Skocz do zawartości

frezarka


Stanislaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Swego czasu kilka osób na forum robiło frezarkę cnc . chciał bym się dowiedzieć jakie trzeba zastosować silniki aby nie gubiła kroków w czasie obróbki .Przewidywane prace w sklejce do 6 mm. Stół roboczy 1000/500

wrzeciono 500 W. Sterownik ARDUINO UNO 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam nema17 42A08 na Z z wiekszym torque. Wrzeciono 500 W juz ma swoja mase. Zamieniam na nema23 z tego wlasnie powodu. Ogolnie cala Zke od nowa projektowalem i koncze wlasnie budowe. Zastosowalem dodatkowo railsy zamiast lozysk liniowych. 
Na driver bym nie zalowal, DM542 dosyc powrzechnie stosowany i polecany w wielu wymagajacych projektach.

E08A786E-A2FC-4BBD-B163-4CEA91F19C40.jpeg

63E8D2A8-9E58-4C29-8AFF-CC442119CA7C.jpeg

0BE87ACF-E889-487C-A5FA-211391DC76C4.jpeg

12AF8B28-D38F-409C-8A82-B068CA8580F8.jpeg

F0A078E5-C85B-42A2-89E4-25D97E3FAC5E.jpeg

8796ADB1-686C-40D0-991F-676907C992EE.jpeg

E0BA3FF5-BA19-42C0-83D8-45FBE6DBA9E7.jpeg

239E221E-07A7-4ED2-B3EE-B2790BB2A382.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam na zbyciu takie coś. Miało być do frezarki przeznaczonej do "strugania" rdzeni i form skrzydeł ale zrezygnowałem z jej budowy. Mam inną.

W obudowie są 4 sterowniki bo oś Y miała być napędzana dwoma silnikami. Jest też Arduino UNO, sterownik obrotów wrzeciona, prostowniki oraz nie ujęty na zdjęciu transformator. Ale ma miejsce w obudowie. Wszystko już połączone. Jak jesteś zainteresowany to pisz na PW.

DSC06998.JPG

DSC06997.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cos tam sie buduje, mysle ze pod koniec stycznia bedzie chodzic. Jeszcze uchwyt pod laser musze zrobic, prowadnice na X zalozyc i mozna ciac. Wczesniejszy setup mi nie za bardzo pasowal i zdecydowalem sie wykorzystac gotowa rame i reszte po swojemu zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, idfx napisał:

Silniki to polowa sukcesu jesli chodzi o gubienie krokow. Sporo zalezy od driverow. Zamieniam u siebie wlasnie os Z na Nema23 i sterowanie z DM542T. Wysokopradowy driver. Podobno efekty warte inwestycji.

 

Silników i rodzaju napędu: paski/śruba kulowa/śruba trapezowa.

 

Silniki krokowe mają ograniczenia co do prędkości obrotowej. Gubią kroki bo moment dla danej prędkości jest za mały.  Tak jak napisał Przemek. Większe silniki, potem mocniejsze drivery. O ile nie będziesz przerabiał systemu przeniesienia napędu.

 

Najszybciej bedzie frezarka chodzić na paskach ale będzie najmniej precyzyjna. Na trapezówce zależnie od skoku można osiągnąć dużą prędkość kosztem precyzji (np sruba 12x12). A najlepsza jest kulowa. Jest szybka i precyzyjna ale koszt x10. Coś za coś. Pytanie jakiej dokładności oczekujesz? 0.1mm? 0.01mm?

 

Edit. Nie napisałeś jakim napięciem zasilasz drivery. Jeżeli chcesz uzyskać wieksze prędkości to trzeba podbić napięcie do maksymalnego jaki tolerują sterowniki. Prądem sterujesz maksymalnu moment. A napięciem maksymalną prędkość z jakimś tam momentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanicznie frezarka została zrobiona 

oś  X  -  wałki  fi 25 na łożyskach liniowych  

oś  Y  -  wałki   fi 16  też łożyska  liniowe

oś  z -   wałki  fi   12  

napędy śruba trapezowa Tr 12x3   + nakrętki 

wrzeciono 500 W

zasilacz impulsowy  24 V  20 A

Z elektroniką jestem trochę na bakier dlatego potrzebuje pomocy w wyposażeniu .

na wszelkie sugestie z chęciom się zapoznam .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dedykowany sterownik grbl czy arduino uno + cnc shield ? Silnik na wrzeciono ze sterownikiem osobnym ? Jesli tak to bedziesz potrzebowal jeszcze konwerter PWM -> 1-10V by zewnetrzny sterownik mogl plynnie sterowac predkoscia wrzeciona. W ostatecznosci mozesz sterowac recznie potencjometrem. 
 

 

 

71B88B77-16D4-49C1-A803-7461BA29EBE7.jpeg

71E43D91-9C71-45B9-A621-18F45A702D71.jpeg

A02AC36A-2118-4D84-B10E-59215288E2A9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widze bedziesz mial latwo z dopieciem zewnetrznych driverow i zrobieniem Swojej konfiguracji. Ja mam zintegrowana plytke, troche wiecej zabawy. Co do sterowania wrzecionem, o ktorym wspomniales to jest to tylko sygnal PWM, tak samo jak do sterowania mocy lasera. Do wrzeciona 500W masz zewnetrzny driver. Nie wiem jakie dokladnie masz, moje jest zasilane 50V. Ten driver sterowany jest na ogol napieciem 0-10 V by osiagnac pelny zakres regulacji predkosci. W GCode programujesz spindle speed od 0 - 1000. Jesli Twoje wrzeciono jest max 20.000 rpm wartosc 1000 w Gcodzie wysteruje Ci sygnal PWM, ktory musisz przekonwertowac na zakres analogowy 0-10V i ten sygnal dopiero zadecyduje z jaka predkoscia bedzie chodzilo wrzeciono. Analogicznie jesli ustawisz S500 w Gcodzie, wrzeciono bedzie sie krecic 10.000 rpm. Czyli sterujesz proporcjonalnie predkoscia z gcodu od zera do 1000. Tak to przynajmniej ja rozwiazalem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanisław pisze, że używa Estlcam'a a tam można płynnie regulować wszystkie parametry skrawania w trakcie pracy. Sam regulator obrotów jest dosyć prosty. Załączam schemat tego, który jest w moim urządzeniu (zdjęcie kilka postów wyżej). WE+ trzeba podłączyć do wyjścia 05 w Arduino UNO, WE- do jego masy. A1 i A2 do zasilacza wrzeciona. M+ i M- do silnika wrzeciona.

PWM.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei używam z Estlcam'a tylko "Kontrolera CNC". G-cody generuję w innym programie. Estlcam mi pasuje bo nie mam żadnych problemów z instalacją, chodzi bez zarzutu (wsad napisany jest w czystym asemblerze), obsługuje dżojstiki no i jest tani ew. bezpłatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jano, czy miales jakies przygody z ugs ? Zdarzylo mi sie, ze maszyna w polowie roboty stanela. Ugs wciaz pracowal i na ekranie pokazywal sciezki. Nie wiem czy to wina ugs czy cos z usb u mnie, ale mialem juz ze 4 takie przygody. Jak mam dluzsza robote to zgrywam nc na karde pamieci i startuje z zewnetrznego kontrolera maszyny niezaleznie od komputera. Wyglada jakby pomagalo bo nigdy sie podobne przygody nie przytrafily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.