Skocz do zawartości

Fregata V Modelot


Daniel1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wylaminuj gniazda serw, cienka tkanina wzmocni fornir, chyba że będziesz robił jakieś ramki pod serwa, jeśli chodzi o malowanie lub oklejanie to oczywiście każdy ma swój gust i zrobi co zechce natomiast te modele mają piękna strukturę drewna (słojów) aż żal to zakrywać folią lub farbą. Mój Cyżyk

IMG_20200613_102958.jpg

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie.(zarówno kolory jak i wykonanie) Takie pasy od spodu bardzo skutecznie poprawiają widoczność modelu na niebie.Jakich farb użyłeś? Jeśli to farby samochodowe polecam zabezpieczyć dodatkowo powierzchnię lakierem dwuskładnikowym ( tzw.clar lackiem) 

Tylko gdybyś tak robił zrób wpierw próbkę czy farba i lakier się nie "gryzą":)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Daniel1978 napisał:

Może psiknę lakierem bezbarwnym. Ale tak jak piszesz pierw próba. Kiedyś malowałem karoserię do auta rc i lakier zrobił "korzuch".

Raczej nie ryzykuj,spraye niby akrylowe ale od innych producentów i żrą się nawzajem.Co innego akrlyl z utwardzaczem,ale musiałbyś już nakładać pistoletem.Ja nałożyłem dwie warstwy Motipa,szlifowanko papierem 800-1000 i polerka pastą do karoserii samochodowych i jestem zadowolony?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety po złożeniu modelu i próbie wyważenia okazało się że silnik który chciałem zastosować okazał się za ciężki (masa silnika 200g). Masa modelu z tym silnikiem wyszła 1360g. Przesuwanie pakietu nie pomaga. pakiet 2000 mah. Po wstępnej analizie wychodzi silnik masa max. 100g. i przesunięcie do tył. Teraz mam kołpak 30mm.

Trzeba skrócić nosek do kołpaka 40mm (na szczęście posiadam). I tu pytanie jaki silnik polecacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f2be67ab46e9ab0b960c38f84e0f

SILNIK TURNIGY D3542 KV1000

W KOMPLECIE CZĘŚCI MOCUJĄCE ŚMIGŁA

DANE SILNIKA:

  • ZASILANIE: 2S ~ 4S CELL / 7,4V ~ 14.8V
  • RPM: 1000KV
  • MAX PRĄD: 38A
  • POBÓR PRĄDU: 2,4A
  • MAKSYMALNA MOC: 665W
  • REZYSTANCJA WEWNĘTRZNA: 0,031 OHM
  • WAGA: 130G (WRAZ Z ŁĄCZNIKAMI)
  • ŚREDNICA WAŁU: 5MM
  • WYMIARY: 35X42M
  • CIĄG MAX: 1250G
  • ŚMIGŁO: 7,4V-11X7, 14,8V-10X5

Ja latam Pixelem na takim silniku,co prawda trochę starszy typ z ośką 4mm,ale te same parametry.Smigło 11x6.

C35 42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Oglądałem ten silnik na Alledrogo mam sprzedawcę po sąsiedzku w Gdyni po niedzieli się przejadę i kupię. 

SILNIK TURNIGY D3536 KV1450

W KOMPLECIE CZĘŚCI MOCUJĄCE ŚMIGŁA

DANE SILNIKA:

ZASILANIE: 2S ~ 4S CELL / 7,4V ~ 14.8V

 

RPM: 1450KV

 

MAX PRĄD: 45A

 

POBÓR PRĄDU: 3,5A

 

MAKSYMALNA MOC: 655W

 

REZYSTANCJA WEWNĘTRZNA: 0,023 OHM

 

WAGA: 102G (WRAZ Z ŁĄCZNIKAMI)

 

ŚREDNICA WAŁU: 5MM

 

WYMIARY: 35X36M

 

CIĄG MAX: 1380G

Myślałem też o takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.