Skocz do zawartości

Extra 300 z Extreme flight


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 224
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

witam

ja zakupilem ten zestaw to przerobki na spaliniaka, w zestawie jest loze, elementy wzmacniajace ze sklejki (idealnie dopasowane do budy) sruby, i zbiornik na paliwo. Cena 50 zl , takze oplaca sie :)

 

co do zabezpieczenia przed paliwem to jeszcze trzeba zabezpieczyc czesc w wyciaganej kabince....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wzmacniałem windy/domku/łoza czy jak kto woli pod silnik żarowy, mimo ze 4takt 17ccm naprawde to było stabilne i pewne.

Za to KONIECZNIE trzeba to zabezpieczyc przed paliwem (np okleic folią) bo spaliny wlatywały do środka modelu a samo łoże było przesiagnietę paliwem przez co faktycznie mogłoby sie rozlecieć po czasie gdyż przesiąknięte drewno i klej traci swoja wytrzymałosc od oleju zawartego w paliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko dlaczego do modelu o rozp. 1,5m dajecie takie drogie i ciężkie wyposażenie ,jakieś boxy zasilania cyfrowe serwa ,ciężkie silniki ,pytam po co.

Ja ma w akrobacie 3d o rozp.1,75 wszystko w standardzie i waga wychodzi na 3,2 kg , Saito 100 wyciąga go z zawisu bez problemu, myślę że Radek może potwierdzić jeździ do nas na lotnisko (model jest Designed by WCH).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyyyyyyyy ciezkie ???? serwo moje 1 wazy 32g, jakie bys zastosowal Twoim zdaniem ?? powerbox ciezki ?? 15g + aku , dzieki temu powerbox-i 2x li-pol 1500mAh = 85g czyli razem z powerbox-m 100g, ciezki silnik ?? 512g (1,5HP) ktory proponujesz zamiast niego :)

 

drogie ?? pojecie wzgledne, sam model nie nalezy do tanich jak juz idziemy w ta strone, jezeli chcemy zachowac jakosc calego zestawu no to nie mozemy kupowac tanszych podzespolow.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko dlaczego do modelu o rozp. 1,5m dajecie takie drogie i ciężkie wyposażenie ,jakieś boxy zasilania cyfrowe serwa ,ciężkie silniki ,pytam po co.

 

Drogie nie musi byc nawet jak serwa sa cyfrowe, a juz tym bardziej nie musza byc cięzsze!

Własnie zakupiłem do extry EF 1,5m cyfrowe serwa firmy Power HD 1810MG 3,9kg/0.13s/15,8g w cenie tylko 78zł przekładnia metal/plastik.

 

Dla porównania HS85 które mam zamontowane na stateczniku poziomym 3.0kg/0,16s/21,8g 89zł plastik i w metalu 108zł

 

Wiec mamy tansze serwo, mocniejsze, lżejsze, stabilniejsze tryby no i cyfrowe, pierwsze testy wychodza dobrze serwa stoja jak zabetonowane i chyba juz przechodze na PH 1810 zamiast HS85.

 

No a co do elektroniki, to warto do takiego 1,5m modelu dołozyc malutki pakiet (nawet taki 500mah) plus manager zasilania 12g bo to ratuje model !!! juz dzieki takiemu zestawieniu uratowałem kilka razy modele. A najlepszym prezentem było uratowanie nowego modelu gdy padł nowiutki pakiecik po 3 ładowaniach (jedna cela nagle miała dużo nizsze napięcie i pakiet przy obciazeniu w locie siadał do około 3,5V) i pomysleć że wbijałem sobie do głowy, że nie warto zakładac managera bo mam nowy pakiet, przejechałbym sie jak młody...

 

Moje 9letnie doswiadczenie pokazało ze manager czy też powerbox w duzy modelu ratuje model i nasz portfel !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj wymyśliłem pomysł na tą windę ;D Zastanawiałem się nad rozwiązaniem, czyli zaklejenie wszystkich dziur, zabezpieczenie przed metanolem czy olejem oraz chciałem troszeczkę to wzmocnić. Oczywiście cały czas myśląc o wadze....

 

Wymyśliłem !!

 

Dziury pozaklejam balsa 2mm, bo takiej grubości jest ta sklejka - trochę zabawy będzie :faja: ale za to nic się do środka nie dostanie.

A potem całość zalaminuje tkaniną 33 g/m2 zabezpieczając przed metanolem i olejem ;D oraz wzmacniając troszeczkę windę.

 

 

A co do menadżerów zasilania... Moglibyście podesłać linki do konkretnych urządzeń ??

 

Co prawda nie zastanawiałem się nad tym, ale DJDIT ma przekonywujące argumenty. Szczególnie że modelik nie jest tani i trochę pracy kosztuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do menadżerów zasilania... Moglibyście podesłać linki do konkretnych urządzeń ??

 

Manager zasilania MGM ACCUSW 4 mały, lekki idealnie nadający sie do małych modeli. To jest tak rozwiązane, że prąd jest cały czas brany tylko z głownego pakietu, drugi awaryjny jest nie uzywany podczas lotu, przełączy sie na niego tylko w przypadku spadku napiecia na aku głównym.

Pamietam kupowałem to w Mixmodel. Polecam wersję 4 bo ma sygnalizator dźwiekowy, nawet na silniku żarowym w locie słychac że lecisz na awaryjnym pakiecie (sprawdzone!)

Co do domku, zrobisz pancerną konstrukcję i znów waga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Boska manager zasilania :lol: w 1.5m Extrze zgadzam sie w 100% z Wieskiem odwiedzam często lotnisko w Rybniku i tam faktycznie ludzie lataja na normalnym sprzęcie serwa standarty bez ceregieli prosto i skutecznie a przede wszystkim lekko.Im więcej badziewia w modelu tym wieksze prawdopodobienstwo, że coś padnie. Jesli lata się na dobrym fimowym pakiecie i ładuje go małym pradem to prawdopodbienstwo awarii jest znikome prędzie trafi mnie piorun niz pakiet szlag trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

napisz prosze jakiej pojemnosci, napieciu i WADZE maja Twoi znajomi akumulatory na tym lotnisku. Ja powiem ze moje maja pojemnosc 1500mAh napiecie aku na wyjsciu 5,5V, waga dzieki power-manager razem z nim ------> 100g <-------

 

ja uwazam ze moj zestawik jest nadal lekki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pakiecik 500mah plus manager daje 60g dodatkowej wagi więc mało wyczuwalna róznica warta poswiecenia dla bezpieczeństwa AMEN. Niech o swoim bezpieczeństwie i modeli piloci zadecyduja sami.

 

Czekam na jakas recenzje!

 

Słowny jestem to i jakies trzy skromne słowa napiszę, kilka gramów do przodu do tego stabilniej i szybciej niz było. Zrobiłem to w moim wątku z extrą co by nie robic bałaganu.

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=9653&postdays=0&postorder=asc&start=75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

z instrukcji wynika co innego. latam tak no i nic sie nie dzieje, radiator jest letni po locie:

 

Digi-Switch

from PowerBox Systems

 

The smallest combined electronic switch / linear regulator system for modelling !

 

Electronic switch, operated using a sensor button

Linear IC-controlled voltage regulator

Multi-colour LED for monitoring Li-Po battery voltage

Low voltage detection

Input voltage 8.40 Volts ( 2 Li- Po cells )

Output voltage 5.50 Volts ( equates to charged 4-cell NC battery )

Regulator capacity approx. 3 -5 A ( dependent upon available cooling )

Weight only 15 grammes

Applications:

 

Small to medium-sized model aircraft with up to 6 servos

F3A models

Model gliders with up to 10 servos ( or more, according to servo size )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.