Skocz do zawartości

Plany modelarskie nr. 4 JAK 9P


Grifon

Rekomendowane odpowiedzi

Irku,

w Planach modelarskich nr 4  były zamieszczone  rysunki dwóch  modeli tego samego samolotu JAK 9P,

jedne rysunki  to model  na uwięzi napędzany silnikiem spalinowym 2,5 -5 ccm,  drugie  to  model napedzany silnikiem gumowym. Dla kazdego  z tych modeli były po dwa  arkusze ( w stopce jest to opisane). Czy plany są dwustronne ? Bo jeżeli tak  to na drugiej stronie jest arkusz nr 1 czyli rzut boczny kadłuba

 

edit.

mam ten model uwięziowy,  zbudowany  chyba w 1966 czy 67 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merlin to mam nie kompletne plany, mam tylko te dwa pierwsze reszty brak, ktoś ma może w wersji  cyfrowej?

I tak nie będę go budował, ale moja zachłanność na takie rzeczy jest ogromna ?

IMG_20210504_151256.jpg

 

Sory za jakość zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, nie kumam.

U mnie arkusze są dwustronne, tak jak pokazałem na zdjęciach. Zamieściłem po dwie fotki każdego arkusza (każdej strony).

Edycja:

Wychodzi na to że obaj mamy nie kompletne plany  :(

Teraz patrzyłem jeszcze dokładnie i mam na jednym arkuszu po dwóch stronach drugie arkusze uwięziowego i gumówki (1 i 2 zdjęcie) i ten trzeci arkusz jednostronny (model statyczny).

Te fotki które zamieściłem jako 3 i 4 to jest jakiś zupełnie inny plan, z innego wydania chyba...? Nie wiem, ale nawet rok się nie zgadza bo samo wydanie PM jest z '65r a na tym arkuszu jest '70  :(

pomieszanie z poplątaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też sa dwustronne, czyli dwa arkusze a na nich cztery strony planów, brakuje mi arkuszy na tych trzech ostatnich Twoich zdjęciach.

W planach pisało że tam można wykonać model uwieziowy, gumowki i statyczny w skali 1/20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, brakuje Tobie tylko jednego arkusza z malowaniem Jaka. To jest arkusz z ostatniego zdjęcia Irka (Merlin 71).

Irek, masz pomieszane plany nr4 z 1965 roku, które są kompletne (zdjęcie 1,2,5)  z planami nr 45 Jaka -9 z 1970r.(zdjęcie nr 3,4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

PM 4 wydane w 65 r. opracował Zdzisław Umiński.

Plany zamieszczone w PM 45 z 71 r. opracował Zbigniew Luranc.

W zestawie były 4 dwustronne arkusze, 7 z rysunkami i jeden, ósmy ze zdjęciami detali.

 

Rysunki_JAK_9P.png

Poprawka, w poprzedniej grafice zgubiłem jeden opis.

Rysunki_JAK_9P.png

PM45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.