Skocz do zawartości

Extra 300 z Extreme flight


Rekomendowane odpowiedzi

Moja Extra poleciała wczoraj. Waga do lotu z paliwem 2750. Silnik OS 70 Surpass II ze smiglem 14x4 W APC.

 

Wrażenia - wychylenia masakra. Ścianę robi cudownie, harrier tak samo. Rollrate potężny, żyletka bezproblemowa, można z niej spokojnie wyjść do świecy.

 

Ale:

 

Silnik jest za słaby. Ciągnie model w górę ale leniwie. Brakuje mu zapasu mocy do szybkiego wyrwania modelu w górę.

 

Co proponujecie?

Opcje następujące:

 

Zmiana śmigła z 14x4 W na inne (15x??)

Wymiana silnika na OS Max 55AX (będzie mocniejszy?)

Kombinowanie z paliwem (więcej nitro? teraz mam 10%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 224
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A ja mam problemy :?

 

Powiedzcie gdzie macie środek ciężkości do latania 3D ?? ja już doszedłem do połowy skrzydła ( 50 % głębokości od krawędzi natarcia) i wciąż mam problemy.

Co prawda, da się go opanować i zmusić do prostego lotu, ale po przesunięciu śc do tyłu to może się uspokoi :D ??

 

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpada nie uzyskasz większego ciągu na żadnym innym śmigle niz 14,5x4 cam prop ew bambula 14x4.W przedziale od 10-16 cali ze skokiem 4-5 uzyskuje się najwiekszy ciąg statyczny pow 5 model zacznie latac ze stałą szybkoscią bardziej pod F3A i zwiekszając skok bedziesz tracił na ciągu w pionie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tych smigieł nie kupisz są graupnery nylonowe 14x4 o identycznym profilu pół cala mniejsze w sklepie cyber fly. Te o których pisałem są weglowe leciutkie i ostre dostepne gdies tam :lol: ale nie u nas zresztą wszystko co dobre jest dostepne wszedzie tylko nie u nas :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.