Skocz do zawartości

Ładowarka Skyrc i6 Light - problem


hiroszima16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

mam pewien problem z ładowarką, która od niedawna istnieje na rynku tak jak w tytule Skyrc i6 Light. Mam ją od niedawna kilka razy naładowała pakiet a teraz wyrzuca mi problem ERR 02 co w instrukcji podane jest jako błędnie podana ilość cel. Próbowałem na 2 pakietach, ciągle to samo. I nie wiem co robić czy to wina ładowarki czy trafnych pakietów. 

Może jest jakieś wyjście z tej sytuacji ?

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można podładować ładowarką nastawiając na NiCd/NiMH do 3-3,2 V na celę- czyli Dualsky ma mieć 9-9,6 V i podłączyć wtenczas pod ładowanie li-po. Może najpierw sprawdź balanserem , czy mają jednakowe napięcia na celach. A do ilu rozładowałeś????? musisz kupić buzer rozładowania i po kłopocie.

Tylko ostrożnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymek, jeśli nie masz innej możliwości to możesz nawet zmierzyć napięcia poszczególnych cel zwykłym miernikiem.Dobrze podczas pomiaru podłączyć pod pakiet obciążenie w postaci samochodowej żarówki i wtedy mierzyć napięcie. Będzie wtedy doskonale widać czy pakiety przypadkiem nie są zbytnio rozładowane.Jeśli napięcie na pojedynczej celi  pod obciążeniem  jest niższe niż 2,5  do 2,0 v pakiet jest calkowicie rozładowany i trzeba potraktować go jako uszkodzony. Nawet gdyby udało ci się go naładować to i tak będzie siadać napięcie przy wiekszym obciążeniu także nie ma sensu kombinować.Najpierw sprawdź to. Gdybyś jednak zastosował sposób Władka bądź bardzo ostrożny i cały czas kontroluj proces ładowania  , ponieważ w ogóle uszkodzonych lub "podejrzanych " ogniw nie powinno  się ładować może taki akumulator nawet się zapalić także uczulam na to .Powodzenia.

Aha , jeszcze jedno .... czasem można przeoczyć taką oczywista rzecz: nie znam typu Twojej ładowarki ale sprawdź czy właściwie są ustawione parametry ładowania jeśli ładujesz 3s to tak oczywiście musi być ustawione. Ja kiedyś podłączyłem pakiet 2s a program miałem na 3s i ładowarka nie chciała ładować pokazując komunikat " zbyt niskie napięcie na celach" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze jest tak ,że pakiet idzie do utylizacji po nadmiernym rozładowaniu-wszystko zależy od czasu. Jeżeli nie minęło kilkanaście godzin i pakiety nie są takie stare ,to jak najbardziej wszystko się uda -tylko trzeba pilnować by nie przeładować pakietu ładując zwykłą ładowarką. Przypuszczam ,że napięcie wzrośnie dość szybko do 3 V, a potem to już ładowarka z balanserem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic będę próbował jakoś to uratować. Także dziękuję za wskazówki i rady zawsze to nowa dawka wiedzy. A istnieją w sieci jakieś kompendia wiedzy na temat lipo, dobierania prądu ładowania, rozładowania, jak nie dopuści do całkowitego rozładowania i takich podstawowych rzeczy? Nie ukrywam jesli chodzi o elektronikę to noga jestem a na tyle się wkręciłem że chciałbym się doedukowac żeby nie dopuszczać do tak trywialnych sytuacji jak ta powyższa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon - kup sobie takie coś   https://abc-rc.pl/product-pol-1579-Alarm-Buzzer-LiPo-lipo-alarm-8s-miernik-napiecia-cel-z-alarmem.html   i nie będziesz się martwił o nadmierne rozładowanie pakietu. Na potwierdzenie o rozładowanych pakietach ponad normę , można znaleźć dużo w sieci.   http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=2&t=39650   https://www.rcclub.eu/viewtopic.php?f=64&t=5895 

Warto poczytać o pakietach jak już Krzysiek wyżej nadmienił https://www.gimmik.net/blog/2435-2/. Im więcej wiedzy ,tym mniej niespodzianek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WZ napisał:

a pakiet nie wybuchnie jak będzie  ładowany trybrm NiCd

Raczej całego pakietu się nie ładuje,pada zawsze któraś cela i trzeba ją podciagnać do 3V.Takie podładowanie trwa w zasadzie parę minut i trzeba ''spozirać'' na ładowarkę żeby nie przesadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozładował ponad normę ,to w celach jest po równo  2,1 V, 2,0 V 2,2 V. To nie pakiet po krecie czy też wyeksploatowany. Oczywiście -można podnosić osobno cele przez złącze balansera. Robi się to jak najmniejszym prądem ładowania 0,2A lub jak to możliwe nawet 0,1A. Trwa to jakieś 10 minut, ale trzeba uważać na wskazania. Jeżeli pakiet ma już swoje wylatane,to mało sensowny jest taki zabieg, choć pakiet pakietowi nigdy nie jest równy- wszystko zależy od eksploatacji i naszej dbałości o pakiety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz przez nieuwagę pakiet rozładował mi się do prawie 0, program albo NiCd, albo PB na chwilę żeby osiągnąć minimum które ładowarka rozpozna prawidłowo i potem normalnie na LiPo. Zawsze ładowałem cały pakiet, ogniwa mogą się rozjechać poziomem naładowania, ale potem i tak ładujesz z balanserem i napięcie się wyrówna. Ładowałem zawsze niewielkim prądem 0,1A do 0,3A w zależności od pakietu, co chwilę sprawdzałem czy pakiet nie jest gorący (nigdy nie był, ale ostrożności nigdy nie za wiele).

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, WZ napisał:

a pakiet nie wybuchnie jak będzie  ładowany trybrm NiCd

 

A ja i innej beczki. Widzę ,że jesteś z Głogowa.Akurat tam pracuje i mam pytanie : Gdzie latacie w Głogowie?

Bo przez tyle lat nigdy nie natknąłem sie na jakiś modelarzy . Jeszcze za czasów jak Marek Dawidowicz mmiał sklep to byłem raz w Wilkowie na pikniku a póżniej "cisza."

Przepraszam ,że piszę nie na temat.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.