Jump to content

Corona DS-843MG/ DS843MG


japim
 Share

Recommended Posts

Przeglądając jedną z moich ulubionych stron spotkałem ostatnio serwa Corona DS-843MG.

Rozmiarem/masą/osiągami/ceną po prostu masakrują konkurencję - ktoś użytkuje i może doradzić czy warto w nie inwestować?

4.8 kg/cm, przy 8.5 grama. Cyfrowe, 0.10 - 0.12sek/60st i do tego poniżej 40zl/sztukę. Gdzie jest haczyk?

 

https://pl.aliexpress.com/item/32898516597.html

H80a5df2e84f846f484d85e92523694c2J.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

To jest praktycznie to samo, co EMAX 3352. Były jeszcze kiedyś z nalepkami - Turnigy, nie pamiętam symbolu.  Mam ich kilka, w skrzydłach szybowców. Jakość - nie poraża. Dryft temperaturowy - jak we wszystkich Coronach...... Do wyczynu - słabo przydatne. Żeby nie napisać - nieprzydatne !  Te 4 kGcm też możesz między bajki włożyć. Ale w 2,5m szybowcu, do polatania sobie - zupełnie O.K. Porównywalne ze starymi Futaba 133 (2,5 kGcm). Ale w powietrzu - jeszcze nigdy nie nawaliły ! A do regulacji po każdym locie lub przed każdym - już się przyzwyczaiłem. Nawet przestałem "psioczyć".... Generalnie: jakość odpowiada cenie. Ale jeśli myślisz, że kupując serwa za 200 kilka- kilkadziesiąt zł kupujesz 5 krotnie lepszą jakość, to jesteś w dużym błędzie !

- Jurek

Link to comment
Share on other sites

Przeznaczenie to głównie drukowanki 1kg - aircombat i te sprawy...

 

Wyczyn na pewno nie. Ale gdyby był lekki i niezawodny zamiennik serw 16 i 22gramowych 2.5 - 3.5kg to byłoby ok. Byle było lepiej od sg90 które jak sie źle trafi to przy każdym włączeniu odbiornika mają inne położenie neutrum...

Link to comment
Share on other sites

jeżeli to jest to samo co EMAX 3352 to mogę polecić te serwa jako niedrogie i dobrej jakości. Mam tych emax'ow w sumie kilkanaście w 5 modelach, trzymają neutrum i są szybkie. Przez dwa lata zniszczyłem tylko jedno, uderzyłem skrzydłem z prędkością ponad 100kmh w drzewo, i serwo dostało drgań przy obciążeniu, reszta też nie raz miała twarde lądowania i wszystkie działają ok.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że pod Twoje potrzeby będą O.K. Nie wiem czy prędkości wystarczy - latacie dość szybko to i reakcja musi być trochę szybsza niż w moich najszybszych szybowcach.  Spokojnie możesz wziąć na 1 model i przetestować. Nie powinieneś żałować wydanych pieniędzy. 

- Jurek.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.