Skocz do zawartości

ASW-17 2500mm - od FMS


sbogdan1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po modelu FOX ,  FMS  wypuścił kolejny ciekawy model czyli ASW -17 , rozpiętości skrzydeł 2500 mm , waga do lotu 2350 g
Z filmu można odnieść wrażenie że konstrukcja i wykonanie jest bardzo solidne. Ciekawe rozwiązanie mocowania skrzydeł, kabinki, SW
Bagnet trochę mnie martwi, no ale widać tak ma być.
W cenie kompletu  dostajemy praktycznie wszystko, poza radiem odbiornikiem i lipolem. 
Na myśl mi przychodzi że FMS powoli albo i już leje tyłek firmie Multiplex, która cenę np. za  Fun_Raya w wersji  RR ma z kosmosu.
 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygładałem mu sie jakis czas temu na YT.  Wyglada bardzo dojrzale. Oczywiście u nas niedostępny. Podobnie jak ciekawy piankowy motoszybowiec Albatros 2600. Zakup z Chin jest ryzykowny bo modele przychodza tylko w fabrycznym pudelku czesto połamane. 

Screenshot_20200916-192225_Google.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sbogdan1 napisał:

Na myśl mi przychodzi że FMS powoli albo i już leje tyłek firmie Multiplex

Boguś, Ty nie możesz się uwolnić spod uroku pianek :D

Rzeczywiście wygląda, że FMS uczy się na dobrych wzorcach (czyli kopiuje świetne rozwiązania piankowe MPX i chwała im za to).

Robi też wrażenie udokumentowanie szczegółów budowy na stronie https://www.fmsmodel.com/product/fms-2500mm-984-asw-17-pnp-pre-order-shipment-late-june-2020/1338/ . To chyba ewenement wśród Chińskich producentów. Niestety obecnie nic nie można zamówić u nich zamówić:(

(nie żebym chciał, ale ktoś mógłby chcieć np.Boguś :D)

 

Zabawne na filmiku jak prezentujący zachwyca się plastikowymi wzmocnieniami natarcia skrzydła (że jeszcze czegoś takiego nie widział w szybowcach RC :D)

 

39 minut temu, Therapy napisał:

Podobnie jak ciekawy piankowy motoszybowiec Albatros

Tylko jaki geniusz wymyślił czarną piankę na skrzydła? Na słońcu zrobi na powierzchni skrzydeł prażona kukurydza..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz Piotr marketing musi być, wiec zachwala jak może. Natomiast tak samo było z FOX_em podchodziłem sceptycznie,

dopóki nie dotknąłem a przy okazji kilku forumowiczów dobrą opinię mu wystawiło. Domniemam że FMS wypuściło kolejny dobry produkt.


Hmm mówisz że nie mogę się uwolnić od pianek, kurde balans no coś w tym jest. Już dawno powinienem sobie sprawić coś ciekawszego.
Poczekam do styczna, najwyżej walnę tym w cholerę, albo przejdę do podziemia ;) więc nie ma co inwestować ;)

Jarek podłącz telefon bo lipol Ci się kończy, najlepiej edytuj, albo spraw aby ten krzyżyk działała to sam to wy edytuje :)))))))))))))))) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sbogdan1 napisał:

Natomiast tak samo było z FOX_em podchodziłem sceptycznie

 

Rozumiem, że masz namyśli Foxa 2,3m.. a widziałeś ich 3m FOXa 4,7kg z silnikiem zasilanym z 6s 2x5Ah? To jest dopiero pianka-potwór..:D

 

Trzeba przyznać, że wygląda baaardzo solidnie: https://www.fmsmodel.com/product/fms-3000mm-118-fox-glider-pnp/14/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.