Skocz do zawartości

Czy dobrze podłączyłem zestaw FPV ? Bo śnieży. Sony , Immerson


max99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Mam kłopot-brak video z kamery na monitorze/śniezy.

 

Jakis czas temu kupiłem nadajnik FPV Immerson oraz odbiornik RC305. Do tego kamera Sony od innego sprzedawcy. 

Niestety jest problem bo ekran monitora śnieży jak na foto ( przez około 1,5 sek po czym nastepuje niebieski ekran przez podobny czas....i tak w kółko).

Zasilania: odbiornik 12v z żelowca, nadajnik z pakietu 3S naladowany do pełna. Na płytce kamery jest +12v wiec napiecie mam ok.

Sprawdzałem na wszystkich czestotliwosciach i efekt śnieżenia jest tylko na dwóch kanalach. Na reszcie jest tylko niebieski ekran.

Kamera spieta z joystickiem do OSD czy nie...bez różnicy.

Zastanawia mnie tylko wlutowanie kabli ( czarny, czerwony i żółty) na plytce kamery. Masa (czarny) jest zlutowany do oczka na rogu a nie widze czy dalej idzie jakies polaczenia sciezkami na płytce. Na ostatnim foto widac to oczko w lewym dolnym rogu plytki. Sprzedajacy pisze mi, że kamera dzialala.

 

To moj pierwszy FPV... rozumiecie. Bład moze byc banalny.

 

Doradzicie cos?

 

IMG_20210601_133618.jpg

IMG_20210601_133655.jpg

IMG_20210601_134118.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zasilanie ma tylko odbiornik z monitorem ( sa na jednym zasilaniu z żelowca 12v) to ekran jest caly czas niebieski.

Gdy podpinam napiecie do nadajnika (kamera ciagnie zasilanie poprzez nadajnik czyli kablem czarnym i czerwonym?) to natychmiast  zaczyna sie ten cykl snieży/niebieski ekran.

 

Kanaly...hmmm,  cztery przelaczniki oznaczone 1,2,3,4 w nadajniku i odbiorniku. Raczej to dobrze ustawiam ( podpatrzylem dla pewnosci na filmie z you tube bo moze byc odwrotnie 1,2,3,4 czy chocby oznaczenie polozenia przelacznika moze byc mylace i mozna ustawic dokladnie odwrotnie)

 

Kanaly mam ustawione tak, jak na foto:

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz znaleźć instrukcje nadajnika i odbiornika, ustawić przełączniki na tą samą częstotliwość (mogą się różnić ustawienie przełączników).

Kamera jest wpięta zasilaniem do nadajnika wideo a on ma wyjście 5V - te kamery płytkowe sony zasila się 12V

 

Mogą się nie dogadać bo nie maja wspólnych częstotliwości niestety

RC305.png

IMMRC.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a2j, wygląda na to, że trafiles w 10 i to dwa razy.

 

Nadajnik i odbiornik kupilem od tej samej osoby jako zestwaw. Ech, ewidentnie nie maja wspolnej czestotliwosci.

Kamera. Faktycznie nadajnik ma wyjscie 5V a na plytce kamery jest 12v. Watpie zeby szla na 5 V...

Czyli mam 3 elementy i żaden nie pasuje do ukladanki.

 

Ma ktos kamere na 5V do sprzedania? :)

I odbiornik z pasujaca czetotliwoscia? :)

Bo nadajnika zdecydowanie nie pozbede sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie na zakup innego odbiornika-tego:  https://www.olx.pl/d/oferta/odbiornik-fpv-rc832-plus-CID767-IDJKexf.html

 

Powinno dzialac? Niby pokrywa sie kilka czestotliwosci:  FR4 or(F) 5740M 5760M 5780M 5800M 5820M 5840M 5860M 5880M

PDF ze szczegolami-trzecia strona:  https://robu.in/wp-content/uploads/2018/01/DATASHEET-RC832Robu.in_.pdf

 

p.s. madrian, czy mozesz podeslac link do tego stabilizatora napięcia na 12 V  ?  

 

 

EDIT:

Kupiłem odbiornik RC832 Plus.

Niestety nadal nie ma obrazu. Kanaly na ktorych powinien byc sa niebieskie. Kamere Sony podpinam pod pakiet 3S naladowany do rownych 12V. Sygnal video z kamery ( żółty kabel) wpinam w nadajnik.

Podpowiedzcie cos....  nie mam pomyslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.