Skocz do zawartości

frezarka


Stanislaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem taką przygodę.Od tego czasu włączam końcówki na wszelki wypadek.Tak miałem z ugs teraz z ugs platform nie miałem ale i tak  końcówki wyłączam.

Powodu tego zatrzymania nie jestem pewny na 100% ale wydaje się że wyłączyła się po dotknięciu metalowej części .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w skrocie pisze ugs, ale caly czas mam na mysli platform. Czyli cos tam sie dzieje. Szkoda bo z karty jak chodzi to malo widac a z ugs jakis postep pracy mozna okreslic. U mnie wszystko sie zatrzymuje tez jak wlaczam odkurzacz :) zalaczylem kilka razy by odciagnac pyl i wiory i w efekcie maszyna sie zatrzymuje. Musi isc jakis impuls w sieci. Sprobuje to jeszcze polaczyc wszystko przez listwe zasilajaca z filtrem przeciwzakloceniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
W dniu 23.02.2021 o 17:31, daras napisał:

Nawet jeśli silniki są odpowiednio dobrane istnieje możliwość zgubienia kroków, z enkoderem takie cos się nie zdarzy nigdy.

 to nie jest prawda, znaczy sa źle ustawione prędkości i przyspieszenia na osiach lub złe sterowniki

mam frezarkę do metalu  o masie 450kg napędzaną silnikami krokowymi z 48V (na xy 6Nm zas na z 12Nm jeszcze na osi obrotowej 12Nm)

używam jej juz z 8 lat i to dosc intensywnie wiec wiem co mowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, TwinB napisał:

 to nie jest prawda, znaczy sa źle ustawione prędkości i przyspieszenia na osiach lub złe sterowniki

mam frezarkę do metalu  o masie 450kg napędzaną silnikami krokowymi z 48V (na xy 6Nm zas na z 12Nm jeszcze na osi obrotowej 12Nm)

używam jej juz z 8 lat i to dosc intensywnie wiec wiem co mowie

 

Skoro używasz aż 8 lat to wiesz co mówisz.

Zapytam tylko bo skoro wiesz co mówisz, to też będziesz wiedział, co się dzieje gdy jednak jeden silnik z jakichś powodów się zatnie, np awaria łożyska? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma sie stac, zatrzyma sie, ale łozyska w tych silnikach nie padaja ze wzgledu na małe obroty

układ sterowania zsilnikami krokowymi nazywa sie pętlą otwartą czyli bez kontroli wymiaru

ilosc krokow to wymiar

ale odpowiednio dobrane silniki+ ustawienia w programie sterujacym dziala naprawde dobrze

prostota konstrukcji jest tu decydująca

natomiast z encoderami to serwo motory, daje to duze predkosci i przyspieszenia przy malych gabarytach i zuzyciu pradu

sa silniki krokowe z encoderami ale w zastosowaniach amatorskich chyba rzadko stosowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.