Skocz do zawartości

Spitfire 2021


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spitfire gotowy do kolejnego lotu.

IMG_20210820_182826.jpg

Piękne dziś wystartował i pięknie wylądował... muszę film wrzucić do sieci, ale już nie dziś.

W starcie pomagał Krzysztof , normalnie bajka jak pięknie wystartował.

A ostatnio jak sam puszczałem to myślałem że już będzie ziemia ? w pewnym momencie ale dałem gaz do dechy i udało się.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla forum wstawiam film z 3 lotu mojego nowego spitfire 2021 !

Obecnie maszyna czeka na odpowiednią pogodę !

Trochę dodałem do wagi modelu, która zbliża się do 2100g.

Dziś może odbędzie się oficjalne ważenie ?

W ostatnim locie musiałem dołożyć 25g do przedniej przegrody w kadłubie, żeby samolot się wyważył.

Zamierzam kupić pakiet 5000mAh to obędzie się bez zbędnego balastu. Ale to dodatkowe około 100g.

Obecnie pakiet na którym latam 3s 4000mAh waży jakieś 300g, a 5 tysiaków to waga około 400g.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mirolek napisał:

Model bardzo dobrze się prezentuje i poprawnie lata choć moim  zdaniem trzeba coś jeszcze poprawić Mam wrażenie, że wciąż go podtrzymujesz na SW i dlatego model lekko pompuje.

Albo to niepoprawne trymowanie albo lekkie przeważnie na nos.

 

ms

To nie pompowanie tylko zwalniałem modelem do tego momentu aż dygał...z wyłączonym silnikiem, po czym gaz do dechy i drugie kolo! jak na filmie. Wszystko po to aby wyczuć maszynę. SC mam tak ustawione, że po starcie idzie lekko do góry, co można trymerem wyrównać.

Na pakiecie 3s 4000mAh nie da się go wyważyć bez dodatkowych 25g, które dokładam na dziób.

Ale jak kupie pakiecik 5000mAh to już da rade i wtedy jak już opanuję model to ustawię SC aby nie zadzierał nosa do góry, ale to potrzeba kilka prób aby dokładnie dobrać położenie pakietu. Model jest dość czuły na ster wysokości, ale jeszcze nie czas aby wprowadzić jakieś ograniczenia wychyleń.

Co ja tu mogę napisać więcej, jak dopiero trzy razy modelem latałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Do mojego Spitfire z 2021 roku kupiłem sobie dziś pakiecik GENS ACE 3S 11.1V 5000mAh 50C XT60, waga 374g.

Nie wiem czy się śmiać czy płakać, ale nie jest to tanie hobby !!!

 

Waga samego akumulatora jest OK i model będzie się dobrze wyważać bez dodatkowego obciążenia.

Czekać na pogodę, chęci i zobaczymy na co stać nowy sprzęt.

 

Do tego modelu zamówiłem jeszcze na aliexpress nadajnik TS832 i drugi o zwiększonej mocy 2000MW do testów i zabawy aby latanie nie było takie nudne.

Oczywiście z kamera 1000TLV też z aliexpress za małe grosze 44,64zł.

Centrum dowodzenia pozostaje od FPV 01 do którego na przemian będę się podłączać pod RC832 w zależności którym modelem będę latać.

Mam tez nową kamerę RunCam 2 4K , ale na razie boję się jej dotykać ?

Najchętniej to bym przekazał jakiejś firmie co ma doświadczenie z takimi urządzeniami, ponieważ po prywatnej rozmowie z informatykiem wywnioskowałem, że muszę kupić nowy komputer z aktualnym systemem operacyjnym ? ?

Mam w nim wbudowany czytnik kart , ale działa jak działa , tak jakby chciał a nie mógł. Tak samo jak CD-ROM działa jak ma ochotę , a jak nie to nie.

Zamierzam uzbroić model i zrobić któregoś dnia pokazy we wiosce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mocujecie w swoich modelach swoje nadajniki RX8 ???

 

Te czułki się przykleja do modelu na zewnątrz ???

Jest jakieś zalecenie ? Mają być równolegle , oddalone jak najdalej od siebie ?

Żeby zaraz nie było , ze źle zamocowałem i samolot poleci....sobie hej !

obraz.png.f6865540faa3565d09ab2ff0bee1af5a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza

Nie ma ludzi na forum ?

 

Jak odwrócić bieg lotek w Taraniss 2019 plus?

Podpiełem się pod spitfire i wszystkie serwa chodzą nie w tą stronę ??

Lotki , kierunek

Wysokość i silnik jest ok.

 

 

 

Mam nowy sprzęt ? 

To pakiecik ?

Pisało że będzie ważyć 370....g ale to chyba z opakowaniem.

U mnie waży 353g.

To o 70g więcej niż poprzedni 4000mAh.

Więc model powinien wyważyć się bez dodatkowego obciążenia.

 

 

 

 

 

IMG_20210907_185205.jpg

IMG_20210907_163950.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Atomizer napisał:

Jak mocujecie w swoich modelach swoje nadajniki RX8 ???

 

Te czułki się przykleja do modelu na zewnątrz ???

Jest jakieś zalecenie ? Mają być równolegle , oddalone jak najdalej od siebie ?

Żeby zaraz nie było , ze źle zamocowałem i samolot poleci....sobie hej !

 

Polecam przejrzeć na przykład to: http://zrobsobiedrona.blogspot.com/2014/11/krok-11-dobor-i-rozmieszczanie-anten.html
W skrócie 90 stopni w stosunku do siebie (głównie chodzi o te plastikowe koncówki które są tutaj włąściwą anteną). Aczkolwiek w modelu samolotu można pokusić się o ustawienie drugiej antenki niekoniecznie w 100% poziomo.

Może być wewnątrz modelu, o ile nie jest węglowy czy pokryty czymś metalicznym i w miarę daleko od elektroniki czyli ogólnie standardowo bo w końcu to zwyczajne anteny jak każde inne :).

Inna sprawa, że nawet przy dość niehlujnym ułożeniu na spokojnie w zasięgu wzroku się polata i zasięg będzie okej - oczywiście nie zalecam :).

 

Co do odwracania działania serw, ja w INPUTS daję wagę na minus i tyle :).

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ?

 

Dziś już nie ma sił ?

Jutro będę dalej walczyć...

Tylko nie wiem czy uda im się wygrać z czasem i wszystko ogarnąć do wieczora. Bo nam zamiar polatać.

Model już wyważony na nowym pakiecie, ale niestety musiałem dołożyć 40g ?

Wzmacniałem kadłub i gdzieś się wagi rozjechały. Za dużo kleju poszło na tył.

Teraz gotówy do lotu waży 2150g.

A tu wkręciłem 40g śrubę ?

IMG_20210907_202022.jpg

I tak można serwisować cały czas swoją zabawkę ?

Silnik, który ma już dość długą historię i dwa modele za sobą, sześć jak nie więcej kraks ??? upomina o nowe łożyska, które czekają cierpliwe, a w miarę tanio kupiłem w sklepie internetowym.

Ale muszę napisać że to dość mocny silnik ?

 

IMG_20210907_213600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila przed ostatecznym wyważeniem i lotem na nowym pakiecie i nowym radiu Taranis. 

Piszę drugi raz z telefonu bo pierwszy mi poszedł w kosmos więc tylko tyle.

Były problemy jak zwykle ale ładnie wylądowałem.

Jutro opisze dokładnie co o jak ...

Zdenerwowałem się i kupuję porządną kamerę! Nagrywałem film telefonem ale widać praktycznie tylko niebo bo jak zwykle źle sobie zamocowałem na głowie. Kolega jeszcze nagrywał... muszę zobaczyć taśmę ?

IMG_20210908_184805.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam cały film z sobotniego air-show !

 

Model spitfire z nowymi ustawieniami po przedostatnim locie, między innymi wymieniłem śrubę 40g na śrubę 64g z łbem półokrągłym jakby to miało jakieś znaczenie... ha ha ? poprzednia miała sześciokątny. Spokojnie mógłbym dać 100g dodatkowo na dziób , bo musiałem w pierwszej fazie lekko wytrymować ster wysokości bo model zadzierał do góry.

 

Pierwszy lot na Taranis, to się męczyłem ponieważ źle wytrymowałem lotki i cały czas model wykręcało w lewą stronę ! Ja się zastanawiałem co jest z modelem, że tak go ciągnie w lewo! Na starym radiu było OK. Dopiero po wylądowanie zobaczyłem , że nie w tą stronę trymowałem lotki i były dość mocno wychylone... ha ha

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowanie do dzisiejszego lotu !

IMG_20210915_183504.jpg

IMG_20210915_183523.jpg

Po ciężkiej walce w końcu udało się wznowić działanie kamery Bullet HD 3 mini ! Ale musiałem cztery karty micro SD formatować na różne sposoby i dopiero dziś załapała !

No i jest filmy ze spitfire !!!

Który jutro będzie dostępny na YouTube.

IMG_20210915_193511.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.