Skocz do zawartości

Michal4x4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

Ostatnie 2 części modelu: "daszek" na skrzydłowy zbiornik paliwa i kołpaczek.  Z tym ostatnim jak zwykle jest trochę zachodu bo mało miejsca na dostęp do śruby mocującej, piasta jak zwykle wymaga korekty etc. Ale może jakoś do jutra będzie. Natomiast od 2 dni walczę z kalkomanią - bąble na (nomem omen !) literze "K" nie chcą zejść ale jeszcze próbuję - ten papier na kalki jest jednak okropny w porównaniu z tymi modelarskimi kalkami - ale trudno kupiłemto trzeba to jakoś zużyć. Cdn.

Pzdr,

M

20210525_201356.jpg

20210525_201416.jpg

20210525_201528.jpg

20210525_201718.jpg

20210525_201803.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor,

Taką małą letnią przerwę letnią na rysowanie planów modeli mam w planie, zobaczymy jak to wyjdzie. Ale na lato - jeśli przyjdzie - mam plan taki żeby latać ile tylko się da, bo praktyki ciągle mam mało.

A propos, dziś, korzystając z okna pogodowego, ulotniłem RWD - nie mam filmu- bo nikogo pod ręką nie było - ale kurczę, to był moj najłatwieszy pierwszy lot w życiu, modelik latał sam, prawie nie było konieczności trymowania; nawet jak poleciałem trochę wyżej i wiatr trochę nim pomiatał, stabilizował się sam i lekkie dodanie gazu załatwiło sprawę.  Ci Panowie z RWD to kurczę klasa! Mam nadzieję że nie zapeszę.

Krótko jeszcze:

Waga do lotu - ok 120g

Kąt natarcia płata ok 2 st

Zaklinowanie stat poz na 0 st.

Ten chiński odbiorniczek o kt pisałem ( z wbudowanym esc 7A) - na razie działa jak malina.

To tyle na razie, jak dożyję ja i model do okoliczności filmowych to filmik tu będzie oczywista. Pzdr.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Drogą perswazji i błagania (bądź odwrotnie) udało mi się zorganizować sesję wideo - moja mama miała pierwszy raz w życiu zadanie filmowania poruszającego się celu. Pierwsze dzieło raczej nie nadaje się do podziwiania ale mam nadzieję ujdzie jako"dowód", że "erwudziak" lata:)

 

 

W samolociku zmieniłem silnik (na taki sam typ ale bez wystającego z tyłu silnika wału, który "kłuł" baterię) i włożyłem trochę cięższą baterię, ale rezultat wcale nie jest jakiś super; jakby trochę mniej mocy ( może przez ten nowy silnik albo większy ciężar) i będę musiał popracować nad lotami.  Chyba też zmienię "lotnisko" bo na łączce jednak włos (rzadki) mi się jeży na myśl o spotkaniu z blokami :(

Będę działał dalej, a potem czas na ulotnienie Żubra:) pzdr,

m

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zdjęcie wykonane w trakcie lotu okrężnego podczas Challenge 1930 roku. Przed naszymi RWD-kami stoi: DH-60 G Moth  G-AAXG nr. "K5", pilot  A.S.Butler. Samolot wycofany w trakcie lotu okrężnego.

/ Brytyjczyk Butler był znany z lotu na trasie Londyn-Kapsztad/

W tle samolot niemieckiej ekipy BFW M.23c.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.