Skocz do zawartości

Moja peirwsza spalina i to na dodatek AT-6 Texan z CMPro


Depesz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co do dźwięku z głośnika to oczywiście brzmi lepiej niż największa spalina i co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Na poparcie mojej tezy dołączam ten argument. http://www.youtube.com/watch?v=mx2-i4GllIQ :jupi:

Chodzi mi po głowie zrobienie takiego systemu dźwięku samemu a konkretnie zlecenie tego komuś kto się na tym zna bo to co karzą sobie płacić za ten gadżet to zdrowo pogięta cena. :crazy: Kosz części takiego systemu to może raptem 150 zł. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Chodzi mi po głowie zrobienie takiego systemu dźwięku samemu a konkretnie zlecenie tego komuś kto się na tym zna....

 

To byłby ciekawy projekt. Też liczę na to że któraś z osób w "elektroników" podejmie się opracowania takiego układu chodź nie uważam że taki podkład jest idealny. Model to model zresztą silnikom radialnym w szczególności większym benzynowym pod względem dźwięku raczej nie ma czego zarzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No.... a modelarz myśli że jest pilotem. :lol:

 

Nie no wiesz, nie myślę że jestem pilotem :D

Imho latanie fpv to jest przyszłość, niedawno spróbowałem i powiem Ci/Wam że od tej pory latanie "przy nodze", tzn 300-500 metrów ode mnie, czyli klasycznie, robi się nuudne :P

 

Lepiej założyć gogle i podziwiać ładne widoczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale wsadzam :ass: gdy chcę się gdzieś udać.

To chyba takie zasadnicze pytanie, po co to robimy i co udajemy :P

Jedni lubią ładne modele, drudzy modele udające ładne spaliny a inni fajne widoczki tanim kosztem ;)

 

Czas niestety leci do przodu. I tak jak elektryki wypierają każdą spalinkę, tak fpv wyprze zwykłe modele :P

 

Dobra, dośc trollowania z mojej strony, powodzenia w projekcie, ja i tak będe sobie zawsze trzymał przynajmniej jedną spalinkę. Tak żeby ładnie śmierdziała po locie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety samo Mp3 nie da efektu.Mam w modelu forda f-350 moduł Tamyia ,robi wszystko oprócz ........ :P. Cena :( większa niż modelu,wrażenia bezcenne.Bulgot amerykańskiej V8 to jest to ,co tygryski lubią najbardziej. ;D.To chyba będzie niedaleka przyszłość w modelarstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i stało się, moja pierwsza spalina poleciała. Pogoda piękna, trochę wiało, ale to właściwie dobrze. AT6 oderwał się od ziemi bez większych problemów, w powietrzu prawie zero trymowania, dwa kliknięcia wysokości i lotek i model szedł jak po sznurku. Bardzo się obawiałem tego startu po wielu negatywnych opiniach o producencie, ale jak na razie się nie sprawdziły (dopiero jeden lot). Model lata bardzo dobrze, płynnie odpowiada na wychylenia sterów, nie jest "nerwowy". Podczas oblotu większość czasu (5 min :mrgreen: ) latałem na wysokich obrotach, bojąc się przeciągnięcia i niechcianego korkociągu. Udało mi się wykonać jedną beczkę, którą była jak na mój gust całkiem majestatyczna. No ale przyszedł czas na lądowanie i tu zaczęły się schody. Musiałem lądować prawie z nad budynku i po okręgu, w którym Texan obniżył lot a zarazem nabrał prędkości, przeleciał prawie nad całym lotniskiem i niestety brakło kilku metrów wykoszonej trawy. Kiedy wjechał w wysoką trawę, golenie podwozia skręciły się i kapotował. Na szczęście zero strat. Będę jedynie musiał solidniej zablokować golenie przez mocniejsze zeszlifowanie miejsc, w których trzymają je śruby ampułkowe.

Kolega, który miał całość sfilmować zaspał ze startem z wrażenia. Chyba mu się podobało, bo na początku filmiku (raczej słabiutkiego) prawie użył słów niecenzuralnych :shock: . A filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filmiku widać, że lata, ale pewnie dla bezpieczeństwa w pierwszym locie raczej wyżej i szybciej. :wink:

Przy lądowaniu jest chyba ok., chociaż klapy pewnie by się przydały. Swoją drogą miałeś krótki pas ja bym się bał. :|

Gratulacje piękny model i piękny lot. Puszczaj go w powietrze filmuj, pisz i zapodawaj, co tylko się da. :jupi:

 

Pozdrawiam

Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolejny lot odbył się wczoraj. Było prawie dobrze, ale nie obyło się bez strat. W locie zgubiłem jedną rurkę wydechową a druga się odkręciła i nie miałem podawanego ciśnienia do baku. Model osłabł, ale silnik nie stanął. Lądowanie też było średnio udane, ze sporym kangurem i podgiętym podwoziem. Niestety przydałby się walec na tej naszej łączce.

Za to samo latanie modelem to już inna bajka. Lata fantastycznie, chodzi za ręką, no a ten dźwięk. Zresztą zobaczcie sami -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.