Skocz do zawartości

Szlifierka kątowa aliexpress


qpa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając chińskie allegro natrafiłem na szlifierkę kątową do której pasują akumulatory z makity (18V). Kątówka kupiona z celem lekkich prac na szybko, gdzie się da ma zastąpić brzeszczot. Po 4 dniach przyszło takie cos: 

 

IMG_6397.jpg

 

IMG_6398.jpg

 

IMG_6399.jpg

 

IMG_6400.jpg

 

 

 

 

Cena jak dobry brzeszczot - 120 pln, wstępne testy wykazują przydatność, dam znać jak rozładuje przynajmniej jeden akumulator. Ogólne wrażenie jest dobre, silnik BLC, bardzo miękki start, cicha praca, dwie prędkości obrotowe do wyboru, jakość plastiku nawet nawet, do środka się nie dostałem bo akurat imbusy gdzieś wyszyły z garażu. 

 

Z minusów nie da się postawić w pionie, ale powiem szczerze że to nawet plus, bo kilka tarcz zniszczyłem w taki sposób w szlifierce makity która dało się postawić na baterii ale też łatwo było przewrócić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
15 minut temu, qpa napisał:

kwestia zdobycia odpowiednio małej osłony tarczy. 

nie tylko, 

tarcze i osłony są , nie ma  ( a były ) małych szlifierek, po prostu nie wlezę  pod  tylne podszybie dużą szlifierką kątową, a  nie mam przecinarki plazmowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur,
muszę miec małą szlifierkę kątową   na tarczę 98 mm  bo inna  nie podejdę, były  ale nie ma  i takiej  szukam
U mnie w robicie elektrycy używają takiej małej makity na małe akumulatorki do cięcia tras kablowych w trudnych miejscach. Fi ma chyba nawet mniej niz te 98mm. Jak chcesz mogę się dowiedzieć o konkret.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, d9Jacek napisał:

Artur,

muszę miec małą szlifierkę kątową   na tarczę 98 mm  bo inna  nie podejdę, były  ale nie ma  i takiej  szukam

 

 

Są na jeszcze mniejsze tarcze 76mm ale cena nie ta...   https://allegro.pl/oferta/szlifierka-katowa-gws-12v-76-bosch-2x2-0ah-9031627946

Z jednym akumulatorem taniej https://allegro.pl/oferta/szlifierka-katowa-bosch-gws-12v-76-miara-3m-bosch-9473073829

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, zawsze jest pytanie czy ma się na tyle kasy lub chce ją inwestować. Ewentualnie, czy zakup urządzenia i wykonanie nim pracy będzie tańsze niż wezwanie "fachowca" który zrobi robotę. Wielokrotnie dla mnie było taniej zakupić narzędzia i podszkolić się niż wzywać fachowca; a narzędzia mam do dzisiaj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, samolocik napisał:

Wielokrotnie dla mnie było taniej zakupić narzędzia i podszkolić się niż wzywać fachowca........

i to jest oczywista  oczywistośc, po " fachowcu" najczęsciej trzeba poprawiać

ale mając do wyboru "plazmę" i tę przecinarke Boscha (  do tej roboty która robie ), to wybiorę plazmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, qpa napisał:

Tobie Jacek bardziej potrzeba szlifierki pneumatycznej niż klasycznej kątówki. 

Może taka byłaby w sam raz: https://www.lidl-sklep.pl/p/parkside-pneumatyczna-szlifierka-prosta-pdss-16-a1-z-zestawem-akcesoriow-lub-szlifierka-katowa-pdts-6-3-b3/p100317739

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, qpa napisał:

klasycznej kątówki. 

Kuba,

tylne podszybie w R8...pomiędzy  nim a płytą oparcia tylnego siedzenia  jest ~~ 150  mm w najszerszym miejscu czyli posrodku, muszę to wyciąc aby wstawic  nowy , dorobiobny z blachy element.Nie jest problemem  wspawanie migomatem jak i wczesniejsze umocowanie tego panelu magnesami...Problemem jest wycięcie tego g.....a.Nie chcę robić rzeżby z żywicy bo to jest  dość istotny element  konstrukcji samonośnego nadwozia. wyjdzie na to  ,że wytnę ręcznie  brzeszczotem bimetalem..

szlifierka pnematyczna dobra rzecz , tylko mój kompresor ma za mała wydajnośc-  malować niskocisnieniowymi pistoletami można,  piaskowanie tez jakoś idzie  ale  z narzędziami to już kicha 

 

 

 

5 minut temu, Rob Mc Fly napisał:

Robert,

dzieki  serdeczne ,

ta byłaby super,  abym jeszcze tylko wiedział jakie ma zapotrzebowanie l powietrza na minutę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.