Skocz do zawartości

HYDROGRAF- relacja z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Gotowych jest kilka nowych elementów wyposażenia pokładowego Hydrografa. Aktualnie trwa malowanie kadłuba i nadbudówki. Jest to dośc pracochłonny proces, szczególnie lakierowanie kadłuba (kolory: czerwony, niebieski, czarny, brązowy oraz nazwa jednostki na burtach). Nadbudówka to prościzna - kolor kremowy.  Kolejny etap to mocowanie wszystkich elementów modelu na swoich miejscach - to lubię najbardziej. W instalacji zasilania urządzeń pokładowych wstawione są już przetwornice napięć z 12V na 8V i 3V (w miejsce planowanych pierwotnie oddzielnych akumulatorów) -  działają bardzo dobrze. To była świetna podpowiedź.

IMG_1309.JPG

IMG_1345.JPG

IMG_1346.JPG

IMG_1348.JPG

IMG_1347.JPG

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kaziu - szybko? Przecież to w ocenie niektórych osób bardzo prosty model w budowie. Mój kolega instruktor w modelarni (już nie istniejącej), kiedy szukałem u niego planów stwierdził, że takie proste modele budowali u niego młodzi adepci modelarstwa szkutniczego. Pisałem, że model buduje stypendysta ZUS dysponujacy nadmiarem wolnego czasu.

Co do wiosny - już ją widać za oknem, ale niestety lód na jeziorze trzyma solidnie.

Dziękuje za Wasze dobre oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej małej modelarni pracowałem intensywnie w sprzyjających warunkach nawet kilka godzin. Pandemia drastycznie ogranicza możliwość przebywania poza domem. Czas wykorzystany więc bezwzględnie z braku innych zajęć (dodatkowo zima). Jest już pomysł na nowy projekt, a właściwie dwa. Mam jednak dylemat - gdzie przechowywać te modele - miejsca mam niewiele. Póki co, zabieram się za przygotowanie BSP do sezonu.   

...byle do wiosny...

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.