Skocz do zawartości

MISS BROWN budowa,elekr.


tytan12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,w ramach krótkiego dnia i długich wieczorów, przystawiłem się,do tego modelu.Tak jak pisałem w innym temacie,będzie to konstrukcja mieszana tzw.''poniżej kosztów''.Rozp.1100,profil NACA 2414,skrzydła xps Ursa,kadłub balsa,napęd silnik 3 faz. 200W. 

IMG_20201215_130535.jpg

IMG_20201215_130355.jpg

IMG_20201215_094917.jpg

IMG_20201215_095003.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tytuł został zmieniony na MISS BROWN budowa,elekr.
  • 3 tygodnie później...

Wydaje się mocno ryzykowne oklejać jednym kawałkiem. Gdyby konstrukcja była całkowicie drewniana to może by się udało. Chyba (nie jestem pewien) są wstawki ze styroduru więc wysokiej temperatury nie użyjesz. W niższej nie uzyskasz dobrego naciągnięcia folii na nierozwijalnych powierzchniach.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier do pieczenia to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie, to papier natłuszczony albo silikonowany i może  być problem z trwałym klejeniem.

Oklejenie taśmą klejącą lub folią PVC nawet taką najtańszą z Casto to lepszy wariant co proponował wcześniej Wiesław. Oklejanie folią modelarską to wariant najlżejszy i chyba najlepszy ale trzeba pilnować temperatury.

Model świetnie się prezentuje i szkoda byłoby go okleić papierem do pieczenia który jak rozgrzeje się na słońcu, to zacznie się odklejać.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirolek napisał:

Papier do pieczenia to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie, to papier natłuszczony albo silikonowany i może  być problem z trwałym klejeniem.

Oklejenie taśmą klejącą lub folią PVC nawet taką najtańszą z Casto to lepszy wariant co proponował wcześniej Wiesław. Oklejanie folią modelarską to wariant najlżejszy i chyba najlepszy ale trzeba pilnować temperatury.

Model świetnie się prezentuje i szkoda byłoby go okleić papierem do pieczenia który jak rozgrzeje się na słońcu, to zacznie się odklejać.

 

ms

Z papierem do pieczenia to przeprowadzam eksperymenty,wiem, że jest natłuszczony,mocze go we wrzątku z dodatiem Ludwika.Chyba zdecyduję się na folię Oracover,robiłem już próby,żelazko ustawione pod koniec zakresu i XPS spokojnie wytrzymuje,ale to będzie na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Czy mogę poprosić o podanie całkowitej wagi takiego skrzydła? Mam model porównywalnych rozmiarów ze skrzydłem konstrukcyjnym i rozważam dorobienie mu przez zimę dodatkowych skrzydeł z klapami. Ma być to eksperyment w ramach sprawdzenia jak zmieni się zachowanie modelu przy lądowaniu i przy okazji mógłbym spróbować tez innej technologii budowy, jednak muszę pilnować masy. Otatex jest położony prosto na styrodur, tak? Dźwigary są sosnowe, czy jakiś inny materiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomekP napisał:

Czy mogę poprosić o podanie całkowitej wagi takiego skrzydła? Mam model porównywalnych rozmiarów ze skrzydłem konstrukcyjnym i rozważam dorobienie mu przez zimę dodatkowych skrzydeł z klapami. Ma być to eksperyment w ramach sprawdzenia jak zmieni się zachowanie modelu przy lądowaniu i przy okazji mógłbym spróbować tez innej technologii budowy, jednak muszę pilnować masy. Otatex jest położony prosto na styrodur, tak? Dźwigary są sosnowe, czy jakiś inny materiał?

Cały model waży 780 g.bez aku ,skrzydła są z podwoziem nie ważyłem ,ale jutro mogę zważyć.Oratex położony na styrodur,trzeba pilnować temperatury,dżwigary  z twardej balsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tytan12 napisał:

Cały model waży 780 g.bez aku ,skrzydła są z podwoziem nie ważyłem ,ale jutro mogę zważyć.Oratex położony na styrodur,trzeba pilnować temperatury,dżwigary  z twardej balsy.

Dziękuję, waga całości podobna jak u mnie, więc pewnie skrzydła też podobnie. Nie jestem pewien, ale czy wzmocnienia na środku to tez sama balsa i na to laminat? Jeżeli tak, to czy wystarczy wytrzymałości przy takiej wadze modelu? Folia nie miała problemu ze złapaniem do laminatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.