Skocz do zawartości

Jaki samolot/szybowiec na pierwszy zakup


bossman11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich :) stoję przed trudnym wyborem jaki sprzęt wybrać na swoja pierwsza przygodę z modelami RC tylko nie chciałbym, żeby ta pasja mi się szybko znudziła,także, zastanawiam się nad zakupem samolotu akrobacyjnego albo szybowca
-od którego wymagałbym, aby miał kamerę fpv lub moznaby ja w późniejszym czasie jakoś prosto zamonotwac
-samolot akrobacyjny chciałbym, aby był w miarę zwrotny i wytrzymały
Jakie modele moglibyście mi polecić w cenie do 600 zł?(oczywiście najlepiej jakby był jak najtańszy ale zarazem dobry) Preferowałbym tylko RTF zebym wyjal z pudelka i bez większych utrudnień przy złożeniu mógłbym zacząć lot.Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele akrobacyjne raczej nie sa dla poczatkujacych. Nic nie jest wytrzymale jak uderzy w ziemie. Ja swoja zabawe zaczynalem od modelu Wltoys F949 3CH 2.4G Cessna 182 Micro RC Samolot RTF. Kupilem go za 50$ i mialem zabawy co niemiara. Byl to moj pierwszy zdalnie sterowany model samolotu.Nie jest to moze najtrwalszy model jesli chodzi o elektronike i silnik szczotkowy ale i cena nie jest jakas kosmiczna. Zestad posiada wszystko co potzrebne do zabawy czyli nadajnik i model.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bossman11 napisał:

wyjal z pudelka i bez większych utrudnień przy złożeniu mógłbym zacząć lot

Nie bardzo to możliwe. Początek latania nie jest tak prosty jak to wygląda na filmach..

By było prosto zacząć samemu latanie, samolot-model powinien zawierać elektronikę wspomagającą lot (stabilizator/żyroskop).

Sam model powinien mieć napęd pchający jak to wskazał @robertus

10 godzin temu, bossman11 napisał:

samolot akrobacyjny chciałbym, aby był w miarę zwrotny i wytrzymały

Coś mi wygląda, że z takimi wymaganiami będzie ciężko i pasja się szybko znudzi.. choć życzę powodzenia.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam kupowanie czegoś małego, o rozpiętości mniejszej niż 1m. Takie są zazwyczaj bardziej nerwowe, szybsze i trudniej się nimi lata.

Zdecydowanie oszczędziłbym na stabilizatorach i żyroskopach a zainwestowałbym w rozpiętość - od 1m w górę. Taki model jest lepszą platforma pod kamerę.

SkySurfer polecany przez Robertusa kupisz za 699PLN.

Ten od Darka też jest fajny.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za dotychczasową pomoc :) zastanawiam sie nad modelem ktory polecil robertus,znalalem takie ogloszenie co o tym sadzicie ? https://rc.susco.pl/p/57/23856/sky-surfer-rtf-rozpietosc-140cm-silnik-bezszczotkowy-akumulator-lipo--samoloty.html 

Myslicie, ze jezeli po po jakmis czasie jakbym nauczyl sie latac i zdecydowalbym sie na zalozenie do niego kamerki to jest to duzy koszt?i bardzo skomplikowany zabieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą kamerkę możesz przymocować na rzep klejony do powierzchni skrzydła i do obudowy kamerki, możesz wyciąć kawałek pianki, wkleić klocek balsowy i mieć mocowanie na wkręty. Na szybko wystarczy taśma klejąca. Co wyobraźnia podpowie :)

Koszt kamerki różny - w necie jest tego masa. Wystarczy poszukać, również tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, bossman11 napisał:

dziękuje za dotychczasową pomoc :) zastanawiam sie nad modelem ktory polecil robertus,znalalem takie ogloszenie co o tym sadzicie ? https://rc.susco.pl/p/57/23856/sky-surfer-rtf-rozpietosc-140cm-silnik-bezszczotkowy-akumulator-lipo--samoloty.html 

Myslicie, ze jezeli po po jakmis czasie jakbym nauczyl sie latac i zdecydowalbym sie na zalozenie do niego kamerki to jest to duzy koszt?i bardzo skomplikowany zabieg?

Model dobry i przyszłościowy w kwestii lotów z kamerą. Odnoszę wrażenie, że kolega chce iść na skróty.... najważniejsze nauczyć się latać,  a loty z kamerą to tylko dodatek, a patrząc co się dzieje w przepisach to w przyszłości może być z tym problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem testy kamerki sq12 na becie 1400 więc prawie takim samym modelu. kamera z podstawką na dziób dwa plastry taśmy i w górę. wszystko git i nagrania fajne ja polecam. ale przed zamątowaniem kamerki polecam się nauczyć do że latać bo jak zaczniesz "machać" skrzydłami to nic z tego nie będzie. Zacznij od symulatora na komputer. Ja spędziłęm na nim godzinę a pomogło sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2020 o 11:21, bossman11 napisał:

dziękuje za dotychczasową pomoc :) zastanawiam sie nad modelem ktory polecil robertus,znalalem takie ogloszenie co o tym sadzicie ? https://rc.susco.pl/p/57/23856/sky-surfer-rtf-rozpietosc-140cm-silnik-bezszczotkowy-akumulator-lipo--samoloty.html 

Myslicie, ze jezeli po po jakmis czasie jakbym nauczyl sie latac i zdecydowalbym sie na zalozenie do niego kamerki to jest to duzy koszt?i bardzo skomplikowany zabieg?

Dobry wybór jak na początek , dobrze zrobiony lata od ręki .

Jak przeżyje pierwsze loty nie będzie problemu dodać kamerkę , ale symulator na początek lub , pomoc modelarza przy oblocie  wskazane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.