Skocz do zawartości

Problem z wyszukiwaniem na Aliexpress


dariuszj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu zauważam, że wyszukiwanie na Aliexpress działa co najmniej słabo. Potrafi wyszukać dużo mniej produktów niż jest faktycznie lub nie wyszukać wcale. Na przykład wpisuję coś w wyszukiwarce Google i mam link do Aliexpress. Wchodzę na AE i w jej wyszukiwarce wpisuję to samo i nie mam nic.

 

Przykład - wpisuję w Google "corona ds939mg" i mam np. 2 linki do AE:

 

https://pl.aliexpress.com/i/32898556012.html

 

https://pl.aliexpress.com/i/4000047207898.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_0,searchweb201603_0,ppcSwitch_0&algo_pvid=c9020753-5fb3-4915-a11a-1cc6c01d7987&algo_expid=c9020753-5fb3-4915-a11a-1cc6c01d7987-28

 

A wpisuję to samo bezpośrednio w wyszukiwarce na AE i mam coś takiego:

 

AE.png

 

Dotyczy to wielu innych rzeczy również. Tyle tylko, że w większości przypadków wyszukuje, ale dużo mniej rzeczy niż jest faktycznie na AE. 

W bardzo wielu przypadkach jest też tak, że wyszukuje rzeczy zupełnie nie mające związku z tym co wpisałem do wyszukiwarki. Kiedyś to działało w miarę poprawnie. Też to tak u Was działa czy tylko ja mam taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja zauważyłem ten problem.

Myślę że wyszukiwarka gubi się w totalnym bałaganie sprzedawców oferujących, zgodnie z najlepszą chińska tradycją, praktycznie wszystko, natomiast nie przykładających wagi do czytelnego kategoryzowania oferowanych produktów.

To samo zaczyna dziać się na Allegro, od kiedy pojawili się chińscy sprzedawcy. Standardem jest oferowanie w kategorii "zdalnie sterowane/lotnicze" kolczyków, drabinek dla papug albo zabawek dla kotów. Zgłaszam administracji tego typu oferty, ale nie przeszkadza to w pojawianiu się nowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dariuszj napisał:

[...] Przykład - wpisuję w Google "corona ds939mg" i mam np. 2 linki do AE:

A wpisuję to samo bezpośrednio w wyszukiwarce na AE [...]

W AE wpisz sam typ serwa np. ds939mg

obraz_2020-11-17_131323.png.44e3c0a2c4c56e1dfa5dabfbd971561c.png

 

na wyraz Corona reaguje alergicznie i 0 wyników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba za bardzo kombinujecie. Wyglada na to, ze wyszukiwarka w AliExpress jest badziewiasta, uzywajcie wiec Google. Ale powtarzam, ze wowczas wazne jest, by do nazwy wyszukiwanego artykulu dodac po spacji takie oto cos:

site: aliexpress

 

Mnie w ten sposob wypluwa sporo trafien:

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=corona+ds939mg+site%3A+aliexpress

Moze nie wszystkie, ale przewazajaca wiekszosc z nich jest wlasciwa.

Nie bardzo wiec pojmuje, gdze Wy problem widzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Francka napisał:

 

36 minut temu, mr.jaro napisał:

No wlasnie!

Jak to bylo z ta baletnica i rabkiem spodnicy? :)

 

A co nie ma działać skoro to są bezpośrednie linki do "aukcji"?

 

Lekcje baletu potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2020 o 12:33, mr.jaro napisał:

To uzywajcie wyszukiwarke Google ograniczajac wyniki do wystepujacych jedynie na stronie AliExpress.

Tutaj przyklad, jak to ma wygladac w Google dla wyzej cytowanych Corona:

corona ds939mg site: aliexpress

 

 

corona ds939mg site: aliexpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.