Skocz do zawartości

Głośnik bluetooth


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Granacik napisał:

Już chyba ktoś oprócz mnie wyraźnie pisał, że w układach audio przetwornice w zasilaczach to zło i generator zakłóceń. Nie bez powodu nadal urządzenia HiFi mają wielkie trafa, stabilizatory na zwykłych tranzystorach i kupie elektrolitów, dławików.

Dodatkowo używasz jakiś g...nych koszyków zamiast normalnie polutować ogniwa. 

Karta katalogowa układu wzmacniacza (podana przeze mnie pare postów wcześniej) wyraźnie mówi jakie zasilanie jest potrzebne i jakie głośniki w jakim układzie działania można podłączyć.

Pakiet 3s możesz ładować ładowarką modelarską. No chyba, że się uprzesz, że musisz ładować w trakcie grana. Do zrobienia ale trochę trudniejsze, droższe i trzeba to porządnie przemyśleć. Jest też możliwość, w czasie ładowania, występowania zakłóceń. Ale przy pakiecie np 3s4p z tych podejrzanych panasoniców ładowanie imaxem b6 potrwa góra 4 godzny. A grania cały dzień, jak nie dwa.

Przepis na zasilanie BT też podawałem.

 

Nie ukrywam, że mam dostęp do starych baterii laptopowych, gdzie normalnie nie chce działać a pozyskane z nich ogniwa jeszcze kolejnych parę lat działają i nie wykazują zmęczenia. Przerobiłem już niemal wszystkie urządzenia które się dało przerobić na lijon. Największy w tej chwieli pakiet 6s9p zasila skuterek elektryczny w którym były dwa agm'y 12v 12Ah połączone szeregowo. Także coś robisz nie tak, że ten wzmacniacz nie chce grać zasilany tymi ogniwami.

 

 

Oj... nie czytacie co ja piszę.

WYRAŹNIE NAPISAŁEM JAK GŁOŚNIK GRA NA JAKICH PAKIETACH !!!

Pisałem jak pozbyć się niechcianych szumów i , że moduły bluetooth są modułami prądowymi i wrażliwymi na zasilanie i jak w najprostszy sposób się ich pozbyć z gwarancją 100%. Przy budowie pierwszego głośnika było wielu ekspertów , ale żaden jakoś nie mógł trafić na ten pomysł prosty i szybki, tylko kombinowanie z kondensatorami "ja bym dał 100uF elektrolit i 100nF w linię zasilania 5-5,2V (do masy) pomiędzy przetwornicę , a wzmacniacz. Te przetwornice straszne zakłócenia sieją. powinny być oddalone od wzmacniacza, a nawet ekranowane. tak mi się wydaje", oddalone chyba na 2 metry jak pudełko ma 150cm.

"2200 uF przy przetwornicy ( na wyjściu zasilania ) , 100 uF przy module bluetooth ( na wejściu zasilania ) i 100 nF przy wzmacniaczu (na wejściu zasilania). Wszystkie będą połączone razem równolegle przewodami." może jeszcze ze dwa kondensatory gdzieś umieścić...

albo coś takiego jak na schemacie poniżej widać jak ktoś przedstawia swoją teorię nie mając nawet pojęcia o rzeczy (przewody na schemacie są nieprawidłowo pokazane na module bluetooth), więc taki układ nie ma prawa w ogóle zadziałać.

 

obraz.png.d01ddc1242f4bc67fa0bacc580873c22.png

co elektryk to inny pomysł?

 

A wystarczyło tylko oddzielne zasilanie i w głośnikach zero szumów, trzasków i strzałów.

 

A dobra , w wolnej chwili sam pokombinuję co i jak lepiej dla tego zestawu.

 

11 minut temu, Marek_Spy napisał:

jak kolega powyżej pisał zrób dobre zasilanie, ja bym zrobił najpierw po dwa równoległe ogniwa i tak zrobione ogniwa polutował w pakiet 3s czyli szeregowo. Czy to już jasne ?
 

czyli w najprostszy sposób mówiąc mam zrobić pakiet 3s2p

mam przeczucie, że wykonanie pakietu na dwóch ogniwach równolegle będzie za słabe dla tego głośnika, ale tylko tak mi się wydaje na ta chwilę...

napięcie będzie ok 12,6V ale natężenie prądu może być za małe

ale nic nie mówię i nie potwierdzam bo nie sprawdzałem jeszcze tego rozwiązania...

pakiet 3s2p jestem w stanie sam zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No dobra, budowa głośnika właśnie dobiegła końca. W kosmos tym nie polecę a tak byłem przekonany że jednak jest szansa ???

Zadowolenie z budowy 80%

Głośnik jeszcze do małej kosmetyki, coś mi się ściana tylna nie spasowała i odstaje trochę na środku. Musiałem wymienić jeden woltomierz, no ale że nie miałem takiego samego to została mała szpara bo ten inny jest mniejszy. Na razie wszystko działa dobrze. Mogło by być lepiej...ale nie jest ?

W weekend zobaczę ile wytrzyma głośnik na tym pakiecie.

Dziś z półtorej godziny słuchałem muzyki, z 4,12V spadło do 4,10V no ale cicho dość bo późno i nie chciałem hałasu robić, bo wczoraj sąsiedzi mówili że głośno gra ???

Nie chcę mówić ale mam jeszcze dwa głośniki WS1312TW. Może by z nich coś grającego zrobić tak na szybko i dobrze ?

Jak poszukam to jeszcze jakiś większy wzmacniacz znajdę w szufladzie...

Te głośniki to samochodowe 100W mają. A na magnesie wyryte 120W 4ohm. Opakowanie kłamie ?

2Way

Ale ma razie to zrobię jeszcze ten mały z jednym ogniwem i chyba znacznie się sezon na latanie samolotami jak pogoda się poprawi.

IMG_20210415_211548.jpg

IMG_20210415_213259.jpg

IMG_20210415_213333.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik wytrzymał na jedynym ładowaniu do tej pory i nadal chce grać... łącznie to będzie już ponad pięć godzin słuchania muzyki i napięcie nie spadło poniżej 4V dla wzmacniacza i 3,95V dla zasilenia modułu bluetooth. Głośnik był w foliaku przy sadzeniu pomidorów i ogórków, w modelarni przy produkcji samolotów, i jeszcze dziś wrzucę fotkę z pierwszym głośnikiem 2x3W , dla porównania skali ?

IMG_20210418_080542.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Na allegro znalazłem

 

ŁADOWARKA SIECIOWA ZASILACZ 12.6V 1A

 

Ale nie wiem czy będzie OK.

 

Słyszałem , że takie pakiety należy ładować zasilaczem 13-14V, ale ciężko takie dostać. Dlatego dla zwykłego zasilacza 12V trzeba użyć przetwornicy, co trochę komplikuje sprawę. Ostatecznie na allegro są regulowane zasilacze ale trochę drożej trzeba zapłacić.

 

Pierwsze ładowanie mogę chyba zrobić zasilaczem laboratoryjnym ?

Ale najpierw muszę zrobić pakiet 3s2p, jak tylko pojawi się chwila wolnego czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMS zabezpiecza przed nadmiernym rozładowanie, zwarciem i nadmiernym prądem. Nie ma żadnych zabezpieczeń pod względem ładowania. Użytkownik sam we własnym zakresie ma obowiązek zadbać o parametry ładowania. Najprostsze wyjście to przetwornica step down ustawiona na 12,8 V i prąd dopasowany do zastosowanych ogniw. Wszystko zasilane z zasilacza od laptopa. Druga wersja (z powolnym ładowaniem) to ładowarka od telefonu i przetwornica step up. Ta jednak da prąd poniżej 1A. Inne rozwiązanie (nie polecam laikom) to przeróbka zasilacza 12V i zmiana napięcia na 12,8V. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maxiiii napisał:

BMS zabezpiecza przed nadmiernym rozładowanie, zwarciem i nadmiernym prądem. Nie ma żadnych zabezpieczeń pod względem ładowania. Użytkownik sam we własnym zakresie ma obowiązek zadbać o parametry ładowania. Najprostsze wyjście to przetwornica step down ustawiona na 12,8 V i prąd dopasowany do zastosowanych ogniw. Wszystko zasilane z zasilacza od laptopa. Druga wersja (z powolnym ładowaniem) to ładowarka od telefonu i przetwornica step up. Ta jednak da prąd poniżej 1A. Inne rozwiązanie (nie polecam laikom) to przeróbka zasilacza 12V i zmiana napięcia na 12,8V. 

 

 

Nie rozumiem...

 

Piszesz , że nie ma żadnych zabezpieczeń pod względem ładowania a na stronie sklepu czytamy :

 

obraz.thumb.png.3c4874612ba0527addf8b21bbbb86df7.png

Cały czas czuję się wprowadzany w błąd, i już sam nie wiem kogo słuchać, czym się kierować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak napisali w sklepie to tak postępuj. Twoja sprawa. Fajny opis zalecany przez abcrc jest tutaj: 

https://mysku.ru/blog/aliexpress/55176.html

Użyj chociażby translatora. Dla ciebie waży jest opis samej ładowarki. Jego napięcia i prąd. Dodatkowo przy jakim napięciu na ogniwie podłączone jest obciążenie 100ohm w celu wyrównania napięcia. Jaki to prąd w porównaniu do prądu ładowania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Pisałem wcześniej , że chcę zrobić do większego głośnika pakiet zasilający 3s2p!

Wczoraj przez 2h testowałem sprzęt ! Teraz tylko wszystko upchać do środka.

Kupiłem jeszcze zasilać 12,6V 1A do ładowania nowego pakietu.

Ociągałem się z pracami trochę i nie było chwili na aby się za to wziąć, ale jak sprzedałem zestaw Denona 650W to teraz nie mam nic co gra trochę głośniej niż tel. komórkowy więc postanowiłem poskładać głośnik z nowym zasilaniem.

Głośność do pokoju jest wystarczająca i można go zabrać wszędzie ze sobą.

 

20221023_220144.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.