Skocz do zawartości

zasilanie serwa HV z BEC 8,2V


TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Konrad_P napisał:

 

Tyle, że ja mam jak już pisałem na BECu Casttla ustawione 8,2V i serwo się nie spaliło. Wynika z tego, że albo serwo potrafi pracować ciągle z wyższym napięciem albo na serwo pomimo ustawienia 8,2V w BECu nigdy tyle nie płynie.

ale masz tą Futabe 3173?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sage napisał:

Rozumiem, że chcesz zasilić BEC z pakietu 3S aby uzyskać na wyjściu stałe 8.2 V przez dłużej niż chwilę jak by to miało miejsce przy 2S

Odpowiem za Tomka TAK właśnie o to chodzi. Nasze modela zasilamy z 3s lub 4s. 

1 minutę temu, cZyNo napisał:

ale masz tą Futabe 3173?

No nie, mam MKS6130, a czy jest to jakaś różnica. Już pytałem o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Konrad_P napisał:

Wynika z tego, że albo serwo potrafi pracować ciągle z wyższym napięciem albo na serwo pomimo ustawienia 8,2V w BECu nigdy tyle nie płynie.

 

Jeśli pisze głupoty to może mnie ktoś oświeci.

Wydaję mi się ze dobrze myślisz odnośnie pierwszej części, ale tutaj mam tylko uwagę - napięcie nie płynie ;). Po prostu jak podamy wyższe napięcie to może popłynąć prąd o większym natężeniu (albo może coś przebić) i wtedy ten prąd może powodować przegrzanie czy spalenie czegoś. Ale czepiam się, bo i tak wiadomo o co chodzi :).
Tylko jedna rzecz dziwi w tym serwie, oznaczenia są jakby na odwrót bo RATED to powinien być maksymalny zakres który nie uszkodzi urządzenia (ale przy np. stałym używaniu na maksymalnym napięciu możemy je przegrzewać lub przy dolnym limicie będzie działać, ale nie osiągając odpowiednich parametrów), a Operating zakresem roboczym w którym servo powinno pracować na pewno bezproblemowo i zgodnie z zapewnieniami producenta. Tak mi się przynajmniej wydaję, a teraz zakres roboczy ma wyższe napięcie niż maksymalnie dopuszczane :P. Dlatego jestem ciekaw odpowiedzi producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Konrad_P napisał:

Odpowiem za Tomka TAK właśnie o to chodzi. Nasze modela zasilamy z 3s lub 4s. 

No nie, mam MKS6130, a czy jest to jakaś różnica. Już pytałem o to.

 

O kurczę, nie doczytałem, że to motoszybowiec z ESC z wewnętrznym BEC'em ... ?

 

Sorki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, czarobest napisał:

Tylko jedna rzecz dziwi w tym serwie, oznaczenia są jakby na odwrót bo RATED to powinien być maksymalny zakres który nie uszkodzi urządzenia (ale przy np. stałym używaniu na maksymalnym napięciu możemy je przegrzewać lub przy dolnym limicie będzie działać, ale nie osiągając odpowiednich parametrów), a Operating zakresem roboczym w którym servo powinno pracować na pewno bezproblemowo i zgodnie z zapewnieniami producenta. Tak mi się przynajmniej wydaję, a teraz zakres roboczy ma wyższe napięcie niż maksymalnie dopuszczane :P. Dlatego jestem ciekaw odpowiedzi producenta.

Kwestia nomenklatury -  napięcie znamionowe/robocze. W przypadku Futaby i tego serwa paramatry serwa są podawane jedynie dla znamionowego. Dla MKS podawane są dla operacyjnego (a na pewno zakres napięcia operacyjnego jest większy niż podawany - szczególnie w dół)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.