Skocz do zawartości

Decathlon 2,7m Pilot-rc


maciej1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Wczoraj z racji pięknej pogody polatałem Decathlonem kilka lotów bezproblemowych nawet jakieś tam akrobacje z jednym niefajnym lądowaniem ale bez uszkodzeń .... Lotnisko pełne kolegów modelarzy ...Było super ...

 

Dzisiaj pogoda również dopisała pakiety naładowane pojechałem polatać lotnisko puste ...

Zaczęło się dziwne zachowanie modelu ??

 Pierwszy start jedno kółko nad lotniskiem i gaśnie silnik .... ok lądowanie udane podchodzę do modelu  o dziwo nie świeci dioda od zapłonu ???

Pstrykniecie na apce i dioda zapłonu świeci , silnik odpala niby wszystko ok .

Kolejny lot i podobna sytuacja silnik gaśnie ale zauważyłem ułamek sekundy braku reakcji na stery w momencie gdy silnik zgasł ... lądowanie udane i znów dioda od zapłonu nie świeci ...  ??

sprawdziłem  wszystkie połączenia , wtyczki kable nic nie znalazłem ...

W kolejnym locie podobna sytuacja ale czułem że może zgasnąć więc leciałem w miarę wysoko i przy robieniu beczki silnik zgasł i w tym momencie  na ułamek sekundy brak reakcji na stery tak  mi się wydaje ,,, po lądowaniu udanym znów dioda zapłonu nie świeci ....

Zrobiłem test zasięgu i jest ok,  na ziemi silnik zmęczony na maksa  pracuje idealnie nie gaśnie ... ruszałem znów wtyczkami kabelkami i nic

Podejrzewałem że uszkodzony może być kil switch powerboxa ale nawet jak odpinam od niego po kolei wtyczki to dioda gaśnie ale po podpięciu zapala się sama z powrotem czyli nie kontakt zgasiłby silnik ale dioda zapaliła by się sama ... i po wylądowaniu by świeciła ...

Zrobiłem kilka lotów z ręką na sercu i za każdym razem to samo tylko w innym momencie , lądowania  szczęście zawsze udane :)

 

Po powrocie do domu rozebrałem wszystkie elementy zapłonu , kil switcha , zasilania i  i nie znalazłem nic zrobiłem kolejny test zasięgu i wszystko jest ok .

 

 

Zastanawiam się czy mogły być za to odpowiedzialne jakieś  zakłócenia na lotnisku ?.  Dzień wcześniej latało sporo modeli i nic się nie działo , decathlon też latał normalnie dziwnie nie gasł ...

 

Może spotkaliście się z takim zachowanie modelu na lotnisku w Kobylnicy  ,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cyrax_ojz napisał:

podłącz prąd włącz zapłon i wyłącz radio zobaczysz czy po utracie sygnału dioda zgaśnie

 

Zapomniałem napisać ,robiłem taki test w domu i faktycznie po wyłączeniu radia dioda od zapłonu gaśnie i po włączeniu radia sama się nie zapali muszę ponownie pstryczkiem włączyć zapłon ....

Ale robiłem test zasięgu i jest ok

28 minut temu, Exu napisał:

winą był wadliwy kill switch. 

 

a jakiego kil switcha miałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Maciek z tymi Kill switchami jest wiele problemów poczytaj na RC network de , jest cały artykuł na ten temat 

Zapłon i telemetria - jak podłączyć? Obsługiwać odbiorniki Jeti bez wahania? | RC-Network.de

piszą  o skasowaniu wielu modeli na różnych radiach  z powodu kill switcha . Pozdrawiam Władek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem i fakt piszą o problemach z kill switchami ale co zrobić żeby je wyeliminować ? zamontować serwo na ssaniu i tak gasić silnik ?

A druga kwestia jeśli kill powerboxa jest np uszkodzony to jak zgłosić reklamację ?  dodam że na ziemi mogę męczyć silnik na różnych obrotach i nic się nie dzieje a w powietrzu robi psikusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku zabawy z modelami benzynowymi naczytałem się o problemach z skomplikowanymi killswitchami.

Więc kupiłem prosty kill switch za niewielkie pieniądze , może i nie ma dodatkowych opcji ale przynajmniej działa niezawodnie.

Takie mam we wszystkich swoich modelach https://www.ef3m.pl/pl/p/Kill-switch-radiowy-wylacznik-zaplonu-V-2.0/131

Zasada działania jest prosta , polega na włożeniu go gdzieś pod maskę i zapominam o jego istnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.