Skocz do zawartości

DJI tello i joystic


Marek_Spy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiego szukać? 

-każdy który się dogada z twoim telefonem (Android to norma ale z IOSem nie każdy pad sobie radzi )

-z uchwytem na telefon -to oczywiste 

-połączenie BLUETOOTH lub USB (to drugie ma mniejszy wpływ na zasięg Tello)  pamiętaj że WIFI telefonu masz zajęte połączeniem z TELLO 

-Pozostają takie dodatkowe smaczki jak ewentualna dodatkowa zgodność pada z PCetem    i oczywiście jakość wykonania -ale to już zależy od Twoich potrzeb i portfela .

 

Wystarczy wpisać na ALLEdrogo " gamepad android" (lub IOS) i przebierasz w ofertach  ....

 

PS polecam aplikacje TELLO FPV -jest znaaacznie lepsza od fabrycznej .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i z doświadczenia:

 

Tello FPV warto zapłacić. Pozwala wtedy na spięcie telfonu z padem kablem OTG (oryginalna aparatura DJI nie pozwala na to - działa tylko łącząc telefon i pad przez BT co zmniejsza zasięg)

Jedź sobie do DJI Ars w Katowicach w Galerii Katowickiej - tam dostaniesz pada.

 

A najlepsza zabawa jest jak masz laptopa, na chrome dodatek do sterowania tello i w scratchu go programujesz - tak sie z dzieciakami na lekcjach informatyki w szkole bawilismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marek_Spy napisał:

No to jestem powieszony ze dowolny pad działa

To powód do radości a nie wieszania  :) 

 

Nie mam już TELLO od dawna więc wiele aplikacji przez ten czas ewoluowało, inne powstały od nowa ...ale z tego co widzę proponowana prze zemnie  aplikacja chyba nadal jest najlepsza i nadal rozwijana .Ciekawa może być aparatura  "śledząca"  od tego samego autora (nie wiem czy to osobna całkowicie czy plugin do jego podstawowej..)

Innymi aplikacjami  bym sobie głowy nie zajmował

 

Dron kapitalny ale słaby zasięg, wrażliwość na zakłócenia toru WIFI  mocno odbijająca się na nagraniach (nagrywa TYLKO na telefonie) troszkę go u mnie dyskredytują  , ale precyzja lotu , dynamiczność i  prędkość w trybie sport ,dokładne pozycjonowanie miejsca zawisu , stabilizacja obrazu jak z gimbala (ale nie w trybie sport)  ......dają masę frajdy, ale tylko do latania przy nodze 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochany telefon dowolnie zmienia słowa i czasem nie zauważe, spokojnie z powodu drona sie nie powiesze tak to mini zabawka ktora kupilem aż za 200 zł.

 

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 



Miałem i z doświadczenia:
 
 A najlepsza zabawa jest jak masz laptopa, na chrome dodatek do sterowania tello i w scratchu go programujesz - tak sie z dzieciakami na lekcjach informatyki w szkole bawilismy.


A to sie pobawie, tylko nie wiem czy to zadziała na linuxie bo Windowsa nie lubie.

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Marku a po co Ci wzmacniacz wi fi do tego maleństwa ? To nawet GPS nie ma, waży 80 gram i przyznam że odlecieć dalej tym bąkiem to ciut strach przed jego stratą (żal tych kilku set złotych) ... zdarzało się co po nie którym, że mavic mini nie wrócił do domu bo przegrał walkę z wiatrem ;) no chyba że masz ogromny kłopot z zasięgiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem z Tello reapeter Xiaomi MI , zasięg poprawiał troszkę- w mieście w parku   jakieś   40-50m , za to lepiej spisywało się wtedy nagrywanie filmów przy pełnej jakości -brak lub mniej  mrożonych klatek i artefaktów . Niestety zabrałem ten zestaw na daleką wschodnią podróż z nadzieją na fajne selfie i jakieś klipy -liczyłem na cokolwiek zdatnego do późniejszych wspominek ...nie wiem co było nie tak  ale w natłoku hotelowych hotspotów (mała Tajska wyspa) z tym "dopalaczem"    zasięg (z płynnym podglądem i nagrywaniem) spadł mi do 5m  .Albo coś nie halo było z telefonem albo  wzmacniacz wzmacniał wszystko, nie koniecznie to co potrzeba .....i się robił bałagan w połączeniu .

 

Skoro wakacyjnie się nie sprawdził jako kieszonkowy air/selfie to sens reapetera jest pod znakiem zapytania .

 

Co do braku GPS....w Tello : jeśli nie polecisz nim nad wodę, czy np targaną wiatrem trawę , nie wzniesiesz się poza wysokość pracy pozycjonowania optycznego  to prawidło wraca do "domu" -przypomnę-bez GPS! , system pozycjonowania tworzy w pamięci zapewne coś w rodzaju mapy.Opcja powrotu  niedostępna tylko w fabrycznej aplikacji :)  (chyba że się coś zmieniło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.