Skocz do zawartości

Oszust z OLXa


witold_pi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, mar_io napisał:

tak  że przestrzegam. Brać albo za pobraniem albo z przedpłatą całościowa na konto

 miało być chyba częściową....od siebie jeszcze dodam,  że chęć zrobienia  transakcji życia  zabija  (czasem) racjonalne myślenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Stanisław z Gdańska napisał:

SYGNATURA DOKUMENTU: KODEKS KARNY
Zobacz i pobierz dokument
Sygnatura:    DU rok 1997 numer 88 poz. 553
Tytuł:    Kodeks karny
Data ogłoszenia:    1997-08-02
Data wejścia w życie:    1997-08-02
KODEKS KARNY
CZĘŚĆ SZCZEGÓLNA
Rozdział XXXV Przestępstwa przeciwko mieniu
Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Przerabiam to z jednym gościem z trójmiasta, prokuratura nie widzi oszustwa bo zamiast aparatury 2 letniej dostałem sam uszkodzony nadajnik 9 letni i według nich jak odbierałem paczkę to miałem sobie sprawdzić czy wszystko jest i czy wszystko działa. Także jak wam ktoś wepchnie uszkodzony elektronicznie telewizor 100 calowy a nie sprawdzicie zanim odjedzie możecie się bujać. Taka jest wykładnia tego prawa no chyba, że trafi to na kogoś z rodziny pana Z. wtedy do końca życia będzie miał przechlapane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, witold_pi napisał:

telewizor 100 calowy ......

kupiłes telewizor 100 " i zamiast  niego dostałeś 9 cio letni nadajnik ????...

ale mogę Cie pocieszyć, kupiłem w jednym z polecanych,  polskim  sklepie modelarskim sklejkę lotniczą  # 3mm a przyszły  trzy smigła w formatkach sklejkowych , tak że nie przejmuj się tym telewizorem...to plazma była czy LCD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, d9Jacek napisał:

kupiłes telewizor 100 " i zamiast  niego dostałeś 9 cio letni nadajnik ????...

ale mogę Cie pocieszyć, kupiłem w jednym z polecanych,  polskim  sklepie modelarskim sklejkę lotniczą  # 3mm a przyszły  trzy smigła w formatkach sklejkowych , tak że nie przejmuj się tym telewizorem...to plazma była czy LCD ?

Jacek tam jest kropka i nowe zdanie. Potrafisz na klatce schodowej rozpakować i sprawdzić czy działa telewizor czy pralka? To tylko pretekst urzędasów co by roboty sobie nie robić. A twoje prawo mają w ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, witold_pi napisał:

Potrafisz na klatce schodowej rozpakować i sprawdzić czy działa telewizor czy pralka

nie potrafię,  nie ma takich cudów i mozliwości..

ale kupuję  na rumuńskim OLX i  gośc  mi przysyła w ciemno , nie  prosząc o przedpłatę  i wszystko się  zgadza  , to samo mam z  Niemcami..

Więc czy to u nas tylko takie wałki odchodza ???

6 minut temu, witold_pi napisał:

mają w

no mają w...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to doprowadza do tego że  jak się kogoś nie zna to się nie będzie kupować a są uczczciwi ludzie co pragną się czegoś pozbyć a nie maja renomy. Takichto obrazu na szubienice.

 Sam miałbym wątpliwości czy  kupić od kogoś co nieznam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TomTech napisał:

I to doprowadza do tego że  jak się kogoś nie zna to się nie będzie kupować a są uczczciwi ludzie co pragną się czegoś pozbyć a nie maja renomy. Takichto obrazu na szubienice.

 Sam miałbym wątpliwości czy  kupić od kogoś co nieznam.

Ok od Ciebie nic nie kupię ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, witold_pi napisał:

Przerabiam to z jednym gościem z trójmiasta, prokuratura nie widzi oszustwa bo zamiast aparatury 2 letniej dostałem sam uszkodzony nadajnik 9 letni i według nich jak odbierałem paczkę to miałem sobie sprawdzić czy wszystko jest i czy wszystko działa. Także jak wam ktoś wepchnie uszkodzony elektronicznie telewizor 100 calowy a nie sprawdzicie zanim odjedzie możecie się bujać. Taka jest wykładnia tego prawa no chyba, że trafi to na kogoś z rodziny pana Z. wtedy do końca życia będzie miał przechlapane...

 

"Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa"  składa się  na policję. Koniecznie w formie pisemnej i za potwierdzeniem odbioru na kopii. Dopiero po przeprowadzeniu dochodzenia policyjnego,  sprawa może trafić do prokuratury. Jeżeli dany policjant nie chce przyjąć "zawiadomienia" to skuteczną formą nacisku jest skarga na danego policjanta,

wysłana listem poleconym do Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Kolejną skargę na Komendanta Wojewódzkiego Policji można napisać Komendanta Głównego Policji. Potem szeryf Ziobro. Na zakończenie należy odnieść sukces, albo pocałować się w swój tyłek.

 

W przypadku książeczki za około 6 zł zakupionej na Allegro, nieuczciwy sprzedawca bardzo się zdziwił po około 10-ciu miesiącach. Zaczął wydzwaniać do mnie i prosić abym wycofał swoje "zawiadomienie". Dopiero po miesiącu uwolniłem go od  "jego nerwówki". Miało to miejsce ponad 10 lat temu i wystarczyła tylko ówczesna Policja.

 

Obecnie jestem bardzo złego zdania o policjantach i "policji". 

Sądzę, że obecnie mają wiele "tajnych instrukcji" do wykonywania i nie mają czasu na przestrzegania "prawa"  a policyjna misja:  „SŁUŻYĆ I CHRONIĆ”   jest tylko pustym sloganem.

 

Witku

przestań narzekać i weź się za konstruktywną robotę, albo odpuść oszustom.

To co na papierze, z potwierdzeniem odbioru nie jest ulotne.

życzę wytrwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Obserwuję typa już jakiś czas. Wystawia nowe, drogie silniki za grosze, np. O.S. nowy za 300zł itp. Pod różnymi nickami i z różnych miejscowości zawsze na śląsku. Czasem ma wystawione jeszcze jakieś bzdety, pewnie dla niepoznaki, często jakieś akwarium... I zdjęcia przedmiotów zawsze mało autentyczne. Myślę że pobierane z netu jak popadnie.

Uważajcie Panowie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z gościem ze 2 lata temu, silniki jakieś miał , lecz zamiast nówek używane. Kolega z Kłodzka miał problemy z zakupioną elektroniką, dostał badziewie. Na moje wiadomości już nie odpowiada  :-). Łatwo poznać po bijących w oczy błędach ortograficznych ewentualnie produktach avonu od jego żony. Często zmienia nicki i numery telefonu. Kolega z Kłodzka rozmawiał z jego matką, żeby mu przemówiła do rozumu bez skutku jak widać. Niestety ta zakała uważa się za modelarza i dalej uprawia swój proceder bo jest bezkarny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.