Skocz do zawartości

Diskus czy Ventus z CMPro


paczka

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, te dwa modele duże są a nie jakieś 2,5 metra. Jest różnica chyba? I pamiętajcie, że duży model może więcej. Stąd obciążenia takie jakie podajecie są normalne dla tak dużych modeli.

doskonale o tym wiem(y), to w ramach ciekawostki podałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a co jest niedobrego w makietach z modelpartner z tego co czytałem to rewelacji nie ma ale latac normalnie sie da - w rc przeglad modelarski był artykuł o zelektryfikowanej cobrze

 

Czuję się wywołany do tablicy bo to ja popełniłem ten artykuł :)

 

Cobry miałem 2 z różnymi wersjami napędu.

Jedna na lipolach z całkowitą wagą bodajże 1.2kg i druga na nicad'ach z wagą całkowitą coś 1.6 czy 1.7kg.

Lepiej latała ta cięższa. Ta lekka szybciej przepadała z racji szybszego wytracania prędkości.

Wniosek mniej więcej był taki, że Cobra musi za....suwać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ventus? Dlaczego nie? Lata mi się nim całkiem przyjemnie. Nie wiem, co prawda jak lata wersja bez napędu bo swojego zelektryfikowałem i jestem zadowolony z tego modelu. Oczywiście jako drugi szybowiec zdecydowanie odradzam. Lata dość szybko ale do opanowania, termikę też "czuje" a lądowanie? wszyscy piszą "tragiczne" a ja nawet nie używam hamulców. Moje lekarstwo na ventusa to mocny silnik ,dobry pakiet i precyzyjne wyważenie i model lata jak trzeba.

7ee126cb14f34fffmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów po dłuższej nieobecności na forum. Decyzja jaki szybowiec zakupic już zapadla. Mam Ventusa :) Ostatnio jak gościłem na forum byla sugestja wzmocnienia konstrukcji. Mam pytanko. Gdzie w kadłubie trzeba go wzmocnic i czy mam wymienic główny dzwigar ( pręt stalowy). Pragnę zaznaczyc iż nie będe go robił pod silnik.

Po otwarciu pudełka zmartwiłem się bombelkami na stateczniku poziomym. Czy można to jakoś zniwelowsc? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli łącznik jest z pręta węglowego to wytrzyma bez problemu, ja w Discusie mam oryginalny i doskonale daje sobie radę.Jak przywalisz skrzydłem to stalowy rozpruje Ci płat a węglowy się podda.Bąbelki przyprasuj żelazkiem ustawionym najpierw na 1/3 zakresu temperatury grzania jak się nie zaprasują to zwiększaj temperaturę stopniowo aż się ładnie przyprasują, możesz spróbować przez kartkę A4 , lecz temperatura musi być ciut większa.

 

PS. Kadłub ukręca się tuż przed statecznikiem pionowym.Tu trzeba wzmocnić.Pęka też statecznik pionowy w miejscu mocowania zawiasów steru kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odciąłem część stat. pionowego w której osadzone są zawiasy, pokleiłem spód kadłuba na żywicę z mikrobalonem, wkleiłem oryginalną wręgę, teraz siedzi mocno, poprzednio była posmarkana tylko klejem.Dorobiłem wręgę z balsy 6mm zamykającą statecznik pionowy z tyłu i wyciąłem w niej otwory na zawiasy.Statecznik odrazu nabrał sztywności.Niestety przed ukręcaniem się belki ogonowej tuż przed stat. pionowym trzeba zeszlifować żelkot do czystego laminatu i zalaminować ze dwie warstwy tkaniny szklanej.To wszystko zrób jednak dopiero jak będziesz musiał bo jest z tym trochę pracy.Poszukaj na forum tematu o Discusie CS , tam wkleiłem jakieś fotki statecznika pionowego.

 

Tu są opisane moje przygody z Discusem http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=5677&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.