Skocz do zawartości

anteny odbiornika


Adam1S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! niedawno zadawałem takie samo pytanie no i podpowiedziano ze musza byc umieszczone  pod katem prostym, wystarczy ze jedna umiescisz wzdlóz kadłuba a druga pod katem90 stopni z boku kadłuba, wystarczy tylko sama koncowkie anteny wysunac z boku kadluba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ten sposób dotyczy chyba anten na 2,4 GHz a ja mam na myśli 900MHz sorry nie zaznaczyłem tego w pytaniu
Dotyczy wszystkich, zwłaszcza to, żeby je z węgla wyjąć (lub osłony innego przewodnika). Każda fala radiowa ma polaryzację i kierunki propagacji zależne od ustawienia anteny nadajnika. Dlatego w modelach zwykłe dwie anteny proste ustawiasz pod kątem, aby choć jedną miała zbliżona polaryzację i kierunek do anteny nadajnika. *Bazuję na doświadczeniach z przemysłowych systemów 430 i 900 MHz, w modelach tych pasm nie używałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest antena aparatury zdjęcie nr.1

antena odbiornika jedna z dwóch zdjęcie nr.2

odbiornik z tymi dwoma antenami 915 MHz zdjęcie nr.3

i inny odbiornik w paśmie 900 MHz z dwoma dipolami

Tak więc jeżeli nie latam modelami węglowymi

to jak te anteny ustawić wzajemnie ażeby uzyskać optymalne zasięgi.

 

numer1.jpg

numer 2.jpg

numer 3.jpg

numer 4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podłączę się trochę pod temat. Wiadomo anteny odbiornika jak są dwie (pasmo 2.4Ghz) pod kątem 90 stopni, a co z anteną nadajnika jak jest starego typu (łamana?). Pod kątem prostym czy równolegle do podłoża? Trochę zgłupiałem czytając archiwalne posty nt ustawiania anten. W hitec jest napisane że antena nadajnika ma być pionowo. A patrząc na modelarzy to różnie latają jedni mają faktycznie postawione pionowe, jedni równolegle, generalnie najnowsze radia to są pozbawione tego problemu bo anteny są zintegrowane z obudową.? Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charakterystyka anteny bacika wyglada jak pączek donut nadziany na antenę, jak ten w środku:

spacer.png

Więc najsilniejsza emisja jest prostopadle do anteny, a najsłabsza wzdłuż anteny. Dlatego najlepiej z anteną "złamaną" na bok, a zdecydowanie najslabiej z anteną celującą w model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.