Skocz do zawartości

FrSky Nowe Odbiorniki Serii TD


mar_io
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Może to kogoś zainteresuje, jest już w przedsprzedaży nowy odbiornik firmy Frsky. Informacja głownie do posiadaczy nowych nadajników tandemów. Pracuje jednocześnie na 2.4 jak i 900mhz. Cena około 90 dolarów. Do zamówienia m.in tutaj:

https://www.horusrc.com/en/frsky-2-4g-900m-tandem-dual-band-receiver-td-r18-receiver-with-18ch-ports-3094.html

 

trochę o samym wynalazku:

 

Dwuzakresowe odbiorniki Tandem różnią się od innych odbiorników FrSky 2,4 Ghz lub 900 Mhz, pracują jednocześnie na częstotliwościach 900 Mhz i 2,4 Ghz. Oznacza to, że odbiorniki Tandem zapewniają nie tylko sygnał o niskim opóźnieniu i kontrolę dalekiego zasięgu, ale także korzystają z podwyższonego poziomu wysokiej niezawodności i wydajności przeciwzakłóceniowej.

Odbiorniki serii Tandem wykorzystują konstrukcję potrójnej anteny, która zapewnia wielokierunkowy szeroki zasięg sygnału zdalnego. Antena 900 MHz to nowo zaprojektowana, niewielka obudowa, ale ma równoważną wysoką wydajność, jak w przypadku poprzednich anten 900 MHz.

Dane (związane z mocą i sygnałem) o nietypowym statusie podczas lotu mogą być rejestrowane przez odbiorniki Tandem za pomocą wbudowanego modułu czarnej skrzynki, a TD R18 może dodatkowo zapisywać kompletne i długoterminowe dane (dziennik danych Control & Flight Attitude, itp.) przez kartę SD przez moduł zewnętrzny. TD R18 zapewnia również gniazdo, które można wykorzystać do podłączenia panelu przełączników/panelu przełączników NFC, aby włączyć wbudowaną funkcję przełącznika zasilania.

Konfigurowalne 18 portów kanałów jest dużą cechą TD R18, każdy port kanału może być przypisany jako PWM, SBUS, FBUS lub S.Port. Dzięki protokołowi FBUS, odbiorniki z serii Tandem mogą otworzyć możliwość bezproblemowego parowania z wieloma urządzeniami telemetrycznymi (Neuron ESC, Advance Sensors itp.), a także uprościć konfigurację kompilacji.

 

 

  • Jednoczesna praca dwuzakresowego trybu TD
  • Potrójna konstrukcja anteny zapewniająca wielokierunkowy zasięg
  • Funkcja czarnej skrzynki
  • Wbudowany wyłącznik zasilania
  • Wbudowane czujniki prądu i napięcia
  • Tryb wyścigu 4 ms z telemetrią
  • Duży zasięg sterowania (do 50KM – 100KM)
  • Aktualizacja oprogramowania sprzętowego Over-The-Air (OTA)
  • 18 konfigurowalnych portów kanałów

 

  • Częstotliwość: 2,4 GHz i 900 MHz
  • Wymiar: 53*40*16mm (L * W * H)
  • Waga: 27g
  • Napięcie robocze: 4-10 v
  • Kompatybilność: moduł RF obsługujący radio i protokół TD serii Tandem
  • Podwójne złącze wejściowe zasilania XT30
  • Potrójna antena 2.4G/900M
    – 1* Wewnętrzna antena chipowa 2.4G
    – 1* Zewnętrzna antena 2.4G (IPEX1)
    – 1* Nowo zaprojektowana antena 900M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fajnie, że Frsky słucha modelarzy. Bardzo dużo ludzi za oceanem lata na dwóch odbiornikach . Jeden na 2,4 drugi na 900MHz. Udało się w końcu scalić w jedno pudełko. Cenowo całkiem całkiem, ciekawe jak będzie z dostępnością w PL. Chętnie bym przetestował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za oceanem ten system od frsky jest bardzo popularny (jestem również w ich grupie na fb) tam się mnóstwo dzieje. 

 

Też na pewno jeden kupię, dla największych modeli jak znalazł. Ciekawa opcja z tym wbudowanym wyłącznikiem zasilania. Ciekawe jak to rozwiązali. Nie ma jeszcze filmów ani instrukcji do pobrania. Poniżej obrazek z rozpisem wejść to NFC też ciekawy pomysł, zobaczymy. 

https://www.horusrc.com/en/frsky-2-4g-900m-tandem-dual-band-receiver-td-r18-receiver-with-18ch-ports-3094.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że taki odbiornik nie zadziała na aparaturze innej niż z serii Tandem? A już tym bardziej nie na ACCST?
Bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji (ani w sklepie, ani na stronie FrSky) w jakim trybie to działa, a aż tak nie siedzę w nowościach i grupach FrSky ;).

Pewnie spokojnie FrSky mogłoby wydać aktualizację, żeby można z tego skorzystać na starszych aparaturach, nawet X9D+ z modułem R9, bo to raczej kwestia do ogarnięcia programowo, ale pewnie też im się nie chcę i nie ma takiej potrzeby (bo nowym odbiornikom też przecież już starszego oprogramowania nie dają, a też wydaję mi się, że by się dało rezygnując z paru opcji najwyżej). Trochę szkoda, ale w końcu to ich marka i ich zasady :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale wiem ze FrSky miesza jak diabel w smole. Moze OpenTX team ogarnie jakos wspoldzialanie R9M i ISRM, ale tylko na X9D+ 2019 z ISRM, bo zwykly X9D+ ma tylko XJT. Dlatego uzywam X9D+ z CRSF i mam wszystko gdzies. Odbiorniki po 100zl, przejsciowka do PWM 20zl, 5km zasiegu, dziekuje.

 

Pozdrawiam, milych swiat Bozego Narodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Krzysiek M napisał:

Problem zaczyna się robić jak takiego crossfire chcesz wsadzić do benzyny 50cc i więcej. 

 

 

Dlaczego?

1 godzinę temu, czarobest napisał:

Zakładam, że taki odbiornik nie zadziała na aparaturze innej niż z serii Tandem? A już tym bardziej nie na ACCST?
Bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji (ani w sklepie, ani na stronie FrSky) w jakim trybie to działa, a aż tak nie siedzę w nowościach i grupach FrSky ;).

Pewnie spokojnie FrSky mogłoby wydać aktualizację, żeby można z tego skorzystać na starszych aparaturach, nawet X9D+ z modułem R9, bo to raczej kwestia do ogarnięcia programowo, ale pewnie też im się nie chcę i nie ma takiej potrzeby (bo nowym odbiornikom też przecież już starszego oprogramowania nie dają, a też wydaję mi się, że by się dało rezygnując z paru opcji najwyżej). Trochę szkoda, ale w końcu to ich marka i ich zasady :P.


Zobaczymy jak oficjalnie wyjdzie ten odbiornik na rynek jak odezwie się forum ethosa i frsky może coś podziałają. Tam dość mocno na Github pracują. Wielu ludzi dostosowuje system pod własne potrzeby, także kto wie. Cuda tam ludzie robią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o tym samym myślimy ale:

"Konfigurowalne 18 portów kanałów jest dużą cechą TD R18, każdy port kanału może być przypisany jako PWM, SBUS, FBUS lub S.Port. Dzięki protokołowi FBUS, odbiorniki z serii Tandem mogą otworzyć możliwość bezproblemowego parowania z wieloma urządzeniami telemetrycznymi (Neuron ESC, Advance Sensors itp.), a także uprościć konfigurację kompilacji."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem czy my o tym samym , ale mi chodzi głównie o to jak chcesz wpiąć 8 serw do takiego adaptera ( mi chodzi o crsf ) 
Zmieniając temat to dla użytkowników Tandema( ale i nie tylko )  polecam kanał tego gościa :

https://www.youtube.com/channel/UCDYMfz6BIhqY9zHU8wCmFeg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.