Skocz do zawartości

HYDROGRAF- relacja z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Marcinie - pokład pokryty jest jak na razie lakierem matowym. Podobno po trzecim razie zrobi się trochę ciemniejszy.

Symulator kupiłem w sklepie internetowym CONRAD:

https://www.conrad.pl/p/reely-modul-dzwiekowy-silnik-holownika-5-84-v-1555920

Modulator sprawdziłem po podłączeniu do regulatora - działa przyzwoicie. Uwaga - jego zasilanie jest z akumulatora głównego 5-8,4 V (nie 12V !). Ja zastosowałem oddzielne zasilanie z Lipo 2S 7,4V. W zestawie jest schemat podłączenia po polsku. Nie zastosowałem rozgałęziacza typu V z zestawu. 

Pozdrawiam

Ryszard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziekuję za zainteresowanie moją relacją. Co do koloru pokładu - też tak mi się wydaje. Przeglądałem zdjęcia innych modeli Hydrografów w sieci i mają dość jasne poklady. W Darłowie była jednostka dla wędkarzy - przerobiona chyba ze starego Hydrografa - też miała dość jasny pokład.

Budowa modelu w toku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - że też nie pomyślałem o tym rozwiązaniu. Oczywiście że skorzystam z podpowiedzi. W sumie - jak na razie -  do zasilania będą potrzebne napięcia do różnych urządzeń: 12V ( napęd główny ,róg mgłowy oraz sygnał ostrzegawczy), 8,4V (symulator dźwięku diesla) oraz 2V (antena radaru). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antoni - podstawą był kadłub i nadbudówka z laminatu oraz bardzo skomny plan jednostki, reszta to własna praca bez wykorzystania super technologii (uwielbiam taką dłubaninę). Dalsze prace są w toku, choc idą bardzo wolno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.