Jump to content

26 Stycznia 2006


qpa
 Share

Recommended Posts

Wow :), ja jestem od "niedawna" i też już zawdzięczam wielu osobom tutaj bardzo, bardzo dużo łącznie z tym, że dzięki Wam wszystkim w ogóle jakoś w to modelarstwo wszedłem i dzięki Wam wsiąkam coraz bardziej.
Gdyby ktoś był ciekawy - tutaj główna z 2008 roku :). A przeglądać sobie można tutaj - https://web.archive.org/web/20080208111406/http://pfmrc.eu/ - da się nawet wchodzić w wątki.

image.thumb.png.336b60cdd45c10f57f76e746b85c36ab.png

 

Mogę się nawet poczuć jak wtedy gdy zaczynałem :D.

image.thumb.png.dff376017cbc7b3b3686902c7b175d36.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Z pamięci.

Pierwszy engine forum jaki pamiętam miał inny system przechowywania zdjęć. Jak mnie to wkurzało, gdy poginęły przy przejściu na nowy silnik. Nie pamiętam który to był rok.

Potem awaria w 2012r. gdzie wątki się pomieszały w taki sposób, że do tej daty wszystko było posortowane od najstarszego do najmłodszego posta a potem już normalnie. Skutkowało to tym, że początek wątku wychodził na 6 stronie, potem trzeba było czytać od 6 do 1 strony i to jeszcze z dołu do góry a potem od 7 do 10. Dopiero niedawno udało się to naprawić.

Miałem też epizod jako moderator forum.

Nooo, sporo czasu spędziło się z forum.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nie pamiętam który to był rok ale Kuba jeszcze nie był administratorem zaprosił mnie organizator modelarz .... Wtedy pierwszy depron i silniki z CD ... Teraz to zupełnie jest inaczej.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Marki

 

Nie mogłem nie być administratorem bo ja to forum zainstalowałem, właśnie 26 stycznia 15 lat temu na serwerze kolegi Bartka. Swoją drogą jesteś tu od samego początku bo od 17 Czerwca 2006. 

 

Ogólnie to forum dociągnęło tak sędziwego wieku dzięki wielu ale to wielu osobom, którzy poświęcali swój czas i pieniądze. Chciałbym im wszystkim serdecznie podziękować jednak nie odważę się wymieniać ponieważ nie chcę kogoś pominąć, a tych osób było naprawdę sporo. 

 

BTW pierwsze logo było zrobione przez Motylastego drugie to już moja robota. 

Link to comment
Share on other sites

Wbrew czasami przewijającej się opinii że schodzimy na psy to jest tu naprawdę masa ciekawego contentu nawet w tym dziale po za modelarskim. Liczę ze w najbliższym czasie będzie tylko lepiej, przetrwaliśmy facebooka to powinniśmy się dalej rozwijać. 

 

Jeszcze takie słowo do Roberta odnośnie tych wszystkich przygód ze strony oprogramowania, to wszystko o czym piszesz to prawda, niestety zdjęcia z albumu phpbb były nijak do przeniesienia na nowszą wersję, na dobrą sprawę to dopiero przeniesie na ten komercyjny silnik pozwoliło zachować pełną ciągłość forum. Wszystko jest wynikiem tego że jak miałem 19 - 20 lat to działałem trochę po omacku, i w sumie nie myślałem co będzie dalej, dodatkowo nie było tak łatwo jak dzisiaj zdobyć wiedzę odnośnie jakiegoś problemu, zresztą do tej pory prowadzenie tego forum traktuję całkowicie hobbystycznie, bo zawodowo robię coś zupełnie innego, więc webmaster amator. :)

Link to comment
Share on other sites

Napisałem bo pamiętam kluczowe momenty a nie żeby cos wypomnieć. Było minęło, jest o czym pamiętać :) 

O Facebooka nie musisz się martwić. Na FB nie da się zrobić wielostronicowej spójnej relacji jak np zrobił Bartek o swoim Corsarzu.

Aczkolwiek muszę przyznać, że młodsze osoby zaczynające przygodę z modelarstwem kupują model a potem szukają pomocy na grupach modelarskich FB.

Link to comment
Share on other sites

A ja tego jako wypominajkę nie odebrałem :)

 

Co do FB to ja np nienawidzę z niego korzystać, fajny to jest messenger z tego wszystkiego, ale grupy to tak jakby założyć jeden temat w którym każdy pisze co chce, nic nie można znaleźć, jeden wieki miszmasz itp itd Sam jak mam jakiś problem to też przeszukuje grupy ale najczęściej rozwiązanie dostaję na priv jak znajdę kogoś kompetentnego. Tutaj jednak budujemy praktycznie encyklopedię modelarstwa. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.