Skocz do zawartości

Nowe żródło depronu!


blackriver

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zapewne 'modelarski' jest sztywniejszy i lżejszy [pewnie i troszkę bardziej kruchy, bo to by się wiązało w całość]. Wiec do halówek i shocków idealny, ale do innej "klasy" modeli nie widzę sensu stosowania go, chyba że ktoś jest mniej ekonomiczny [ewentualnie ktoś chce mieć biały kolorek] :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne 'modelarski' jest sztywniejszy i lżejszy [pewnie i troszkę bardziej kruchy, bo to by się wiązało w całość]. Wiec do halówek i shocków idealny, ale do innej "klasy" modeli nie widzę sensu stosowania go, chyba że ktoś jest mniej ekonomiczny [ewentualnie ktoś chce mieć biały kolorek] :D

Akurat odwrotnie,bardziej miękki i elastyczny.Poza tym że to tak naprawdę też nie jest to ten prawdziwy depron :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Was przestrzedz przed szarym (dość mocno świecącym się) depronem 3mm z castoramy. Zbudowałem kilka płatów z tych płyt i jest zdecydowanie za miękki i łamliwy w porównaniu do czarnego czy zielonego.

 

A ja właśnie chciałem napisać, że IMO ten depron jest bardzo elastyczny jak na 3mm :D

 

Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś szaro srebrne z półokrągłymi karbowaniami nie nadaje się tak naprawdę do niczego.Jedyne zastosowanie jakie dla niego udało mi się znaleźć to model naczepy do ciężarówki Tamiya 1:14,świetnie imituje blachę falistą.Jest za miękki i łatwo się uszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zielony po roku potrafi częściowo się utlenić ("wyparować")

 

No tym dolozyles :shock:

skad takie masz informacje?

ulatnial sie tylko styropian opakwaniowy ktory

w czasach..... byl uzywany np w budownictwie,

niezgodnie z jego przeznaczeniem

sorki ale jak masz bzdury pisac -Nie pisz wcale, inni Cie czytaja!

Pozdrawiam serdecznie Jasiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Poza tym zielony po roku potrafi częściowo się utlenić ("wyparować")

 

No tym dolozyles :shock:

skad takie masz informacje?

ulatnial sie tylko styropian opakwaniowy ktory

w czasach..... byl uzywany np w budownictwie,

niezgodnie z jego przeznaczeniem

sorki ale jak masz bzdury pisac -Nie pisz wcale, inni Cie czytaja!

Pozdrawiam serdecznie Jasiu

 

Kolego, pokaż najpierw co to tej pory zrobiłeś z depronu. Bo z tego co widze na forum nie ma zbyt wiele relacji z budowy Twoich modeli. A teraz uruchom wyszukiwarkę i zobacz ile, i jakie modele z depronu buduje f-150 i zrozum, że ma on niemałe doświadczenie w budowie modeli depronowych, więc jeśli coś pisze, to jest duża szansa, że to sprawdził. A teraz zamilcz, jeśli jeszcze masz podważać czyjąć wiedzę swoim drugim na tym forum postem.

 

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie sprawdziłem na Piperze i RWD 9.Po roku Piper zrobił się bardziej wiotki i jakby materiał był "rzadszy" dało się wyczuć w rękach ,natomiast w RWD spadła waga.Dla większości jest to niezauważalne ,po prosu modele nie dożywają następnego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wracamy do punktu wyjścia :wink: Depron to nazwa zastrzeżona przez producenta a określająca tworzywo o określonych właściwościach fizykochemicznych. To, co my powszechnie stosujemy do budowy modeli depronem nie jest. Tak na swój prywatny użytek nazywamy to depronem, ale są to zupełnie inne tworzywa. Swojego czasu tworzywo o właściwościach chyba najbardziej zbliżonych do depronu, w formie gładkich, białych płyt o grubości 5 mm, dostępne było w Obi pod nazwą Climapor. Dzisiaj chyba jedynym źródłem depronu (pomijając wyspecjalizowane sklepy) są tacki i kubki jednorazowe :wink:

Wracając zaś do "naszego" depronu. Materiał ten (Izoflor - "izolacja podłogi" :wink: ) stosowany jako podkład pod panele ma za zadanie głównie niwelować drobne nierówności podłoża i jako taki w tej funkcji sprawdza się bardzo dobrze. Producent zapewne nie przewidział stosowania tego materiału w modelarstwie :) i nie testował wpływu różnych metod klejenia i oklejania na to tworzywo. Nie testował też zmiany właściwości materiału pod wpływem działających na niego naprężeń. Faktem jest, że po czasie (o ile przeżyją :wink: ) modele wykonane z tego materiału są jakby "mniej sztywne". Czy jest to wpływ użytych do budowy klei czy efekt działających na model sił - nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek.3333.

 

Bez paniki.

Doświadczony kolega Motylasty to przewidział.

Wzmocnił kadłub TOTO-0 listwami 5x3 aby ogonek modelu po roku eksploatacji nie przypominał "miękkiej lisiej kity".

 

Początkujący RC

 

No tak - listewki wszystkie zastosowałem więc mogę spać spokojnie. Zwłaszcza , że mój "depron" był biały i może mieć trochę mniejsze tendencje do wiotczenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.