Skocz do zawartości

Spitfire 1:10 z gazety DeAGOSTINI - relacja z budowy


Ładziak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 489
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Dobra a co z moim pytaniem bo jutro chcialem zakupy zrobic

 

Najmocniej przepraszamy, że jeszcze nie raczyliśmy odpowiedzieć! :roll: :evil:

 

Skoro przywołałeś nas do porządku to odpowiedź się znajdzie: te serwa będą wystarczająco dobre na lotki.

To: http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=1201 też będzie dobre ale dużo tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o siłę serwa to wytrzyma spokojnie - w moim prezentowanym Fw-190 podobnych rozmiarów i w latającej łodzi Aqua Star - w której siedzi OS 46 LA - są własnie podobne serwa HS 81. Są delikatniejsze niż standardy więc i lądowania musza być odpowiednio delikatne. Ty będziesz lądował na podwoziu, ja lądowałem zawsze na brzuchu więc i wstrząs większy był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HS 81 są bardzo wrażliwe na siły impulsowe - nie wytrzymuje ostatnia zębatka. A niestety nie da się kupić jednej, tylko cały komplet za 10 zł. Kilka wymian i koszty przekroczą cenę serwa z metalowymi trybami. Nie polecałbym ich to takiego modelu. 82MG mają metalowe kółka i te jak najbardziej bym tu widział. A TP lepsze bo tańsze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najmocniej przepraszamy, że jeszcze nie raczyliśmy odpowiedzieć! :roll: :evil:

 

Skoro przywołałeś nas do porządku to odpowiedź się znajdzie: te serwa będą wystarczająco dobre na lotki.

To: http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=1201 też będzie dobre ale dużo tańsze.

 

Nie wiem skad ta ironia w Twojej wypowiedzi, po prostu sie przypomnialem. Mimo wszystko dziekuje. I sorki za brak polskich znakow ale mam jakas awarie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze robiąc nowe poszycie popełniasz błędy jakie zrobiło DA :(

 

Skoro piszesz o błędach to pisz jakie, wskaż je może czegoś się nauczę na przyszłość. Równolegle buduje drugi egzemplarz. Więc jeżeli możesz napisać co jest źle to było by fanie, wtedy uniknę błędu w drugim egzemplarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszycie powinno byś z jednego kawałka balsy ! ten kadłub nie jest na tyle długi żeby 1m deska nie starczała od początku do końca.

 

Łączenie poziome jest tu wybaczalne, ale pionowego się unika !!

 

o tym pisałem już na początku, zarówno dotyczy to poszycia jak i podłużnic.

 

chyba mocniejsza jest listwa całościowa o długości 1m niż listwa sklejona z 3 kawałków o tej samej długości to raczej logiczne. Do tego dokłada nam sie różna twardość balsy a zarazmen jej wytrzymałość i uzyskujemy efekt KARBU dzięki któremu przy pierwszym lądowaniu kadłub poskłąda się nam w ściśle określonym miejscu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszycie powinno byś z jednego kawałka balsy ! ten kadłub nie jest na tyle długi żeby 1m deska nie starczała od początku do końca.

 

Łączenie poziome jest tu wybaczalne, ale pionowego się unika !!

 

o tym pisałem już na początku, zarówno dotyczy to poszycia jak i podłużnic.

 

chyba mocniejsza jest listwa całościowa o długości 1m niż listwa sklejona z 3 kawałków o tej samej długości to raczej logiczne. Do tego dokłada nam sie różna twardość balsy a zarazmen jej wytrzymałość i uzyskujemy efekt KARBU dzięki któremu przy pierwszym lądowaniu kadłub poskłąda się nam w ściśle określonym miejscu :D

 

Ok, dzięki. Co do balsy to ja pokrycie zrobiłem jednym rodzajem balsy tej z DA nie wykorzystałem. W drugim egzemparzu spróbuje uniknąć tych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do balsy to ja pokrycie zrobiłem jednym rodzajem balsy

 

no niestety nie jednym. Na fotkach widać że się różnią kolorem czyli z innej deski i różna twardość.

 

Myślałem że po to zmieniasz pokrycie, ze skleisz w jedną całość te fragmenty od DA i wytniesz jeden kawałek. No ale stało się jak się stało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad ta ironia w Twojej wypowiedzi,

 

Wydaje Ci się :-)

 

 

Ile ten model ma docelowo ważyć? Jest gdzieś podany ten parametr?

 

Tak na prawdę to nie znalazłem nigdzie w opisie ile będzie ważył model ale ja zakładam że w granicach 2500 - 3000g. Mam nadzieje że uda mi się nie przekroczyć tych 3000 g. Wszystko się wyjaśni jak zmontuję serwa i zbiornik w kadłubie i zmontuje skrzydło z serwami i podwoziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.