Skocz do zawartości

Mig-29M Super Fulcrum


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu wspaniałego modelu samolotu. Jak ktoś grał w grę na Atari lub Amiga to będzie wiedział lepiej i znał ten samolot. Na strychu leży jeszcze opakowanie po tej grze... Modelu jeszcze nie malowałem ale wiadomo jak będzie wyglądać. 

Zastanawiałem się gdzie zamieścić temat ! Modele średniej wielkości, czy mini modele. W opisie podane umownie do 100g. No budując ten model miałem takie też założenie, żeby waga nie przekroczyła tej bariery. No, ale niestety nie udało się! Co prawda pusty model waży poniżej 100g to jednak do lotu wyszło dokładnie 123g. Okazało się, że pianka nie jest taka lekka jak myślałem. Z podkładów pod panele wyszło by trochę lżej. Nie korzystałem z jakiś specjalnych planów, a sam model uprościłem sobie żeby było łatwo wykonać.

Tak w ogóle jest to przygotowanie pola do budowy czegoś większego z dziedziny odrzutowców.

Podoba mi się to w tych modelach że można ładować praktycznie wszędzie nie martwiąc się, że złamie się śmigło itp.

IMG_20210729_220746.jpg

IMG_20210729_215516.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc...?

Mam nagrany drugi lot Miga...

Pierwszy był krótki, bo około 1 min. przez przypadek ? 

Miały być tylko próby szybowania, ale włączyłem silnik i model wyniosło poza obszar bezpieczny wysokiej trawy na rżysko... Więc dałem gaz do dechy aby uniknąć twardego upadku i poleciałem na drugie koło do lądowania... Kółek zrobiłem więcej skoro model lata ?

Wylądowałem w trawie, szybko poszedłem po telefon i za chwilę drugi lot który nagrałem.

Model waży dokładnie 123g.

Zasilany parkietem Dualsky 250mAh, 30C, 7,4V.

Silnik 1504 2700KV 2-3s ciąg maksymalny 135g. 

Regulator 10A 2-3 BEC 2A.

Śmigło 5x5E.

Model z pianki Graupner Vector 2,5 i 1,5mm grubości.

Serwa lekkie około 3,5g ale nie mogę znaleźć gdzie kupowałem..

Dwa serwa w modelu, wysokość i lotki.

Wzmocnienie skrzydła balsa.

Ogólnie pianka jest dość wytrzymała i elastyczna.

Dziub i kabinka pilota wystrugana ze styropianu.

W pierwszej próbie szybowania swobodnego model zarył ostro w ziemię i lekko uszkodziła się kabinka pilota.

Wyważenie teoretycznie okazało się błędne. Musiałem przesunąć maksymalnie do tyłu pakiet i wytrymowac wysokość ponieważ nie mogłem dalej przesunąć pakietu bo przyklejony rzep się kończył... wymagało to ponownego klejenia a nie było już na to czasu.

Drugi lot trwał dokładnie 2 minuty i 45sekund . Nie wiem ile dokładnie pierwszy lot... A i trzeba dodać też wczorajsze testy czy wszystko działa. I to wszystko na jednym ładowaniu baterii. Więc model powinien na tym pakiecie latać od 3 do 4 minut.

Mam jeszcze pakiet Dualsky 300mAh do ATR mini ale i waga 5 g wieksza.

Ogólnie na 2s brakowało mi trochę mocy ale model jak nabrał prędkości to zasuwał dobrze.

Pora kupić farby w sprayu i pomalować model ?

04.jpg

02.jpg

06.jpg

07.jpg

09.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekać cierpliwie ?

 

Wczoraj już na koniec dnia, z bolącą ręką po użądleniu z nowymi ustawieniami model lata przyzwoicie.

Środek ciężkości wyszedł daleko dalej w stronę ogona maszyny, aby ster wysokości pozostał w poziomie a sam model leciał poziomo.

A gdzieś podpatrzyłem na forum SC no ale wiadomo , że budowa modelu to indywidualna sprawa.

Wczoraj zrobiłem nawet beczkę ?

Film z dnia oblotu Mig-29M Super Fulcrum

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli maluję model...podoba mi się malowanie Mig 29A Fulcrum bardziej na zielono niż na błękitnie. i chyba tak zostanie ?

22 godziny temu, robertus napisał:

W moim małym i dużym MiG-29 stery płytowe były ustawione nieco do góry. Wtedy model latał dobrze w poziomie normalnie i na plecach.

image.png.ca830f908fd9c9e48bebd285452fd049.png

 

 

I co ? nie udało się tego tak ustawić aby stery poziome były równo w poziomie ? Przesunąć pakiet np. Jak model szybuje z wyłączonym silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym locie były podobnie, ale przesuwałem pakiet do tyłu ze trzy razy ! Do tego momentu do póki będzie dobrze szybować, a jak zacznie zadzierać nosa do góry to stop i poprawka. Na ta chwilę mam lekko uniesione do góry stery, ale przy najbliższej okazji cofnę jeszcze pakiecik o 1cm i zobaczę o co tu chodzi.

Nie ma co dużo pisać, podobają mi się myśliwce. Kolejny będzie albo F-22, F-16, F-15, Mirage ... ale jest wybór !

100g model jak buchnie w zarośla to nie ma nawet rysy, można siadać na ziemi, gdzie się tylko podoba.

Takiego rozmiaru modele można robić z jeszcze bardziej cienkich pianek. 1mm, 0,5mm. Ja kupiłem w ciemno 1,5mm i 2,5mm aby się zapoznać z materiałem.

Następny jak będę robić to od góry pokryje 0,5mm pianka to zyskam parę gram wagi. No i na pewno poszukam trochę mocniejszy silniczek, może jakiś emax, redox, dualsky eco... waga do około 20g.

Zamówię sobie piankę 1 i 0,5mm i zobaczymy.

Ale to temat raczej na zimowe wieczory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej już na pewno nie będzie wyglądać ?

Jak coś ma mi się nie udać to malowanie farbą z puszki. Lewa ręka cała zielona, farby więcej w powietrzu niż na modelu, cały strych zapylony...

 

Ogólnie kiepskie obie farby. Kupiłem dwa rodzaje zielonej, szarej i czerwonej.

Jedną z nich nie dało się położyć ciężkiej warstwy. Więc odpadła. Druga ładnie kładzie cieniutką warstwę ale długo schnie i klei się dość długo powierzchnia. Utwardzanie około 2-3 dni. 

Za to ta pierwsza szybko wysychała i po godzinie już można było dotykać i się nic kleiło tak jak w przypadku tej drugiej którą malowałem model.

Nie będę robić reklamy dlatego nie piszę co to za producenci...?

Jedno co jest dobre to to że ta pianka Graupner przyjmuje dobrze farby i nie znika tak jak styropian w kontakcie z uniwersalną zawierająca aceton lub inne chemie.

IMG_20210808_215453.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.