Skocz do zawartości

Fregata V Modelot


Daniel1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jaką wagę do lotu przewidujesz no i coś więcej napisz o tej KIRA. Jaka przekładnia 3:1, 4,2x1, 5,2x1 bo z takimi ten silnik występował.  20A -erowy regulator wystarczy w zupełności. Zastosuj 3s ale kurcze jakie śmigło to wszystko zależy od przekładni. Im większa tym większe można wsadzić. Myślę, że może to być 4,2x i wówczas większego niż 13x10 nie pociągnie.

Przy takim śmigle ten model powinien iść pionowo do góry bo podejżewam, że więcej niż 1000g nie będzie miał do lotu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest 5,2x1 - świetna przekładnia.

Takie śmigło, strach się bać, co może zrobić z tym modelem.:D Ja z KIRA 480 bodaj 34 latałem modelem 2200g na łopatkach 15x15. Szedł pionowo. Silnik lubi się grzać więc przyłóż się do odpowiedniej wentylacji. Ja naciąłem skrzela na kabince po obu stronach. Niestety sporą wadą tych starszych silników było ich grzanie. Dziób czasami jak poszalałem był mocno ciepły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Daniel1978 napisał:

Mam 13x8 i pakiety 3s 2400mah zobaczymy jak to pójdzie. Naradzie trzeba się przejechać do Castoramy popatrzeć za sprejami i brać się za skrzydła.

Odpuść sobie malowanie ! Oklej folią, prościej, lżej i estetyczniej .-)

 

Narobisz się,a efekt będzie mocno średni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Daniel1978 napisał:

Nie mam doświadczenia z oklejaniem takich dużych powierzchni. Malowanie wydaje mi się jakieś pewniejsze.

To jest absolutnie złudne. Nie maluj !

 

Chyba, że tylko caponem i końcówki na jakis tam kolor.

 

Jak chcesz cały w kolorzy, tylko folia. Naprawdę. Przerobiłem temat wielokrotnie .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Artur Lis napisał:

Ogólnie to odradzałbym, CI malowania to caponem .

Bardzo cienko jest przeszlifowany fornir ,  rowingi prześwitują a to woła o pomst-wę 

Lakier a zarazem jego opary będą działać agresywnie na rdzeń styropianowy .

Rozważyłbym oklejenie folią .

Nie ma problemu z malowaniem,fornir od spodu jest zalaminowany na całości tkaniną,a z wierzchu jest już zapuszczony caponem,wystarczy przeszlifować lekko papierem 800 i można malować.Ja tak to robiłem,jeżeli sprayem to polecam Motipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tytan12 napisał:

Nie ma problemu z malowaniem,fornir od spodu jest zalaminowany na całości tkaniną,a z wierzchu jest już zapuszczony caponem,wystarczy przeszlifować lekko papierem 800 i można malować.Ja tak to robiłem,jeżeli sprayem to polecam Motipa.

 

Błędnie odczytujesz , tkaninę szklaną na całej powierzchni skrzydła .

Tkanina jest tam gdzie musi być ! a nie na całej powierzchni .

W miejscu pochwy bagnetu , w gniazdach serw i na krawędzi spływu .

Załączam taki na szybko, szkic gdzie jest ta tkanina pod fornirem .

Proszę o wyrozumiałość za rysunek to tak na szybko  gdzie jest TK tkanina szklana 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.