używając opcji storage, ładowarka sama rozładuje mi akumulator do wartości 3.8V? I analogicznie z np. wartości 3.5V naładuje do 3.8V? I po co jest opcja rozładowania, w praktyce po co się jej używa?

 

Do jakich wartości latać? 3.0V, 3.5V czy jeszcze inaczej?

 

Zostało mi przylutować wtyk XT60, żeby naładować akumulator i jak dopisze pogoda to jutro zrobię pierwszy oblot PhoenixS 742-7. Jak się z kimś wybiorę tak nagram całe wydarzenie, oby tylko nie zaliczyć kreta :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rubesom napisał:

Mam już wszystko, dzisiaj dotarła ładowarka z baterią.

Mam jeszcze pytanie do dwóch opcji ładowarki. Mam do wyboru opcję rozładowania i storage.

Storage to zapewne 3.8V. Co w sytuacji kiedy mam w akumulatorze np. 3.95V? Używając opcji storage, ładowarka sama rozładuje mi akumulator do wartości 3.8V? I analogicznie z np. wartości 3.5V naładuje do 3.8V? I po co jest opcja rozładowania, w praktyce po co się jej używa?

 

Do jakich wartości latać? 3.0V, 3.5V czy jeszcze inaczej?

 

Zostało mi przylutować wtyk XT60, żeby naładować akumulator i jak dopisze pogoda to jutro zrobię pierwszy oblot PhoenixS 742-7. Jak się z kimś wybiorę tak nagram całe wydarzenie, oby tylko nie zaliczyć kreta :).

Ja latając elektrykiem mam ustawione na regulatorze obrotów silnika odcięcie na bodajże 3,8V.przy tym napięciu regulator odcina zasilanie silnika,pozostawiając napięcie na serwa abyś mógł bezpiecznie wylądować.Zresztą nigdy nie rozładowujemy pakietu poniżej 3Vna cele.Lepiej zostawić bezpieczny margines.Stosuj funkcję storage.....ładowarka sama rozładuje pakiet do napięcia 3,8V- NAPIĘCIE BEZPIECZNE przy którym możesz przechowywać pakiety dłuższy czas,gdy ich nie używasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rubesom napisał:

Storage to zapewne 3.8V. Co w sytuacji kiedy mam w akumulatorze np. 3.95V? Używając opcji storage, ładowarka sama rozładuje mi akumulator do wartości 3.8V? I analogicznie z np. wartości 3.5V naładuje do 3.8V? I po co jest opcja rozładowania, w praktyce po co się jej używa?

 

Do jakich wartości latać? 3.0V, 3.5V czy jeszcze inaczej?

 

Rozładowanie rozładowuje całkowicie pakiet - lepiej uważać na to bo ładowarki potrafią rozładować do uszkodzenia ogniw włącznie.

Storage w dobrych ładowarkach działa jak mówisz - jak jest za mało to podbija, jak za wysoko to rozładowuje. Ale w Twojej jak masz poniżej 3.8 to może nie chcieć podbić. Moc rozładowania to czasami mizerne 10 - 15W a to oznacza, ze rozładowanie pełnej baterii potrafi zająć kilka godzin.

 

Zależy też czym latasz. Do 3.7V bez obciążenia. Ale niżej pod obciążeniem - zależnie jaki prąd bierze silnik może to być 3.5 a nawet 3.3V lub mniej. Najlepiej włożyć sobie pikacza do modelu ustawionego na 3.5V. Jak po gwałtownym dodaniu gazu usłyszysz pikanie tzn że należy lądować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polutowałem i chciałem wprowadzić akumulator w stan "storage"

Mam akumulator redox 2200mAh, 3S, 11.1V/20C.

Informacje, że maksymalny prąd ładowania to 1C(2,2A) co jest dla mnie jasne ale rozładowanie już nie, bo to niby aż 44A.

 

1. Jakim prądem wprowadzać akumulator w stan storage? Ładowarka docelowo ustawia na 0.1A, a ogniwa mają po 3.77V. Czyli mogę je wprowadzać w storage max 2.2A? A co w przypadku kiedy nie wiem ile mają, czy trzeba je doładować czy rozładować?

2. Bateria to 2200mAh i 11.1V ale jak ją naładuję do wartości storage, to będzie miała 11.4V, a gotowa do działania 12.6V. Tak ma być? Dobrze to interpretuję i są to dobre/bezpieczne wartości?

3. Ładowarka to Imax B6, jak zobaczyć jaki ma prąd bez wchodzenia w stan ładowania czy też rozładowania?

 

EDIT4. W trybie storage jedna cela naładowała się już do 3.81V. Co robię nie tak? Parametry ładowania to 3S, 0.1A, póki co ma 11.39V. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rubesom napisał:

1. Jakim prądem wprowadzać akumulator w stan storage? Ładowarka docelowo ustawia na 0.1A, a ogniwa mają po 3.77V. Czyli mogę je wprowadzać w storage max 2.2A? A co w przypadku kiedy nie wiem ile mają, czy trzeba je doładować czy rozładować?

 

Normalnym - 1C. Ale napisałem wyżej że małe i tanie ładowarki mają małą moc rozładowania - na poziomie 10 -20W. Co przy napięciu pakietu 12V daje ok 1 - max 2A maksymalnego rozładowania.

KUP sobie pikacza: (https://allegro.pl/oferta/buzzer-tester-miernik-alarm-pakietow-lipo-1-8s-6738444143) wpinasz i wiesz jakie mają napięcie. Jak mają między 3.7 a 3.8 to zostawiasz. Jak poza zakresem to storage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@japim Ogólnie ustawiłem coś nie tak? Bo w trybie storage ładował już do 3.82V i leciało dalej.

Tak samo będę musiał cały czas patrzeć na ładowarkę przy ładowaniu czy mają 4.2V?

 

EDIT: Kupiłem taką baterię LINK, może to nie jest 3S i coś psuję?

EDIT2: Wygląda na to, że na trybie storage ładuje do 3.84V - 3.85V, da się to jakoś zmienić na wartość 3.8V czy może 3.85V też jest w porządku do długiego przechowywania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie ładowania w trybie storage płynie prąd ładowania (jaki by on nie był czy to 0,1A czy 1A) to napięcie na ogniwie będzie wyższe od napięcia storage i będzie zależne od prądu ładowania w danej chwili. Ładowarka "wie" (potrafi oszacować) że gdy zakończy się proces storage i przestanie płynąć  prąd to napięcie na ogniwie spadnie do wymaganej wartości czyli około 3,8V. Nie przerywaj procesu storage dlatego, że napięcie jest wyższe niż 3,8V a ładowarka nadal ładuje. Poczekaj na zakończenie procesu storage i wtedy zmierz napięcia na ogniwach. Sprawdź jeszcze jedną rzecz a mianowicie jak ładowarka się zachowuje kiedy podczas funkcji storage musi rozładować pakiet. Do jakiego napięcia rozładuje poszczególne ogniwa. Kolega japim słusznie stwierdził, nie oczekuj cudów od ładowarki za 200zł. Popatrz ile kosztują inne ładowarki. Jak myślisz z czego wynika taka różnica ceny.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, japim napisał:

Ale napisałem wyżej że małe i tanie ładowarki mają małą moc rozładowania - na poziomie 10 -20W.

kolega jest wielkim optymistą :)

Większość popularnych ładowarek procesorowych ma moc rozładowania równą 5W:D

Po prostu nie jest  łatwo rozproszyć większą moc. Niektórzy sprytni producenci dają możliwość rozładowania ogniwa dużą mocą ładując inne ogniwo w porcie zasilania ładowarki.

Tak jest np. w taniutkiej a całkiem nieźle wyposażonej ToolkitRC M6 (są i wyższe modele tego producenta z większymi mocami). Ładowareczka ta ma 5x7x2,6cm i 150W(max 10A) mocy  ładowania i rozładowania (rozładowanie realizowane sposobem podanym powyżej :D)

W normalnym trybie rozładowania ma 8W i max 2A.. Jest na prawdę mocarna i bije na głowę większość kilkukrotnie droższych ładowarek dzięki masie dodatkowych możliwości..

 

IMG_20200610_021229.thumb.jpg.a0a5d125a6a6a42a6eb2ebf880360cd5.jpg

 

By rozładować duże ogniwo, dużą mocą najprościej podłączyć do niego kilka żarówek samochodowych (szeregowo/równolegle w zależności od napięcia ogniwa i potrzebnego obciążenia)- każda daje ~50W obciążenia. Do portu balansera podłączamy lipo voltage alarm i viola :D

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zipp napisał:

kolega jest wielkim optymistą :)

Większość popularnych ładowarek procesorowych ma moc rozładowania równą 5W:D

Po prostu nie jest  łatwo rozproszyć większą moc. Niektórzy sprytni producenci dają możliwość rozładowania ogniwa dużą mocą ładując inne ogniwo w porcie zasilania ładowarki.

[ciach]

By rozładować duże ogniwo, dużą mocą najprościej podłączyć do niego kilka żarówek samochodowych (szeregowo/równolegle w zależności od napięcia ogniwa i potrzebnego obciążenia)- każda daje ~50W obciążenia. Do portu balansera podłączamy lipo voltage alarm i viola :D

 

Tak - zrobiłem potem EDIT, bo znalazłem te 5W - ale się nie zapisało. Rozproszyć w ciepło tak aby się nie stopiły rezystory.

 

Funkcja, o której piszesz to się chyba nazywało re-charge - pozwala zwrócić część energii z lipo do źródła zasilania o ile jest ono duużo większe niż sam pakiet. Kiedyś była taka polska ładowarka BC100 i ona miała funkcję zwrotu energii do akumulatora samochodowego.

Są też sprytne ładowarki które pozwalają rozładować pakiet przez zewnętrzne źródło obciążenia - czyli podłączasz szeregowo obciążenie np 200W i ładowarka robi wewnętrzne "zwarcie" - zamyka obwód i cały prąd w kontrolowany sposób z pakietu idzie przez to zewnętrzne obciążenie i jest tracone.

 

Polecam metodę na żarówki - ALBO - rezystory ceramiczne 10W połączone w choinkę tak aby uzyskać jakieś 200 - 500W (zależnie od zapotrzebowania) - i to zanurzasz w słoiku lub szklance. i robisz czajnik :D Pakiety rozładowują się w 5 minut.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.