Skocz do zawartości

Farby akrylowe do depronu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chciałbym zapytać jakich farb używanie do malowania depronu w tej chwili. Pytam o farby do aerografu. Akrylowe wiadomo, ale zależy mi na dużej bazie kolorów. Kiedyś kupowałem farby malarskie i rozcieńczałem z wodą potem malowałem miało to wadę że czasami potrafiły brudzić. Stąd pytam czy ktoś może coś lepszego znalazł. Nie pytam o te dedykowane w sklepach modelarskich bo te mnie nie interesują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mnie bardziej chodziło o farby ogólnodostępne w wielu kolarach np po 10ml aby móc przy malowaniu wybierać pełną gamę. Są w dalszym ciągu w sprzedaży akryle wodorozcieńczalne do malowania ( w tybkach) jednak problem jest tak jak pisałem w tym iż czasem niektóre pigmenty potrafią mazać na depronie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mar_io napisał:

Witajcie,

Chciałbym zapytać jakich farb używanie do malowania depronu w tej chwili. Pytam o farby do aerografu. Akrylowe wiadomo, ale zależy mi na dużej bazie kolorów. Kiedyś kupowałem farby malarskie i rozcieńczałem z wodą potem malowałem miało to wadę że czasami potrafiły brudzić. Stąd pytam czy ktoś może coś lepszego znalazł. Nie pytam o te dedykowane w sklepach modelarskich bo te mnie nie interesują. 

Malowałem farbami budowlanymi (pędzlem), nie brudziły. 

IMG_4566.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robertus napisał:

A takie z budowlanego z mieszalnika, próbowałeś rozcieńczać?


Właśnie, nie próbowałem bo nie chcieli namieszać mniej niż 1l. Zastanawiam się nad zakupem akrylowych ale malarskich (do obrazów) są takie palety po 20szt za tam 50zł i spróbować z wodą rozmieszać i do aerografu. Wygląda to jak pasta do zębów tam po 10ml opakowanie chyba .Farba jest gęsta ale chodzi o pigment aby po rozcieńczeniu z wodą i pomalowaniu był trwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluję pędzlem lub małym wałkiem farbami z budowlanego. Np Sadolin Kolory ogrodu, są małe puszki, paleta kolorów ok 10, trzeba by mieszać inne kolory.

Ostatnio bawiłem się testerami kolorów w saszetkach dekoralu. Pod pędzel daje rady po rozcieńczeniu, pod aerograf nie mam pojęcia, może z większą dyszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuję akryle dla artystów, kupuję większe tuby 250ml. Fajnie się kładą pędzlami do akrylu lub gąbką. No i wybór kolorów lepszy niż palety do ścian. Można dostać "soczystą" czerwień czy czarny. No i oczywiście srebrne. Bardzo dobrze kryją, dobrze się trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Polecam próbniki farb Dulux, cena przystępna (4 - 5 zł/30 ml), krycie bardzo dobre, trzeba rozcieńczyć wodą. Stosowałem też do aerografu białą dość mocno rozcieńczoną. Malowałem szary xps, musiałem malować 2-3 razy. Jednak malowanie pędzlem, gąbką jest dużo szybsze bo nie trzeba mocno rozcieńczać, maskować i czekać na wyschnięcie kolejnej warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.