Skocz do zawartości

Extra 300 z Extreme flight


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie składam Extrę i mam pytanie o dobór wyposażenia.

 

Lotki mam na serwach GWS Micro 2BB - wielkościowo jak 225MG, parametry:

# prędkość: 0.17sec/60st. (4.8V) lub 0.14sec/60st. (6.0V)

# moc: 5.4kg/4.8V lub 6.4kg/6V

 

Natomiast głowię się, co z ogonem. Poprzedni właściciel miał po jednym serwie na kierunek i wysokość. Ja mam dwa wolne 82MG i 635HB. Myslałem, żeby 82MG dać dwa na dwie połówki wysokości, natomiast kierunek na 635HB w systemie pull-pull. Albo jedno 82MG na wysokość i jedno na kierunek dadzą radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 224
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja mam na kierunku 635HB i z tego co pytałem to dość dobre rozwiązanie. Osobiście dałbym dwa HS 82 na wysokość i HS 635 na kierunek :D

 

Ale nie wiem czy te serwa micro na lotkach to dobry pomysł, choć parametry mają raczej wystarczające.

Jaki planujesz napęd ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin luz :D Extra 300 to Extra 300 warto pokazać kilka opcji żeby później ktoś widział alternatywy :D

 

Moja Extra jest skończona !! :jupi:

Jedyny problem to regulacja silnika z którą walczę cały czas, ale dzielnie :D Z miarę możliwości i pogody, bo coś zapowiadają burze :?

 

Jakby było ładnie jutro wieczorem chcę zrobić oblot :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, to będe tutaj śmiecił ;)

 

Za radą Krzyśka zmieniłem rozłożenie serw. GWS Micro 2BB z metalowymi trybami poszły na ogon, po jednym na kierunek i na wysokość. Musiałem zrobić ze sklejki redukcję, gdyż otwory po serwach były ciut za duże.

 

Jutro mam zamiar wpakować 82MG na lotki.

 

Silnik w łożu nie może być zamocowany bezpośrednio do wręgi silnikowej - zabraknie 5cm żeby wypuścić śmigło za owiewkę. W związku z tym zrobię 'domek' do którego dokręcę wręgę. I teraz pytanie - zrobić domek już ze skłonem w prawo? A jeśli tak, to ile? I, o ile rozumiem, jeśli zrobię skłon w prawo, to i sam silnik nie może być centralnie do wręgi przykręcony tylko lekko odchylony od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 4 takcie tak delikatne serwa mogą Ci sie rozsypac przy pierwszym odpaleniu tymbardziej, że model jest mały delikatny i nie ma co przejmowac tych drgań.Daję głowę,że te serwa nie pochodzą Ci długo.Mimo, że są to serwa MG nie zapominaj, że to dalej delikatne mikro serwa, a one snie są przystosowane na takie warunki dlatego wiekszosć modelarzy decyduje się na elektryfikacje aby zbic na serwach czego nie można robić na spalinie

 

Domek możesz zrobic z kątem chociaz mało prawdopodobne, że trafisz idealnie i trzeba będzie na 90% korygować, więc prosciej będzie zrobic na prosto i przymocowac łoże z odejsciem od osi, a kat ustawiać podkładkami takie sa moje przymyślenia a decyzja i tak należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajcie, a znajdziecie....

Proście, a będzie wam dane.....

 

Wczoraj, czyli 7 IX, oblatałem moja Merry :jupi: :rotfl: :jupi: :rotfl: :jupi: :rotfl: !!!!

W sumie zrobiłem 5 lotów po ok 5 min.

Fotki i zdjęcia będą, tylko nie są na moim aparacie, ale będą :D

 

Wnioski ?? Zabawka była warta KAŻDEGO grosza (a trochę tych groszy pochłonęła) !!

Lata po prostu bosko :D

 

Przy pierwszym locie nogi miałem jak z waty (Diabeł jest światkiem), trzęsły się jakby się miały zaraz rozpaść :devil: tz. adrenalinka...

 

Z lądowaniem nie ma najmniejszego problemu. Podwozie wzmocniłem jak poradził mi kobe24la i się trzyma, a chwilami było bum :rotfl:

 

Zaraz znów idę latać... ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, silniczek piedzi aż miło słuchać :mrgreen:

 

A złamane śmigła to pech który mnie prześladuje od początku mojego latania :rotfl: i Meloow bardzo dobrze to wie i może to potwierdzić.

Nad lądowaniem pracuje co lot ;D

 

Z resztą żyletę przez całe lotnisko zrobiłem już w drugim locie :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kochana Merry wyszła na 2700g do lotu i uważam że to bardzo fajny wynik :D Mdelik lata jak po sznureczku. Wczoraj nawet zacząłem się bawić i wykręciłem korkociąg płaski odwrócony :P Modelik zatoczył się aż było miło patrzeć, zastanawiałem się tylko czy silnik już zgasł czy zgaśnie za chwilę :mrgreen: ale wszystko było oki

 

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam ponownie jak na drugiej części meczu" :D

 

Na wstępie przepraszam na nie obecność, ale komp odmówił mi posłuszeństwa, a ja nie miałem za bardzo czasu, bo wciąż latałem moja Merry :rotfl:

 

Ale po koleji.....

Docieranie:

 

zdjcie0244l.jpg

 

zdjcie0245.jpg

 

A potem tragedia... brak doświadczenia i pomysłów zaniosłem Merry do Pana Cieślika, który siedzi w tym już jakieś 50 lat :D

4 i pół godz zabawy..... "ale tego się nie da zrobić :rotfl: "

 

Ktoś powiedział co dwie głowy to nie jedna.... i tak wspólnie wpadliśmy na pomysł który się sprawdził ;D

 

Pierwsze wyjście na latanie.....

zdjcie0263.jpg

 

Diabeł mi świadkiem, przy pierwszym locie nogi mi się trzęsły :devil:

Maszynka robi wrażenie w każdym momencie :jupi: Od kogoś kiedyś przeczytałem: "model wart każdej złotówki na niego wydanej" - potwierdzam, prawda ;D

 

Ale oblot trzeba opiś :faja:

 

zdjcie0252o.jpg

 

Później już było tylko gorzej..... :rotfl:

 

zdjcie0253.jpg

 

zdjcie0255.jpg

 

zdjcie0257i.jpg

 

zdjcie0259d.jpg

 

zdjcie0261e.jpg

 

 

Ale dzisiejszy efekt.........:

 

zdjcie0266.jpg

 

zdjcie0267.jpg

 

 

wkrótce możliwe wideo :faja:

peace :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.