Skocz do zawartości

Spitfire 2021


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Film z modelu !

Muszę jeszcze potrenować samo lądowanie , bo nie zawsze mi wychodzi i wczoraj na koniec zaliczyłem przy drugim lądowaniu orła.

Ogólnie brakuje mi trochę miejsca albo stoję w złym miejscu.

Mam do dyspozycji około 80m, ale zależy też z której strony wieje wiatr.

Jak z północy to wtedy schodzę z południa na północ, a jak z południa to wtedy z północy na południe.

Akurat wczoraj wiał tak, że schodziłem do lądowania z północnego zachodu na południowy wschód. Czyli musiałem zrobić nawrót nad wioską.

A po czym zniżać lot nad budynkami i dlatego mam za duża prędkość przy przyziemieniu i model albo się odbije albo fiknie orła.

W przeciwnym razie kończy się pas i dalej jest bruzda , krzaczory (maliny) i stawek. fajnie jak by było 50m więcej, albo bez drzew i zabudowań wtedy mógłbym niżej kołować i wolniej lecieć...

A tak przez tego orła model trafia na serwis, ponieważ spadł na plecy przy drugim wylądowaniu i ułamała się antenka, kamera wyłamała maskę silnika bo przejęła cały ciężar modelu przez co się wyłączyła bo akurat uderzenie trafiło na włącznik. Z tego powodu film nie został zapisany do końca i urywa się w momencie przed fikołkiem, a sam plik zostaje zapisany z problemem, ponieważ nie można go otworzyć w większości odtwarzaczy. Konieczne było konwertownie do AVI , ale też nie każdy konwerter sobie poradził z tym plikiem, ale udało mi się znaleźć taki co podołał, a sam film stracił trochę na jakości...

Kamera nagrywa w 5 minutowych zapisach, a tych plików jest 4 więc lot trwał około 15 min. nie licząc przygotowania.

Będę jeszcze prawdopodobnie zmieniać główna płozę ślizgową z 4mm na 5mm, dlatego że jest za słaba i za mocno się ugina. Może mieć wpływ na wywrotki, ale raczej za duża prędkość samego ślizgu. Jak bym miał więcej przestrzeni to dłużej bym trzymał model w powietrzu aby wytracił szybkość szybując tuż nad ziemią, a tak muszę dusić do ziemi bo kończy się pas co widać na filmie około 10:02 s. Drugie podejście to w ogóle nie udane, sami widzicie jak zbliża się niebezpiecznie szybko do końca lądowiska i dlatego wywrotka. Mogłem jeszcze dać gaz do dechy tak jak ostatnio BF109 i spróbować drugi raz ale już buzer dawał alarm że na celi jest 3,6V.

Nie wiem jeszcze skąd pochodzi te brzęczenie w nagraniu? To działanie serw czy jakieś zakłócenia, co to takiego bo kiepsko się film ogląda z dźwiękiem...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zacząłem robić nową płozę ślizgową z drutu stalowego 5mm... Tak się zastanawiałem nad podwoziem ale nie ma sensu, w takim terenie to nawet jak uda się gładko usiąść to bryły , kamienie i dołki zrobią swoje.

Poprzednia płoza drut 4mm z atrapą wlotu powietrza i wkrętami do zamocowania waży 86g.

Mam do dyspozycji 64g , wiec o wagę się nie martwię. Jak płoza będzie ważyć trochę więcej to mogę zmniejszyć dociążenie dziobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne, ze to lata !

 

Jednak psuje cały wygląd samolotu i istnieje tylko jako ciekawostka i opcja... która u mnie nie znajdzie miejsca na realizację.

Wyglądają zbyt masywnie.

 

Jak bym miał już iść w tym kierunku to wybrałbym i zrobił model Grumman Goose G44 albo G21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczorajsze latanie ! Pogoda dopisała ale jak zwykle do godziny 12:00 cisza a po południu zerwał się leki wiatr i cały lot dość nerwowy, ale ładnie wszystko się udało.

Wklejam zdjęcia a już za chwilę film na Youtube !

Można zobaczyć gdzie znajduje się kamera co nie wpływa na SC, jak i zabezpieczenia do lądowania w trudnym terenie.

 

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

Film na YouTube dla zainteresowanych.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.