Skocz do zawartości

Spitfire 1:10 z gazety DeAGOSTINI - relacja z budowy


Ładziak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 489
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Obawiam się, że ktos kto decyduje się na budowę modelu z gazety nie ma zbyt dużego doswiadczenia w budowaniu modeli , a co dopiero w pilotażu.Każdy kto budował juz model od podstaw i ulotnił chociaż jedną sztukę wie o czym mówię.

ten model to strzał w 10 dla kogoś kto nie słyszał o modelarstwie , a nawet o sklepach i przypadkowo zobaczył to w kiosku i chce spełnic marzenia z dzieciństwa o samolociku na sterowanie.

 

Obejrzenie filmu z oblotu tego modelu graniczy z cudem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie - oblot na pewno będzie, filmik zapewne też... :D

darek.3333 - podwozie jest nie chowane - niestety z uwagi na jego ciężar 2kg. 850g

Po prostu chcę aby Spitfire był jak najlżejszy...

 

Co do parametrów silnika to tu macie wszystkie dane tech.

http://www.rcspitfire.pl/nowy_silnik.html

 

Co sądzicie o tymże silniku ? - pierwszy rozruch był bezproblemowy , silnik jest dotarty i wyregulowany , bardzo ładnie pracuje nie mam z nim żadnych problemów ... :D

Ps. Silnik dostałem gratis od DA. oczywiście po długich perturbacjach ...

Ogulnie silnik wycenili na 330,- w komplecie jest oczywiście silnik. tłumik,przedłużenie łącznika tłumika (kolano), gaźnik, świeca, klucze i instr. w języku PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj arti05051971

 

 

Czytałem kiedyś wszystkie strony i wyczytałem, że sporo kosztował Cię ten model.

Ja chciałem Cię zapytać czy ponownie podjął byś się temu trudnemu wyzwaniu jakim nie wiątpliwie było składanie tego modelu, i czy teraz patrząc na forum ponownie gdy wyjdzie teraz gazetka z P-47 Giant Scale będziesz budował od nowa ?

 

Życzę powodzenia w oblocie.

 

 

Eski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj arti05051971

 

 

Czytałem kiedyś wszystkie strony i wyczytałem, że sporo kosztował Cię ten model.

Ja chciałem Cię zapytać czy ponownie podjął byś się temu trudnemu wyzwaniu jakim nie wiątpliwie było składanie tego modelu, i czy teraz patrząc na forum ponownie gdy wyjdzie teraz gazetka z P-47 Giant Scale będziesz budował od nowa ?

 

Życzę powodzenia w oblocie.

 

 

Eski.

 

Odpowiem Ci tak - Z DeAgostini to była fajna przygoda choć droga, lecz drugi raz bym się nie podjął budowy z gazetki - po prostu budować kolejny model przez dwa kolejne latka to trochę przy długo i przy drogo.

Ale na pewno nie żałuje ... !!! ... prenumeraty Spitfire .... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Macie Panowie ten oblot długo wyczekiwany, mam nadzieje że kolega do którego należy ten film się nie pogniewa, ja aktualnie model mam w 90% ukończony trochę innych zajęć miałem ale w tym tygodniu oklejanie folią zaczynam i gotowy będzie.

http://www.youtube.com/user/cwiko77#p/a/u/2/2nDeTsH2sAk

 

 

No powiem szczerze że nie spodziewałem się że poleci :oops: a tutaj jednak nie jest tak źle ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dał rade:P szacun:D Pogratulować!

Tochy, NIe śmieszny temat tylko standardowy model za śmiesznie duże pieniądze składany przez rok. Za 1200zł możesz mieć taki sam model gotowy do lotu. W 100% RTF z 5l paliwa pod pachą. Troszkę przesada.... Ale cóż. DA też musi z czegoś żyć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i nadszedł ten dzień w którym ukończyłem Spita w 98%, brakuje imitacji wlotów, chłodnicy i karabinów, ponadto zawiesiłem narazie prace nad wnętrzem kabiny, tylko po to by szybciej mógł się wznieść, zrezygnowałem też z klap, dlatego że gdy okleiłem je folią odkształciły się, podwozie zostało chowane, silnik zamontowałem swojego Super Tigre G-61 ABC 10cm. Dziś również odbyła się próba uruchomienia w modelu, silniczek zaskoczył za pierwszym razem(docierałem w tamtym roku), , co zauważyłem ten silniczek ma kopa i aż miło się go słucha w porównaniu z silnikiem który mam w trenerku 7,5 cm, spita normalnie wyrywa. Probowałem pojeździć po trawiastym nierównym podwórku ale, gdy tylko dałem więcej gazu unosił się tył(czy to normalne?) pewnie model nie jest wyważony. Na jutro planowałem oblot jak wszystko pójdzie ok i go wyważe

 

0f708ea1d9.jpg

 

db9766e261.jpg

 

68e6feb88e.jpg

 

A tak chowa się podwozie (film kręciła 6 letnia siostrzenica :), a w oddali mój synek stawia pierwsze kroki z dziadkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.