Skocz do zawartości

Extra 300 z Extreme flight


Rekomendowane odpowiedzi

A co do gleby, dalej się będę upierał że nie zrobię

Tu już nie chodzi o rozbicie modelu, ale nawet przy idealnym lądowaniu na trawie podwozie szybko zgubisz starczy, że wjedziesz nawet w małą dziurę i tylko pstryknie cienki Chinski klocuszek.jak już chcesz na upartego latać na tym fabrycznym podwoziu to wywal te osłonki na koła przy wyrwaniu wejdą w skrzydła i narobią sporo strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 224
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mam ten sam problem z odkręcającym się śmigłem, nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale raz na trzy, cztery odpalenia śruba na wale popuszcza (strasznie wkurzające, co chwile odkręcać i przykręcać śmigło). Jakiś felerny ten kołpak. :evil:

Trzeba będzie zmienić na cuś lepszego :D Mam ochote na węglowy, ale ceny są zaporowe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem jakich kołpaków używacie ale ja w moich 4taktach zawsze stosowałem nakrętkę, nakrętkę kontrującą i dopiero nakrętkę do kołpaka, czasem był problem z długością wału więc jako nakrętkę kontrującą używałem tą od kołpaka i nigdy mi się śmigło nie odkręcało :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak latasz na trawie to prawdopodobieństwo urwania podwozia wynosi jakieś 90% :) Naprawiałem ostatnio podwozie w swoim Yaku 50e i widziałem jak to jest zrobione. To nie ma prawa wytrzymać, wyrwało dziurę w samej sklejce w miejscu nakrętek do podwozia. Lekkie zaczepienie i nie ma podwozia, szczególnie w modelu ważącym tyle co Twój.

Osłony na koła zdejmij zgodnie z radą, wyglądają ładnie w przeciwieństwie do dziur w skrzydle, które potrafią zrobić. Wiem to z doświadczenia z innego modelu (fun-fly), na szczęście skrzydło nie miało pokrycia balsowego, jedynie folia więc łata załatwiła sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.