Skocz do zawartości

Extra 300 z Extreme flight


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

RRS, zarówno ten niezależnie działający, jak i te w PowerBox Royal i PowerBox Champion funkcjonują z każdym z wymienionych w instrukcji systemów nadawczych nie powodując ograniczeń parametrów transmisji.

Takie otrzymałem zapewnienie od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 224
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam kolegę -posiadam taki model (żółto niebieski) i latam model lata bajecznie ja mam silnik Saito 72 GK :-) i na brak mocy nie narzekam z podrzażaniem pokładowym zasilanie Lipol 1900 7,2 kołpak aluminiowy wyszła do lotu 2,66 :-).jak bym mógł coś pomóc to wal z pytaniami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Dzisiaj stalo sie to co pewnie juz dawno powinno...... a mianowicie wyrwane podwozie. Czy ktos z was przechodzil juz ten problem w tym modelu i ma jakis patent na wzmocnienie (foto) ?????? Jezeli tak to poprosze. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowiłem odrazu wzmocnić podwozie, nie czekając aż się samo wyrwie. wylaminowałem od wewnątrz wszystkie miejsca które według mnie były za słabe, dodatkowo wszystkie łączenia poprawiłem żywicą, bo te fabryczne klejenia niezbyt trwało wyglądały. Jak na razie podwozie wytrzymuje. Miało już pare twardszych lądowań i sprawuje się dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kobe24la mógłbyś podesłać fotki Twojego wzmocnienia podwozia od wewnętrznej strony kadłuba ??

 

Będę dźwięczny :D Sam myślałem już nad tym, ale chciałbym to zobaczyć.

 

Dodatkowo przyznam się, że Meloow miał racje kilka postów wyżej, twierdząc że samolocik skończę składać po wakacjach :oops: Pomylił się niewiele, bo już za pierwszą wypłatę planuje zakupić Saito 82 :D

 

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z faktu że lubię wiedzieć w danym temacie więcej zawczasu (co pokazało życie i kilka wypadków :devil: ) chciałem spytać o te menadżery zasilania. Myślę nad wymianą akumulatorów Ni-MH na Li-pol'ki z pakietem zabezpieczającym, ale nie wiem jakiego menadżera użyć :? Możecie koledzy coś podpowiedzieć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć, to chwilowo nie mam czym ich zrobić :( Ale wzmocniłem mniej więcej tak:

- miejsce gdzie jest przykręcane podwozie wylaminowałem cienką tkaniną szklaną

- w środku kadłuba wszystkie fabryczne łączenia zostały poprawione żywicą, zaimpregnowałem też żywicą elementy balsowe.

- dodatkowo tą nieszczęsną mocno wyażurowaną wręge do której jest mocowane podwozie także wzmocniłem paskami tkaniny.

Jak narazie podwozie trzyma się bez problemów, a było pare mocniejszych lądować :D

Oczywiście można też było wzmocnić podwozie tak jak DJDIT pokazuje, ale nie chciałem demolować nowiutkiego modelu.

 

A co do menedżera zasilania, to ja zastosowałem taki http://modelflyrc.com.pl/product_info.php?products_id=1150 do tego akumulator Li-Pol 3E Model 1200mh. Regulator posiada dublowane kable zasilania, wskaźnik naładowania pakietu.Całość waży niecałe 90g, a z tego co pamiętam pakiet Ni-MH ważył ponad 150gram, więc sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po diabła Ci manager kup jednego lipola 1200mah z regulatorem napiecia i masz 20 lotów na jednym ładowaniu a lipol nie pada tak jak nimh czy nicd więc jeden dobry pakiet starczy

 

Ja uzywam regulatora z nastika firmy Dualsky i jestem zadowolony http://www.nastik.pl/regulator-napiecia-vr5l-liniowy-p-1402.html do tego dedykowany pakiet odbiornika http://www.nastik.pl/pakiet-lipol-1500mah-2s1p-balanser-p-952.html mam 3 serwa HS 635 jedno mocne HS 5625MG cyfrowe i jedno HS 81 do gazu 20 lotów spokojnie mozna zrobic oczywiscie wszystko zalezy od wielkosci sterów wychylen i sposobu latania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden lipol nie oznacza jednej celi tylko jeden pakiet.

 

Aaa, chyba że tak... to oznacza.

 

Przecież to juz wynikało z postu wyżej że chodzi o jeden pakiet składający się z 2 cel nawet podałem link do takiego pakietu, więc powinno być wszystko jasne oczywista sprawa że nikt nie zasili odbiornika jedna celą lipo do czego by był wtedy regulator o którym mowa? chyba takich magików nie ma na tym forum co by latali na 4,2V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.