Skocz do zawartości

Spotkanie z Balladą. Roland CII, czyli Wrocławska lokomotywa cz.2


Grzechu113
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w kolejnym cyklu o maszynach z problemami.

Ballada głosi, że Rolada nie lata. Kogo się nie pytałem, potwierdził tą obiegową opinię. Jednocześnie wielu żywiło nadzieje na ulotnienie tego wspaniałego historycznego samolotu. Z opisu konstrukcji wynika , że oryginał też miał D9823142-D73A-4BCA-AF88-1CA2DA121554.jpeg.b519de22a7f795adbca71b824eb4c63e.jpegproblemy z lataniem. Drążąc temat wpadło mi w oko to zdjęcie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka! Dlaczego ostatni samolot ma inne usterzenie ogonowe?

Okazuje się , że ostatnie egzemplarze były produkowane we Wrocławiu. W fabryce Linke -Hofmana (tego od lokomotyw i R1). Tam to fachowcy powiększyli mu usterzenie ogonowe. Ten fakt tchnął we mnie nadzieję.

4D731184-CA55-4B68-AC0D-4CB23DA7FEC6.jpeg

Dzięki doświadczeniu z Flohem , Lokomotywą i ostatnim Armadillo, postanowiłem podjąć rękawicę.

Podumałem, ciachnąłem pianki ale wykonanie praktyczne oddałem Piotrkowi. Będzie to swoisty test mojego warsztatu. Takie coś wysłałem w paczce a czy spełni pokładane nadzieje? Zobaczmy... Oddaję głos koledze?

F3838A4A-613D-408B-AD84-2E7EBC2C6B97.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.