Skocz do zawartości

Zwiększenie napięcia o 1-2v sposoby


kamilos1600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Pytanie do znawców elektroniki , potrzebuje zwiększyć napięcie z lipo 2s o jakieś 2v .

Mam halogen Led który jest od 8 do 16v dc

Przy podpieciu lipo 2s ledwo co święci gdy dołoże około 2 v święci tak jak ma świecić.

 

Jak mogę to zrobić tanio szybko i sprawnie ?

 

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. A proszę powiedzcie mi czy jakieś kondensatory np wchodzą w grę?

Potrzebuje to zrobić szybko.. Myślałem o takiej opcji: co myślicie + dodatkowe zrobić wyjścia na ładowanie tego 1s ? Bo w tej konfiguracji trzeba będzie go ładować prawda ?
20200707_195213.jpg20200707_195023.jpg

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącząc w ten sposób możesz uszkodzić sobie tego lipola 1S. 

Łańcuch jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo.

 

Zadziałać zadziała - ale krótko... do wyczerpania pojemności pakietu 400mAh - czyli halogen LED 6W wyssie go do cna i uszkodzi w mniej niż 30 minut.

Jak halogen ma 40W to wyssanie nastąpi w ok 7 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halogen ma 15w , dziękuję za info kupiłem konwerter ten co polecał kolega Robertus.
Zastanawiam się ile będzie on Ciągnął pradu , oświetlenie jest na halogenie 15w i 4x dioda 20mA. Napiecie będę podnosił o 2v.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przetwornica 2A na dłuższą metę będzie dosyć obciążona i może nie wytrzymać, do takiej mocy lepiej by było 5A prądu.

15W przy 10V masz 1,5A. Może się mylę, ale wydaje mi się że przetwornica 2A długo nie pociągnie.

 

Druga sprawa jest taka, że może zakładać RC ( jeżeli ma być stosowane w modelu). Trzeba by było najlepiej zrobić ekran i ewentualnie jakiś kondensator dołożyć lub/i pierścień ferrytowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.