Skocz do zawartości

Enya 120-4C


japim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Korzystając z urlopu powoli wykańczam mojego Ultimata.

Silniczek jaki dla niego mam to Enya 120-4C.

Niestety muszę dorobić własny adapter lub nową nakrętkę na śmigło i niestety mam problem.

Czy ktoś wie jaki rozmiar gwintu jest na wale silnika?

Nakrętka M8 wkręca się na jedną długość (z dużym luzem poprzecznym)- ale potem się klinuje.

Z wstępnych pomiarów wygląda mi to na 5/16.

http://www.pronar.com.pl/katalog/?page=showProductDetails&ref=44A0880

 

Czy któryś z kolegów dysponuje może takim gwintownikiem, albo w ogóle tokarką i takim gwintownikiem celem wykonania całej nowej nakrętki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 120-4C bez R - czyli zwykła.

Na górę wziąłem tylko nakrętkę i średnica wewnętrzna nakrętki to 5,8 mm. Jakoś kiepsko trafiłem z tym calowym 5/16...

Jutro sprawdzę czy mam gdzieś śruby M7 (chyba powinienem mieć).

Zewnętrzna średnica tulei ma 9,5mm.

Tak to ma wyglądać:

adapter_enya.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henryku - wiem jak wygląda. Mam dokładnie taki sam. Ale mam kołpak alu, przykręcany na środku śrubą M5 i nie mam jak go zamocować. W dodatku denko kołpaka ma ok 4mm grubości a założone śmigło 16x8 ma 19 mm grubości więc muszę także przedłużyć tą nagwintowaną tuleję co by się głębiej sięgała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hallo JAPIM Ten sprzedawca niema pojecia o tym co sprzedaje.Miales racje to calowy gwint 5/16x24 UNF.Moj Os 120 Supercharger i OS 120 Gemini maja te same gwinty.Japonczycy stosuja przewaznie zalowe gwinty .Pozdrawia Heniek. Srednica tego gwintu powinna wynosic 7,938 MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.