Skocz do zawartości

Folia na szpachlówkę


TomekP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

pytanie pewnie jest banalne, jednak nie udało mi się trafić na odpowiedź, mianowicie czy folia (oracover, solarfilm) przyklei się na wyszpachlowaną balsę? Oczywiście nie mam na myśli dużych powierzchni, a jedynie drobne ubytki w powierzchni. Czy pod wpływem temperatury żelazka szpachla nie będzie się kruszyć i odpadać? Czy trzeba stosować jakąś specjalną szpachlówkę w takim przypadku? Oklejałem już kiedyś skrzydło folią, jednak nie wyszło super i tym razem chciałbym się lepiej przygotować do tematu. Tego wcześniejszego modelu nie szpachlowałem przed pokrywaniem żadnymi specyfikami, jedynie szlifowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
9 godzin temu, TomekP napisał:

czy folia (oracover, solarfilm) przyklei się na wyszpachlowaną balsę?

Szpachlowałem tak jak piszesz niewielkie ubytki w skrzydle styro krytym balsą i folia bez problemu się przykleiła. Temperatura oklejania 90 st. potem wygładzałem i naciągałem na 150 st. Nic się nie działo. Proponuję dać porządnie wyschnąć szpachli najlepiej przez noc . Ja tak zrobiłem (używałem zwykłej modelarskiej szpachlówki do balsy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.