Jump to content

MISS BROWN budowa,elekr.

tytan12
 Share

Recommended Posts

Witam,w ramach krótkiego dnia i długich wieczorów, przystawiłem się,do tego modelu.Tak jak pisałem w innym temacie,będzie to konstrukcja mieszana tzw.''poniżej kosztów''.Rozp.1100,profil NACA 2414,skrzydła xps Ursa,kadłub balsa,napęd silnik 3 faz. 200W. 

IMG_20201215_130535.jpg

IMG_20201215_130355.jpg

IMG_20201215_094917.jpg

IMG_20201215_095003.jpg

• Upvote 1

• The title was changed to MISS BROWN budowa,elekr.
  • 3 weeks later...

Wydaje się mocno ryzykowne oklejać jednym kawałkiem. Gdyby konstrukcja była całkowicie drewniana to może by się udało. Chyba (nie jestem pewien) są wstawki ze styroduru więc wysokiej temperatury nie użyjesz. W niższej nie uzyskasz dobrego naciągnięcia folii na nierozwijalnych powierzchniach.    

Oklejałem folią reklamową PCV czy jak jej tam, tego stearmana i prasowałem na gorąco żelazkiem 120-140 stopni. Powoli aby dobrze złapało. Materiał do budowy modelu to depron. Bez problemów.

20210118_221424.jpg

20210118_221355.jpg

• Upvote 2

Papier do pieczenia to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie, to papier natłuszczony albo silikonowany i może  być problem z trwałym klejeniem.

Oklejenie taśmą klejącą lub folią PVC nawet taką najtańszą z Casto to lepszy wariant co proponował wcześniej Wiesław. Oklejanie folią modelarską to wariant najlżejszy i chyba najlepszy ale trzeba pilnować temperatury.

Model świetnie się prezentuje i szkoda byłoby go okleić papierem do pieczenia który jak rozgrzeje się na słońcu, to zacznie się odklejać.

ms

2 godziny temu, mirolek napisał:

Papier do pieczenia to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie, to papier natłuszczony albo silikonowany i może  być problem z trwałym klejeniem.

Oklejenie taśmą klejącą lub folią PVC nawet taką najtańszą z Casto to lepszy wariant co proponował wcześniej Wiesław. Oklejanie folią modelarską to wariant najlżejszy i chyba najlepszy ale trzeba pilnować temperatury.

Model świetnie się prezentuje i szkoda byłoby go okleić papierem do pieczenia który jak rozgrzeje się na słońcu, to zacznie się odklejać.

ms

Z papierem do pieczenia to przeprowadzam eksperymenty,wiem, że jest natłuszczony,mocze go we wrzątku z dodatiem Ludwika.Chyba zdecyduję się na folię Oracover,robiłem już próby,żelazko ustawione pod koniec zakresu i XPS spokojnie wytrzymuje,ale to będzie na koniec.

• 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...

Czy mogę poprosić o podanie całkowitej wagi takiego skrzydła? Mam model porównywalnych rozmiarów ze skrzydłem konstrukcyjnym i rozważam dorobienie mu przez zimę dodatkowych skrzydeł z klapami. Ma być to eksperyment w ramach sprawdzenia jak zmieni się zachowanie modelu przy lądowaniu i przy okazji mógłbym spróbować tez innej technologii budowy, jednak muszę pilnować masy. Otatex jest położony prosto na styrodur, tak? Dźwigary są sosnowe, czy jakiś inny materiał?

2 godziny temu, TomekP napisał:

Czy mogę poprosić o podanie całkowitej wagi takiego skrzydła? Mam model porównywalnych rozmiarów ze skrzydłem konstrukcyjnym i rozważam dorobienie mu przez zimę dodatkowych skrzydeł z klapami. Ma być to eksperyment w ramach sprawdzenia jak zmieni się zachowanie modelu przy lądowaniu i przy okazji mógłbym spróbować tez innej technologii budowy, jednak muszę pilnować masy. Otatex jest położony prosto na styrodur, tak? Dźwigary są sosnowe, czy jakiś inny materiał?

Cały model waży 780 g.bez aku ,skrzydła są z podwoziem nie ważyłem ,ale jutro mogę zważyć.Oratex położony na styrodur,trzeba pilnować temperatury,dżwigary  z twardej balsy.

18 godzin temu, tytan12 napisał:

Cały model waży 780 g.bez aku ,skrzydła są z podwoziem nie ważyłem ,ale jutro mogę zważyć.Oratex położony na styrodur,trzeba pilnować temperatury,dżwigary  z twardej balsy.

Dziękuję, waga całości podobna jak u mnie, więc pewnie skrzydła też podobnie. Nie jestem pewien, ale czy wzmocnienia na środku to tez sama balsa i na to laminat? Jeżeli tak, to czy wystarczy wytrzymałości przy takiej wadze modelu? Folia nie miała problemu ze złapaniem do laminatu?

• 4 months later...
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.